Hvězdná brána: Pravdivý příběh

Dokumentární

USA, 2006

Tim Usborne

• whack

"Strojová inteligence má jiné hodnoty, jinou etiku než lidská. Když se učí a sama rozhoduje, kdo jsou jeho přátelé a nepřátelé, bude jistě lidem velmi nebezpečná. Jediná možnost, je vylepšit nás, lidi. Udělat z nás kyborgy. Jestliže budou stroje chytřejší než lidi, tak se k nim přidáme, staneme se sami stroji." Ja tu vidím inú možnosť. Postrieľať všetkých týchto psychopatov a hodiť ich žralokom. Popri tomuto a reklamám na seriál StarGate sa tu rozoberajú aj zaujímavé veci ako Červia diera a kvantová mechanika, bohužiaľ, málo.(29.5.2011)

Vždyť já jsem vždycky tvrdil, že Brána není taková blbina jak všichni říkají. :D Podařený dokument, který má opravdu něco do sebe.(30.7.2009)

stejně věřím že seriál je jen k odvrácení pozornosti od pravé brány(14.7.2011)

... ale pro ty, kdo o těchto věcech neslyšeli nikde jinde než v Bráně - dobrý:)(5.8.2009)

60%(21.11.2009)

Řada poutavých faktů a poznatků, jež se objevily za těch 10 let ve Stargate, konzultovaných se skutečnými odborníky v dotyčných oborech. Opět zajímavé především pro fanoušky seriálu.(31.7.2009)

Pravdivý příběh?! No, možná, ale v tomhle dokumentu o jednom kultu Vás bude oblíbená hrdinka přesvědčovat, že všechno ze seriálu není, až zase tak sci-fi. Jinak zajímavé opravdu tak pro fanoušky, pro zbylé ztráta času.(2.8.2009)

Zajímavý dokument o tomhle seriálu. Všechno vám hezky vědecky vysvětlí.(9.2.2013)

• daEmoNickY

Prvni dil byl bajecny - brali vsechno s nadhledem a jeden se i neco priuci [ ***** ]. Dalsi dil zacal vysvetlovat jak a zda by to bylo vedecky mozne - az na nekolik praktickych lidi (se zachranarskymi roboty u Dvojcat, ...) to byla snuska blabolu ("podle evoluce by bylo treba 20 milonu let ...", "chci videt ve vic nez 3 dimenzich" http://en.wikipedia.org/wiki/Dimension ) [ odpad! ](30.7.2009)

Zajímavý dokument porovnávající Stargate fikci s realitou. Hltal jsem každé slovo.(24.7.2011)

• Abiosis

*WHAT SCIENCE?* Ááách, jaj... Som veľký fanúšik pôvodného seriálu SG-1 i SG: Atlantis a mal by som teda aspoň predstierať nadšenie, ale nedá sa. To tí scenáristi nevedia, že keď je vesmírne žiarenie intenzívne, treba si hlavu chrániť kúskom alobalu? Asi nie, inak by nevzniklo toto... pozemské čudo. Nedozvedel som sa nič prevratné, vedecké fakty zhltla čierna diera a analógie s našim svetom sú úsmevné. Čakal som prepracované teórie a systematickosť v podávaní informácií, no dostal som len chaotické džabľa-babľa. Verdikt v 1 vete: Keď namiesto (3+1)x2-4=X dostanete 2x2=X. 25.08.13(25.8.2013)

• sator

Nuda stejně jako seriál - pro malé děti :)(30.8.2010)

jsem to musel vidět a hodnoti kladně, je to kus mého dospívání!(13.2.2010)

Tady alespoň můžeme vydět, že celé ty roky co sledujeme Hvězdnou bránu nesledujeme jen fikci, ale něco co je docela až možné. No koho by to napadlo? Výborně zpracovaný dokument v podání Amandy Tapping(Sam), možná i místy i komediální? ano. Komentář ůplně nanic: daEmoNickY(27.7.2009)

Tenhle pokus o racionalizaci SG mě moc neba no!(24.5.2012)

Amanda Tapping nás provází dokumentem, ve kterém hovoří několik vědců o realističnosti Stargate. Velice zajímavé!(15.7.2012)

Dostal mě ten chlápek s čipem v ruce a mozku, ten byl dobrej...(1.8.2009)

Dokument ani ne tak o Hvězdné bráně, jako o skutečnosti, že ne vše, co jsme v seriálu viděli je jen chorý sci-fi s dětinskejma nápadama. Člověk si může udělat obraz sám, jestli existují červí díry, jiné dimenze a paraziti ovládající mysl člověka či nikoliv. Já osobně nevim kam se přiklonit, ale obsah dokumentu rozhodně za zamyšlení stojí. P.S. Nedoporučuji během sledování jíst. Já jsem si udělal lahodný oběd, začnu jíst a pak tam začnou ukazovat škrkavky, červi, motolice a další neřády. No, moc jsem si nepochutnal.(4.10.2011)

Bonus, kde sa nám fanúšikom StarGate len potvrdiili teórie, na ktorých to zakladalo, a preto mám ďalší dôvod pozrieť SG znova a znova :-)!(20.7.2009)

docela zajímavé-dost mě překvapilo,že většina věcí i když trochu pokročilé existují u nás,vyrábějí se u nás a zkoumají,dost přesvědčivé-lol xD(5.1.2011)

<< předchozí 1 2