Mrazivá noc přichází (2013)

Tomuhle filmu nemůžu upřít povedenou atmosféru, jinak je to ale obyčejná tuctová krimi, jakých se ročně vyrojí spousta. Škoda, Bryan Cranston by měl být vidět v ambicióznějších projektech, i když tenhle film by bez něj pochopitelně ztratil na už tak ne příliš vysoké zajímavosti. A název byl zvolen opravdu příhodně, celé je to takové chladné a bezútěšné, aspoň tedy pro mě.

Syupomaeniottdeon sanai (2008)

Ač ten superhrdinský žánr zas nějak extra moc nemusím, tak tohle bylo super. A opět se potvrzuje, že s diváckými emocemi umí nejlíp pracovat Korejci. Tenhle korejský Kick-Ass trochu jinak totiž tak umě zkombinoval komediální prvky s dobře napsaným dramatem, až mě v závěru přesvědčil na plný počet. Takovýho supermana si nechám líbit.

Mládeži nepřístupno (2013)

Trochu to připomíná Grown Ups 2, ale zdaleka to není takovej nářez. Tenhle uhozenej humor mám rád a Movie 43 mě celkem překvapilo, ale je celé takové nevyrovnané. Tak polovina scének je skvělá, druhá půlka stojí za psí štěk. Takže to zprůměruju a vyjde nám solidních 60%. Trochu škoda je fakt, že nejvtipnější scénka z celého filmu je hned ta první s Hughmen Jackmanem, která je vskutku nezapomenutelná.

Spring Breakers (2012) odpad!

Ježkovy zraky... Debilní příběh, nulový scénář, postavy zralé na pár facek, dialogy jak od orangutana a to vše podané takovou formou, že jsem málem dostal psychózu. Vzpomínáte na ten slavný film s velice podobným námětem? Na mysli mám tolik oblíbený Kevin and Perry go large. To je podobné veledílo obdobných filmařských kvalit. Jenže oproti Spring Breakers má v sobě určitou zvrhlou poetiku a tu a tam se i zasmějete. Kdežto Springbreakers nemají nic... a to dokonce ani v porovnání s Kevinem a Perrym, z jejichž prázdnin jsou tu snad jenom ty kozy vozy kozy vozy kozy vozy hééééééj. Pokud vás Spring Breakers taky neuchválily stejně jako mě, tak nezoufejte, ještě je tu pro vás určitá naděje. Můžete vyzkoušet poradnu. Provozuje ji uživatel craNich, který byl z filmu vyloženě nadšen, všem ho doporučuje a proslýchá se, že přes svého člověka v textilním průmyslu sehnal neodolatelně svůdné plavky a o jarních prázdninách vyrazí taky na Floridu - tedy v případě, že se mu taky podaří vykrást nějakou tu špeluňku.

Útok na Bílý dům (2013) odpad!

