Valerie a týden divů (1970)

Pohádka to možná je, ale určitě ne pro děti. Těžko říct, jak se Valerie a týden divů mohla dostat do knihy 101 hororů, které musíte vidět, než umřete. Řekl bych, že jsem daleko lepší a výraznější filmy na ten post. Ale aspoň i náš národ má nějaké to zastopení v hororovém žánru a né úplně neznámé. Co se týče obsahu, je zbytečné zde hledat jakoukoli logiku či motiv, jde prostě jen o surrealistickou hru obrazů, která na mne neudělala zas tak velký dojem, ale nemůžu říct, že by se mi to úplně nelíbilo.

Zahulíme, uvidíme (2004)

Narozdíl od Pineapple express zde alespoň tvůrci vytěžili z tématu co nejvíce to šlo. Výsledkem je značně ulítlá podívaná s pár opravdu vypečenými situacemi a sympatickou hlavní dvojicí, která při cestě do fast foodu vymetá jeden průser za druhým. Rád se občas zasměju a tenhle film mi přinesl docela dost smíchu. Uvidíme, jak na tom bude druhý díl. Jen jedno mi vrtá hlavou, opravdu je v Americe každej druhej chlap teplej?

Pro hrst dolarů (1964)

"Připrav tři rakve." Pro hrst dolarů je velmi dobrý western, který zahajuje slavnou Leonovu dolarovou trilogii s Clintem Eastwoodem. Obrovská smršť hlášek a kvalitních přestřelek s jedním kladným a inteligentím hrdinou mezi dvěma znepřátelenými rody. Na Hodného, zlého a ošklivého to sice zatím nemá, ale stále je to výborná podívaná, která nemá k pěti hvězdám daleko. S odstupem času tenhle vidím ještě lépe a možná se někdy nad ty čtyři hvězdy i vyhoupnu. "Spletl jsem se, připrav čtyři."

Upíři (1957)

Trochu mě mrzí, že zde na csfd mají Upíři tak nízké hodnocení. Kdybych se na ně díval v době natočení, určitě bych byl unesen, protože na 50. léta je film určitě moc dobrý. Ale z dnešního pohledu vyhlíží bohužel dost nezáživně a prakticky všechno už bylo viděno v jiných a známějších filmech. I Vampiri je prostě film, na jehož obsahu se zub času nesmazatelně podepsal a dnes si už asi těžko bude hledat své diváky. Já se navíc nikdy nestal příznivcem upířích hororů, a proto to asi nebudu já, kdo tenhle film vzkřísí. Snad se někdy někdo najde.

Otevři oči (1997)

Výborné. Po skvělé Diplomové práci mi Alejandro Amenábar opět dokázal, že točí skvělé filmy. Na svou délku mě tenhle snímek vůbec nenudil a byl jsem párkrát až unešen pěkným dějem. Těžko vymezit žánr, kam by se dalo Otevři oči zařadit. Má prakticky od všeho něco. Herecké výkony jsou velmi dobré a finále bylo strhující. Alejandro si tím u mne hodně šplhl a doufám, že jeho další filmy u mne sklidí podobný úspěch.

Drákula (1979)

Zajímavá a netradičně pojatá verze Draculy, která se může pyšnit pěkným hereckým obsazením v čele s Frankem Langellou v titulní roli a Laurencem Olivierem v roli Van Helsinga. Hudba Johna Williamse je jako vždy krásná. Škoda jen, že mě drákuloviny nikdy moc nebraly, stejně jako většina dalších upířích filmů. Tenhle však určitě má co ukázat a mohu ho s klidem doporučit.

Kanibalové (1980)

Cannibal Holocaust je hodně specifický film. Těžko ho ohodnotit, protože má sice velký příběh, ale některé opravdu nechutně násilné scény kazí dojem. Odjakživa špatně nesu násilí na zvířatech odehrávající se na filmovém plátně, a proto jsem byl mírně znechucen. Nebýt tohoto faktu, možná bych dal i pět hvězd. Hudba je nádherná a snímek má určitě co do sebe, ale určitě není pro každého. Místy jsem byl docela příjemně překvapen, místy ne. Z tohoto pohledu bych dal maximálně tři hvězdy. Ale když jsem si nechal dlouhou dobu Cannibal Holocaust v hlavě rozležet, docela jsem z něj měl pozitivní dojmy, a proto měním své hodnocení na čtyři hvězdy. Už i tak je zde na csfd tento snímek velmi nespravedlivě podhodnocen. Je to slušná podívaná, kterou by mohl překousnout snad každý, i když má i svá negativa, jež jsem zmínil výše.

Útok na věžák (2011)

Zpočátku jsem měl velký problém fandit hlavním hrdinům, tedy nepřizpůsobivým smradům napomáhajícím rozkladu společnosti. Během filmu jsem se ale nakonec dokázal od tohoto faktu odprostit, a vlastně proč by měli být vždy hrdinové jen kladní? Je zde pár dobrých hlášek a několik opravdu masakrózních scén s dobře udělanými efekty a originálními emzáky. Komedie je tu jen potroškách, ale nasmál jsem se a místy to byla i docela síla. Dostalo se mi povedeného sci-fi zážitku z místa, odkud bych to nejmíň čekal. Palec nahoru.

The 3 Rs (2011)

Ach jo. Ty poslední Lynchovo filmy byly zvětšiny opravdu děs běs, ale musím říct, že tohle docela vybočuje z řady. Možná je to tím, že na minutovém filmu se nedá moc zkazit a možná taky tím, že jsem se docela zasmál, i když je to jen pitomina. No, mistr nás už obdařil zajímavějšími a lepšími snímky, než je tenhle, ale ty doby jsou už pryč a dnes se i takováto prkotina musí ocenit.

Resident Evil (2002)

Resident Evil mám rád. Byl to film, na který jsem se rád díval jako malej a prakticky společně s Úsvitem mrtvých (2004) způsobil, že jsem si velmi oblíbil hororový zombie žánr. Děj má velmi rychlý spád a tísnivá atmosféra podzemního komplexu je velmi dobrá (jak byste se cítili uzavřeni v jedné budově s hordou zombíků?). Jediná škoda, že kromě zombie faktoru museli tvůrci strkat do děje ještě mutanta, ale to se dá překousnout. Ostatní díly se s tímto nedají vůbec rovnat.