Blbec k večeři (1998)

Výborná komedie, která sice ještě nemá na svého mladšího brášku s názven Drž hubu!, ale je to skvělá zábava se spoustou zapeklitých situací. Scénář je napsán skvěle (autorem je sám režisér Francis Veber) a herecké výkony titulního blbce Jacquese Villereta a arogantního zbohatlíka Thierry Lhermitta jsou bezchybné. Francouzi umí točit inteligentní komedie, všichni by se od nich měli učit.

Šmírák (1960)

"Jestli má smrt nějakou tvář, tak ony ji určitě viděly". Zajímavý a ve své době jistě velmi šokující film. Michael Powell měl skvělý smysl pro detail, což trochu zastínilo jeho vedení chování postav, které je místy trochu nelogické. Nepokládám to ovšem za nějak velkou vadu a Peeping Tom jako celek působí velmi dobrým dojmem. Možná by neuškodila trochu kratší stopáž, ale já byl v zásadě spokojen.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Realistické a depresivní, to se mi líbí. Ačkoli jsem se obával, že se nebudu moc dobře bavit u hororu točeného ryze dokumentárním stylem, bavil jsem se přiměřeně dobře a v pár okamžicích mi běhal i mráz po zádech. Když si člověk představí, kolik takových maniaků může chodit po zemi a nikdo o nich neví. Zaručeně to není ztráta času, pro fandy hororů zajímavý kousek. V každém případě začíná být subžánr found footage docela okoukaný. Lidé už by pomalu mohli přijít s nějakými inovacemi, další takový film už bych asi tak vřele nepřijal.

Holky z lepší společnosti (2003)

Všechny boháčský dcerušky jsou milý a všechny osmiletý holky jsou nadměrně inteligentní (a všichni jsou na zabití!). Předvídatelná, místy hodně připitomělá komedie z nesympatického prostředí a s nesympatickými lidmi. Film vhodný tak akorát na sledování jedním okem při čištění a krájení hub na sušení. Průměrná až podprůměrná komedie, která nepřináší nic novýho ani hezkýho.

Zombinladen : The Axis of Evil Dead (2011)

Velmi povedený fake trailer, který mě nemálo rozesmál a potěšil svou originalitou. Zaručeně to neni žádná sračka, naopak bych řekl, že je to klip povedenější než většina dnešních zombie hororů. Na dlouhý film by to bylo přespříliš nevkusně ujeté (teda ta závěrečná scéna s koťátkem byla docela krutá), ale na čtyřminutový trailer je to výborná zábava. Potěšilo a pobavilo, jen tak dál.

HWY: An American Pastoral (1969)

Hodně zvláštní snímek o hodně zvláštním člověku. Jim Morrison se netajil tím, že vždy chtěl stát za kamerou. Těžko říct, jak by to vypadalo, kdyby si ten sen naplno splnil, ale já ho mám rád jako skvělého zpěváka a je dobře, že to tak bylo. Děj snímku neni moc jasný. Putujeme zde vlastně s Jimem po dálnici v poušti až do Los Angeles. Hlubší myšlenku, než že stopnout auto je těžké, zde hledat ani nelze. Vše tu prakticky stojí na hlavní postavě, hudbě a prostředí. Pro fandy Morrisona zajímavé, pro ostatní bezpředmětné.

Princ a pruďas (2011)

Velmi netradiční, ale ničím neohromující pohádková komedie, kterou v hlavě moc dlouho neudržím. Tvůrci měli buď pořádně ubrat, nebo pořádně přidat na extrémnosti humoru. Místy mi to přišlo dost nevyvážené a hodně trapně nevtipné. Ovšem je zde pár dobrých scén, u kterých jsem se trochu pousmál a Danny R. McBride se v hlavní roli docela předvedl. V každém případě mi to moc nestačí. Nic moc. Čáry máry fuck.

Nevěsta Re-Animatora (1990)

Nevěsta Re-Animatora sice už nedosahuje takových kvalit jako první díl, ale stále je to výborná, brutální a vtipná jízda plná krve a vnitřností. Jeffry Combs se vrací jako zvrácený a zřejmě nesmrtelný Herbert West, který se pro své pokusy nebojí spáchat kdejaký zločin. Scéna, kde se West rozpráví nad jednotlivými částmi složeného těla, jako by to bylo umělecké dílo, je přímo velkolepá. Skvělé pokračování.

Les Lèvres rouges (1971)

Jako netradiční pojetí příběhu hraběnky Bathoryové se tento film povedl. Na svou dobu je moc dobře natočený. Audiovizuálně bych ho tipoval spíše o deset let pozdeji. Zajímavá a depresivní hudba navíc podkresluje celý děj a buduje zajímavou atmosféru. Co je však hlavním problémem snímku? Táhne se. Strašně se táhne a místy trošku nudí. U většiny upířích hororů je to obvyklý jev. Je mi líto, že zde je tak nízké hodnocení, ale já nad tři hvězdy jít nemůžu. Zajímavé dílo a pro fandy žánru určitě dobrá volba.

Mrtví a pohřbení (1981)

Mrtví a pohřbení je vcelku povedený horor, který byl ale zastíněn mnoha výraznějšími horory roku 1981. Zpočátku se člověk sám sebe ptá, co se to tam vlastně děje, ale ke konci snímku je vše vysvětleno a samotné finále a ironický konec jsou velmi působivé. Můžete zde navíc vidět v jedné z vedlejších rolí i Roberta Englunda ještě před tím, než si nasadil pruhovaný svetr a klobouk. Nadprůměrná podívaná.