Ke dni, kdy tento komentář píšu, má WHD hodnocení nehorázných 68%. Vy to tomu Emmerichovi fakt žerete? Za takový filmový průjem by se musel stydět i Uwe Boll, jehož nejhorší filmové počiny jsou pořád méně iritující než tenhle patriotický blábol. Vzpomínáte například na tu scénu z Postalu, kde Uwe ukazuje střílení do malých dětí? Tak na tu scénu jsem se slzou v oku vzpomínal pokaždé, když se ve WHD na scéně objevila ta jedenáctiletá pizda. Přesně tak to totiž mělo dopadnout s ní. Kterého degena vůbec napadlo dát do filmu takovou postavu? Vždyť to už je opravdu příliš, jedenáctiletá politická aktivistka, platonicky zamilovaná do pana prezidenta a na konci filmu zachrání celou situaci, když vyběhne s vlajkou... kdyby jí někdo prohnal hlavou kulku, možná bych i tu jednu hvězdu dal. Tak nějak jsem čekal, že tenhle film bude sračka (hereckým nadáním nepoznamenaný panák Tatum v hlavní roli je neklamné znamení), ale že už na začátku února budu mít neochvějnou jistotu v tom, jaký nejhorší film letos uvidím, to jsem vážně nečekal. Když si vzpomenu, jak dvdripy a bdripy tohohle spektáklu pravidelně mizely z uložta, tak se nemůžu přestat smát. On si někdo dal tu práci, aby si zrovna tuhle žvejkaninu všichni zadarmo nestáhli? Vždyť je to zadarmo drahé... ty dvě hodiny života vám už nikdo nevrátí. Ale možná to byl akt čirého lidumilství, za nímž stála snaha uchránit před WHD širší diváckou obec. Co se srovnání s Olympus Has Fallen týče, tak ten vedle WHD vypadá jako ukázkový akční film (a přitom taky stojí za starou belu). V podstatě mě jenom zajímalo, o kolik bude WHD horší. A nakonec je to pořádný rozdíl. Největším překvapením je pro mě nakonec fakt, že ten odpad nevydobyl v první řadě herecké prkno Tatum, co se tradičně tváří, jako kdyby mu uletěly včely a časem z něj s největší pravděpodobností bude Steven Seagal nastupující generace. Ten odpad nakonec získala akce, která byla jediným aspektem filmu, u nějž jsem tušil, že by mohla stát za vidění. Jenže první skoro hodinu filmu se nic neděje, pak je té akce zase moc a je taková nemastná neslaná... no prostě zlatej Olympus. A abych pořád nechválil, musím ještě alespoň formálně protestovat proti množství filmu, které je obsaženo v tomto klišé. Znervózňuje mě totiž, když se ve filmu objeví scény a dialogy, které ještě neznám a v žádném jiném filmu jsem je předtím neviděl. A to se mi tu stalo minimálně dvakrát, takže příště s tou invencí prosím opatrně. Teď si počkám na film o pádu Kremlu, dále na drama o přepadení říšského kancléřství, které v roce 1937 přepadnou údajně zlikvidované oddíly SA a hláškující Hitler s pomocí nějakého mladého sympatického esesáka vzpouru hrdině potlačí. I ten prapor se svastikou by mohl dojemně padnout na zem. Pořád bych víc fandil těmhle dvěma, než Foxxovi s Tatumem, kteří jako hrdinové bez charismatu dokonce ostudně přežili až do konce filmu. Jé, kdyby se tak po hodině všichni udusili hamburgrama....

Ocelová pěst (2011)

Tenhle výplach strašlivě selhal především v rovině časové. Jednak proto, že už mi nějaký ten pátek není osm let a nežeru všechno jenom proto, že jsou v tom roboti. Druhak a především proto, že se tohodle dožil chudák Sylvester, který si podobnou podpásovku vážně nezasloužil. Dobře, taky občas šlápnul vedle, ale pořád má enormní filmařské zásluhy. A pak nějakej Levej čurák znásilní sympaťáka Rockyho víc, než Spielberg s Lucasem před pár lety znásilnili Indiana Jonese, když ho poslali na honěnou s emzákama. Jelikož Sylvester právě v Rockym ukázal, že evidentně vydrží hodně, tak to Levák namixoval ještě s dalším Sylvesterovým filmem, aby ukázal, kdo je tady pánem jeskyně. Teď Sylvesterovi slezou při sledování tohohle filmu poprávu vlasy hrůzou a začnu si ho plést s Brucem Willisem a Dwaynem Johnsonem. Už tak v tom mám guláš. Stálo rozpoutání takového chaosu za natočení této unylé klišovité kopírácké otravné rodinné žvejkaniny? Styď se, Leváku. A jestli plánuješ další kolo, kde bude robotický veterán z Vietnamu chránit nějakou buchtu před smrtícími útoky Jehovistů a to vše pěkně ve 3D a v PG8apůl, tak asi taky vykradu jeden Sylvesterův film a pošlu ti dopisní bombu.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nádherné temné kriminální drama (nebo při troše fantazie i fascinující pohádka) o jednom padesátníkovi, co i když dostal rakovinu a je jednou nohou v hrobě, tak nepropadne depresi, ale naopak sebere síly a odvahu a všem ukáže, že ještě neřekl poslední slovo. A rozloučí se s plnou parádou, přičemž za sebou zanechá kopec pervitinu, ještě větší kopec peněz a taky pěknou řádku mrtvol (většina z nich si to stejně zasloužila). Hlavní devízou Breaking Bad je především civilnost, není to žádná Kobra 11 nebo seriál z kategorie těch, kde se mrtvoly pomalu nestačí odklízet. To ale vůbec nevadí, alespoň je vše uvěřitelnější a jelikož jsou herecké výkony perfektní, tak je ten seriál jako drama prostě špička. Už se těším, co nám Vince Gilligan naservíruje příště. Nevím, jestli se mu ještě někdy podaří Breaking Bad překonat, ale mohlo by tomu napomoct, když tam nedá tak otravné postavy, jako byla Skyler a hlavně Marie.

