Byl jednou jeden polda (1995)

Nejake prevratne dielo to nie je ani na poli priblblych prvoplanovych komedii, ale niektore hlasky medzi mojimi kamaratmi natolko skultovateli, ze z nostalgie musim dat za lepsie 3..."Hrubec? To jsou zuby? :D"

Predátoři (2010)

Ale ano, nie je to take zle. Skor naopak je to viac ako pozeratelne, dokonca v prvej polovici, resp. kym sa neobjavi postava L.Fishbourna, je to vyborne, atmosfericke, napinave. Potom to vsak ide, ako bratia zo zapadu vravia, od desiti k peti. Casto kritizovane variacie na povodny film celkom nudia, akcia je taka nijaka a aj finalny maly 'zvrat' v deji posobi skor vtipne ako zaujimavo. Hlavny problem mam s postavami. Napad pozbierat najvacsich borcov planety je dobry, no samotne charaktery su podla mna nedotiahnute, nevyrazne a chyba im charizma. Teda minimalne hlavnemu buchacovi, ktory sa trucovito odmieta predstavit. Nech sa na mna tvorcovia nehnevaju, ale vzdavat hold povodnemu snimku roznymi takmer okopcenymi scenami a potom daju ako hlavneho predatorovho protivnika pianistu, to je, myslim, dost mimo. Brody je sympatak a mam ho rad, ale tu posobi komicky a umelo, skratka mu toho drsnaka neverim. 50%

Dokonalý trik (2006)

Chápem, ak niekto nedá plný počet, pretože fantastika s akou autori pristupujú k rozprávaniu príbehu nemusí byť pochuti každému, no mňa ten film uchvátil už len tou dokonalou rozprávkovo-kúzelnicko-historickou atmosférou, ktorú má. Originálny námet, dôraz na každý detail pri vystavaní deja a postavy, ktoré si zamilujete od tých hlavných až po tie vedľajšie. Nolan sa ukázal ako nielen dobrý režisér a tvorca nezabudnuteľných scén, ale aj ako zručný 'psychológ'.

Pokoj v duši (2009)

A je to tu znova. Snad po tisicikrat. Nekompaktne ropzravany pribeh, slaba motivacia konania postav a ich zle vykreslenie, ochotnicke herecke vykony. Jedine, co snad stoji za zmienku je hudba a sem-tam pekna kamera M.Strbu.

Počátek (2010)

Síce som z toho mal poriadny guláš aj po druhom pozretí, opäť ale nemôžem Nolanovi uprieť majstrovstvo s akým sa dokáže pohrávať s divákovým vnímaním snímky, ako vie vtiahnuť človeka do deja, hoci nemusí všetko dianie a jeho zmysel pochopiť na prvýkrát. K tomu si pridajte skvelú Zimmerovu sugestívnu hudbu, uhrančivé herecké obsadenie a zábery, ktoré berú dych samé o sebe. O atmosfére hovoriť ani nemusím. To je v prípade bratov Nolanovcov kapitola sama. Jediný škrabanček, ktorý táto snímka pre mňa má, je možno až prílišná zložitosť a prekombinovanosť, no pre niekoho vnímavejšieho a s rýchlejšími koliečkami to môže byť plus.

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Budem pisat aj za prvy diel, kedze by to malo byt cele jedno kompaktne dielo. Nuda, nuda, nuda a este raz nuda. Absolutne nudne akcne a radobyvelkolepe sceny striedaju pateticke reci o cti, vojne atd. a vtipne sceny (v druhej casti ich bolo viac, vid vztah 'prasiatko' a 'priepast' :)). Sem tam dojimava scena, sem tam pastva pre oci pri najazdoch nad krasnymi utesmi a planinami a sem tam nieco co sa da nazvat zoznamovanie sa s postavami a ich motivaciami. Vysledok - velmi priemerny vypravny film z cinskej produkcie.

Temný rytíř (2008)

Vidieť tento film iba raz je najväčší možný omyl, ktorý môže divák urobiť. Po prvom zhliadnutí som mal tak trochu rozhádzané dojmy a postrehy, ale tušil som, ze ten pravý divácky zážitok ešte len príde. Tento pocit je možné prirovnať k degustácii niektorých jedál, ktoré vám na prvý kontakt s chuťovými pohárikmi prídu zaujímavé, ale neviete definovať čím. Po nasledujúcich skúškach sa stávate čoraz viac istými svojimi postrehmi a viete, že toto zo svojho jedálnička tak skoro nevyradíte. Jeden z najlepších filmov, čo som zatiaľ videl. Nolan je skrátka pán režisér.