Robin Hood (2010)

Film, na který stojí za to se podívat, už jen ze zvědavosti dvojice Scott a Crowe. Určitě hodně lidí čekalo další megafilm v podání těchto dvou jako film Gladiátor, což si přiznejme, Robin Hood nedosahuje takové kvality. Neznamená to však zklámáním, aspoň tedy pro mne ne. Trošku je možná na vážkách jméno f ilmu, spíše je zde děj zaměřen na konflikt mezi anglií a francií než samotného Robina. Beru to jako za osobité a jiné podání této legendy. Nikoliv však nemění skutečnost na tom, že film není největším skvostem Ridleyho, ale i tak se jedná o velice zdařilý snímek, který si určitě zaslouží pozornost a hodnocení 4 hvězdiček.

Hancock (2008)

Dámy a pánové, na scénu přichází ojedinělí hrdina. Nečekejte však dalšího supermana nebo batmana. U tohoto hrdiny nečekejte solidní jednání s vámi nebo padouchy, tenhle osamocený a po sobě si utvářející si zákony hrdina bere věci do vlastních rukou, což se ale všem nelíbí. Hancock (Will Smith velice dobrá volba) si musí vybrat, zda bude nadále nenáviděným hrdinou, a nebo zda se na přání společnosti změní...Jak to vše dopadne v tomhle díle snoubící černý humor, napětí a po čase i lásku stojí za to zjistit...

Tohle je Sparta! (2008)

Časově okleštělá verze známého historicko-akčního filmu, nikoliv však vtipem a uměním parodovat. Velice podařile vystihující momentky, které často napadnou diváka mnohem dopředu, neboť již samotný film je jakýmsi náběhem na parodii. Nic proti historii, ale opravdu si myslíte že 300 vojáku mohlo několik dní porážet tisíce jiných válečníků (lol)? Pokud si toto nemyslíte též, toto je něco pravé pro ty, jenž rádi černý humor a naprosté zborcení původních myšlenek autorů.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Na povrch vcelku ubyčejný akční thriller plný amerických levných triků, které vás nepřekvapí, ani neurazí. Přišlo mi, že u občasných scén docházelo ke zbytečně velkému vystupňování triků, a některé části filmu se pohybovali na velmi tenkém ledé mezi blbostí a neznalostí. Ale co se nedá zapřít je snaha o vytvoření díla s rychlým spádem a okamžiků bez nudy,což se prakticky 100% podařilo.

Klub rváčů (1999)

Psychologický nářez, který si klade nejdůležitější otázky - otázky života každého člověka sám a život lidí ve svazující společnosti plný pozemských a hmotných požitků. Dojde člověk osvícení skrz práce a píli, jak tvrdili mnozí fylozofové, nebo osvícení každého z nás tkví v hlouby rozervané duše sebe sama?

Ďáblův advokát (1997)

Al Pacinovi kvality se nezapřeli, ale že i Reeves umí zahrát na velice dobré úrovni, mě popravdě překvapilo. Tihle dva si dobře padli do oka, čehož si Hackford jistě brzo všimnul a postavil z toho pekelné dílo

Bumerang (1992)

Příběh o ničem,režie o ničem,herecký výkon žádný. Víceméně nezajímavý a hlavně nevýrazný film. Jeden z nejhorších Murphyho

Training Day (2001)

No...Hodně hodnocení Denzela nevyzdvyhuje, já si zase myslim, že to lze považovat za velmi pěkný herecký výkon. Možná prototyp typické krimi, to však neznamená, že by se jednalo o film špatný. A co se týče Hawkeho jako vedlejší roli... Velmi málo co se dá vytknout

Lepší už to nebude (1997)

Velmi kvalitní zpracování starýho mrzouna v podobě J. Nicholsona. Výstižný situační humor vystupňovaný hereckým uměním... Holt zkušenosti herce dělají své

Mrazík (1964)

Při zamyšlení ani nevim proč je to tak oblíbená pohádka, v celku je to obyčejná pohádka jako každá druhá, avšak má v sobě jakési ruské kouzlo, co činí pohádku nezapomenutelnou a jedinečnou