Major (2013)

Těmhle policajtům je lépe nekřížit cestu, ať už úmyslně či neúmyslně. Škoda jen, že scénář nebyl dotaženější a lépe napsaný, takhle film zaujme jenom zajímavým prostředím. Ale na jedno zkouknutí, proč ne.

The Ward (2010)

Další film ze škatulky těch, kterým konec nemilosrdně podřízne hrdlo. Nečekal jsem moc, dostal jsem ještě míň. Jistě, prostředí je super, hudba taky celkem pasuje, enemže tím výčet kladů končí. Vezmu-li to z čistě horrorové stránky, tak ten tzv. „duch“ stojí za prd, lekačky jsou totálně předvídatelné, dějové lapsusy se dají v béčkovém horroru odpustit, pokud jinak šlape, ale tohle není ten případ. Přičtěme k tomu všemožná klišé a mdlé herecké výkony, které ještě srazí jedinou trochu výraznější devízu - tedy atmosféru - tak to žádná sláva rozhodně není. I tak bych možná přimhouřil obě oči a dal tři hvězdy, no to by nesmělo být toho konce. Na tenhle typ rozuzlení už začínám být alergický, takže nyní naposledy ještě vezmu v úvahu to, že ten film mohl selhat ještě i o něco víc a dám za dvě, ale je to spíš tak jedna a půl. Znovu a lépe, Johne, ale teď méně vykrádat (nebo aspoň ne tak okatě), méně klišé a s jinou pointou.

Pot a krev (2013)

Máte pravdu, je to asi fakt nejlepší Bayův film od Skály. Když jsem si Pot a Krev pustil, moc jsem nevěděl, o čem to bude a má očekávání nebyla příliš vysoká (Michael Bay natočil film, kde většinu času nezabírají nejrůznější výbuchy, to prostě nemůže klapnout), ale tohle byla parádní jízda. Ve filmu se téměř nic nehroutí, nevybuchuje, dokonce ani rychle nejezdí a stejně ten film tak nějak přímo křičí: tohle má na svědomí Míša Bayů. Fantastický příběh odvyprávěný z vícero pohledů, tak satirický a protkaný černým humorem, že jednomu spadne čelist, když si pomyslí, že někdo byl vážně dost magor na to, aby prováděl takovéto eskapády. Ohromující je, jak dokáží scénárista s režisérem podat tolik postav způsobem, že jsou všichni zajímaví a všichni jsou to v podstatě sympaťáci, i ve chvíli, kdy provádí opravdu nepředstavitelné sviňárny. Doufám, že nás Bay v budoucnu obdaruje ještě dalším podobně vypečeným dílem, jelikož takhle by to opravdu šlo.