Sexy bestie (2000)

Některé filmy o vloupačkách jsou jasně okopírované od ostatních a nudné. Toto není ten případ. Ani byste většinu snímku neřekli, o co v něm vlastně jde. Samotná vloupačka je jen vedlejší. Jde taky hlavně o hru velmi zajímavých charakterů. Uhlazený a unavený lupič ve výslužbě Ray Winstone versus sprostě nadávající totální magor Ben Kingsley. Netradiční podívaná, která je podle mě dost přehlížená, což je škoda. S timhle filmem určitě neuděláte chybu.

The Crazies (1973)

The Crazies mi tak trochu přišlo jako spojovací článek mezi Romerovou Nocí oživlých mrtvol a Úsvitem mrtvých. Je to vlastně film přesně na půli cesty mezi těmito dvěma snímky. Jde o velmi povedený epidemický thriller, ze kterého by si hodně těch moderních televizních ptákovin mělo brát příklad. Je tu z toho cítit typický Romero, jak ho mám rád. Jsem zvědavej na remake, tohle bylo fajn.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Inu, první Wrong Turn se mi vcelku líbil, ale hrál si na moc vážného a byl tak trochu pomalý. Za to zde máme víc akce, víc humoru, víc postav na mordování a napínavý děj bez hluchých míst. Bylo zde vidět i pár odkazů na různé filmy a to, že mariňák Dale nejdřív pošle Sly Stallona do háje a pak se promění v Ramba, je zajímavá a humorná filmová proměna. Bavil jsem se pěkně. Je to sice vyloženě citelné béčko, ale proč by ne? Uvidíme, jak na tom bude další pokračování.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Kdyby Robert Rodriguez raději místo každého přibývajícího dílu Spy Kids nebo podobných chujovin ve stylu Žraločáka a Lávovky natočil nějaký regulerní akční film nebo horor ala Od soumraku do úsvitu, bylo by to skvělé. No, každý v sobě máme nějaké to dítě, které občas potřebuje ukázat, co je zač, ale Robert to dítě má asi moc velký, protože tohle už fakt nejde. Jedna hvězda za Sylvestera.

Frankenstein a Vlkodlak (1943)

Je to vydařené dílko kombinující dva velikány své doby - Frankensteina a Vlčího muže. Určitě příjemná, pro někoho třeba i nostalgická podívaná se sympatickým Lonem Chaneym Jr. v hlavní roli vlkodlaka a Belou Lugosim, opět namaskovaného až k nepoznání v roli Frankensteinova monstra. Škoda jen, že závěr je stejný jako vždy - hrady prostě padají. Ale bavil jsem se.

Kletba vlkodlaka (1961)

Tenhle vlkodlačí snímek byl pro mne bohužel zatím nejslabší viděnou hammerovkou. Na šedesátá léta je to možná snímek dosti povedený, co se vlkodlačího tématu týče, ale když se vzpomenu na o 20 let staršího Vlčího muže s Lonem Chaneym Jr., nemůžu se ubránit dojmu, že došlo ke zhoršení. Curse of werewolf je snímek dosti roztahaný. Vlkodlačí téma se objeví až ve druhé třetině snímku a samotný vlkodlak až v třetině poslední. Upřímně byl jsem krapánek zklamán, ale tak hrozné to zas nebylo. Někoho může zajímat bondovský Q Desmond Llewelyn v jedné z vedlejších rolí, někoho také ještě mladý Oliver Reed v hlavní roli. Já jsem tvorbě mého oblíbence Terence Fishera dál otevřený a doufám, že další jeho film, který uvidím, bude lepší.

Posedlost (1976)

Brian De Palma jako by Alfredu Hitchcockovi z břicha vypadl. Jako ve většině prvních Brianových filmů je i zde znát Hitchův vliv ve větší míře, než je zdrávo. Upřímně, očekával jsem trochu silnější thriller, jako ty co režisér tvořil v pozdější době, ale dostalo se mi slušného thrillerového dramatu s převýbornou hudbou a několika dobrými okamžiky.

Narušitel (1989)

Intruder má dvě hlavní negativa. Má strašně pomalý rozjezd a děsně natahované finále. To, že v hlavních rolích jsou nepříliš přesvědčiví herci (Raimiho bratři jsou výjimka, ti si to vyloženě užívají) a že děj je velmi snadno předvídatelný, nechme stranou. Taky mi vadilo, že v ději není prakticky žádná zápletka. Lidé tu prostě celý film stojí na svém místě a čekají, až se za jejich zády objeví vrah. Moc jednoduché, než aby to dokázalo bavit. Na druhou stranu ovšem musím pochválit originalitu všech mordů, která je dosti působivá. Bez toho bych zřejmě klesl ještě o hvězdu níž. Ve finále je Narušitel ještě stále obstojné osmdesátkové béčko, které má co ukázat, ovšem není toho mnoho.

Ztracení chlapci (1987)

No, byl jsem tak trochu na vahách při hodnocení tohohle komediálního hororu, ale nakonec jsem se rozhodl pro 4 hvězdy, protože narozdíl od jiných upířích filmů tenhle na mě docela zapůsobil. Není to samozřejmě žádná Noc hrůzy, ale pár velmi dobrách scén tu doopravdy je. Doporučil bych tenhle film vidět spíše v dětském věku, protože dospělí si z něj už moc nevezmou. Nakonec se z toho stane nostalgická kultovní podívaná s pěkným soundtrackem a slušným obsazením.

Pach krve (2003)

Na Hory mají oči to sice nemá, ale stále jsem se u tohohle akčního hororu pěkně bavil. Trochu mě zklamalo, že tvůrci nevymačkali z daného tématu ještě víc šťávy, což určitě bylo možné, ale nenudil jsem se a místy to bylo opravdu napínavé. Honička v korunách stromů sice byla tak trochu wtf, ale každý film je něčím originální a tohle dílo mi přišlo docela v pohodě. Jsem zvědav na pokračování.