Oběti - Nevlastní bratr (2006) (epizoda)

Drama jak se patří, tradičně kvalitní výkon Vilmy Cibulkové v její dramatické poloze. Opět dobře napsané s realistickou zápletkou, jak je v cyklu Oběti zvykem. 72%

Počátek (2010)

Velice zvláštní a zajímavé sci-fi, které je velmi zručně zrežírováno a doplněno vynikajícím hudebním doprovodem geniálního Hanse Zimmera. Ačkoliv je myšlenka tohoto filmu poměrně komplexní, v podstatě s několika paralelními realitami zároveň, a mohla by tak vézt k natočení dosti komplikovaného a zamotaného filmu, film samotný tak rozhodně nepůsobí. Nolanovi se i přes tu komplexnost podařilo udělat tento film velmi srozumitelný a přístupný, až ten příběh působí skoro jednoduše. Akční scény jsou natočeny působivě, kamera je dostatečně dynamická, ale zase ne nějak rušivě. Velmi dobře působí pak i scény se změněnou fyzikou a proměnlivou gravitací. Dalším kladem je, že i přes tu poměrně dlouhou stopáž to není ani na chvíli nuda. Přes to přese všechno k dokonalosti mi tam přece jen něco málo chybí. Možná nějaká výraznější postava, co do hloubky vykreslení vlastností, charisma a výraznějšího hereckého výkonu. 85%

BrainStorm (2008) (TV film)

Velmi pěkně zahrané hlavní postavy v podání Radka Brzobohatého a Ivana Trojana. Zajímavý scénář a pointa. Na TV film hodně dobré. 80%

Králova řeč (2010)

Je to inteligentní britské drama, Colin Firth podal dobrý výkon a je zde místy i dobrý hudební doprovod, ale proboha 65. nejlepší film? To tedy opravdu ne. Vždyť to nemá pořádný spád a minimálně první polovina byla docela nudná. Nic moc se tam neděje většinu stopáže. 77%

Zbraně pro San Sebastian (1968)

Detailně vykreslená postava již představuje Anthony Quinn, který podává kvalitní výkon. Indiáni jsou zde v roli agresorů, varovaných a poté v rámci obrany potrestaných drtivou silou a chytrostí.

Druhý tah pěšcem (1984)

Celkem dobrý hudební doprovod a ucházející zápletka. 67%

Občan Havel (2007)

Zajímavý vhled do zákulisí politiky. Zveřejňuje scény, rozhovory, situace, které by běžný smrtelník nikdy neviděl, resp. nevyposlechl si. Je to vtipné a ukazuje to na skvělý charakter bývalého prezidenta. 80%

Hop - a je tu lidoop (1977)

Mně se to celkem líbilo. Občas to bylo vtipné a Pepík Kemr jako džin je stylový. Vyznívá z toho to, že v jádru vždycky zas až takový rozdíl mezi opicemi a lidmi není. 55%

Samotáři (2000)

Pěkně zkouřená, "rozplizlá" atmosféra, dobrý Muchowův soundtrack, kvalitní herecké výkony Macháčka a Trojana, dobrý objev v podobě Mitevské. Dobré dialogy až na nějaké to slabší zaváhání a hlášky, které zkultovněly. Trošku tomu ale chybí nějaký konzistentnější, nosnější příběh. 76%

Pena (2010)

Amatérský street film, nic moc sestříhaný, ale s o to zajímavější vypovídající hodnotou. 66%