Osamělý jezdec (2013)

O stupeň menší sračka než Piráti, ale stejně neúnosný infantilní žánrový maglajz pro dvanáctileté. Zasloužený propadák a konečně nějaká satisfakce za to, že obdobně nedopadla i karibská verze, která Lone Rangera co do pitomosti a otravnosti ještě notně překonává. Zde je Deppova postava o něco méně iritující než kapitán Sparrow, stejně ale Depp těžce přehrává a film hrozně sráží. Takže milí disneyovci, už se na to konečně vyserte a točte animáky, když chcete mermomocí točit pro teenagery, nebo alespoň točte grotesky normálně a nesnažte se tím vaším retardovaným rádoby humorem zasírat jiné žánry. Už jste pokurvili dobrodružné filmy o pirátech, western, dobrodružný film o hledání pokladů, dobrodružný film z vesmíru (John Carter)... co přijde příště, chystáte snad podobný epický průser v žánru válečného filmu? Proklestí si snad pitvořící se Johnny Depp s nějakým jiným přitroublým sekundantem cestu z Normandie do Berlína? Směle do toho, ale tentokrát už beze mě, protože já se teď od těch vašich výplachů budu zase na nějakou dobu držet dál.

Machři 2 (2013)

Tak tohle bylo jako pleskanec mokrým hadrem do ksichtu. Čekal jsem, že to bude taková normální pohodová komedie jako první díl a namísto toho jsem uzřel vpravdě šokující dílo. Dále se v komentáři objeví pár spoilerů, takže čtěte opatrně. Zpočátku to vypadalo, že to půjde ve stopách prvního dílu. To trvalo asi 30 sekund, než Adama Sandlera pochcal jelen. To už jsem zbystřil a pojal naději, že konečně po letech uvidím něco tak šíleného, jako je Postal. A opravdu. Tohle se prvnímu dílu příliš nepodobá, je to tak blbý a přestřelený film, že mi občas spadla čelist a nebo jsem vyloženě vyprskl smíchy. Humor obsažený v tomhle filmu je tak hraniční a dětinský, že je možno bez váhání pochybovat o scénáristově příčetnosti. Dobrý, super, paráda, snad jen bych vynechal nebo aspoň omezil ty prvky fekálního humoru, i když tomu filmu taky dodaly určitý šmrnc. Zkuste celé odpoledne sedět a vymýšlet co největší kokotiny a poskládat z nich scénář. Osobně si myslím, že ani za půl roku bych nevymyslel takové perly, co se objevily zde, a to mě chytá fantas už od základky. Machři 2 jsou v tomto ohledu pravděpodobně nedostižní, protože jsem nestačil valit bulvy, co všechno se tu stane a objeví. Prostě mi to připadá, jako by se sešel scénárista s hlavními protagonisty, lili do sebe chlast jak o život a pak hodili na papír největší šílenosti, co je napadly a nebo co si nechávali po celá léta v záloze v domnění, že nikdy nebude šance je realizovat. Ale přece jen! A já si dovolím tvrdit, že se to vyplatilo. Já plně chápu, že z tohohle filmu se nejeden psychicky zdravý, příčetný a převážnělý divák osype, ale za mě velké ano. Není to žádná průměrná americká komedie, je to takový americký Kameňák. Marně teď přemýšlím, proč tomu vlastně dávám pětihvězdu, když Kameňáky (viděl jsem tedy jen ten první a necelou půlku druhého) jsou pro mě jasně na odpad. Asi to bude tím, že tohle není podle stokrát převyprávěných vtipů a má to jisté technické filmové kvality. Tak jako tak bych ale musel při zapojení mozku do procesu hodnocení chtě nechtě vstřelit filmu odpad či jednu hvězdu, ale k tomu mě neukecáte, protože je to dostatečně blbé a šílené, aby si to tu pětku zasloužilo. Chápu, že bude při tomto hodnocení a komentáři spousta ostatních uživatelů pochybovat o mém duševním zdraví, ale to se nedá nic dělat, ostatně o něm dost často pochybuji i sám.

Emperor (2012)

Mně se to líbilo, ta romantická linka mi tam sice tak úplně neseděla, ale jinak se ten film vydařil. Pochválit bych chtěl zmínku o bombardování Tokia a debatu hlavního hrdiny s knížetem Konoem na téma dobývání cizích území. V amerických filmech se jinak taková sebereflexe a pochopení pro ostatní zrovna moc nevidí. Stejně tak závěrečné setkání byla pěkně silná scéna. Přesto jsem po většinu filmu váhal, zda to bude za tři a nebo si Emperor tu čtvrtou hvězdu vybojuje. První polovinu filmu to vypadalo spíš na tu trojhvězdu, za což mohl hlavně Fox, jenž svou postavu minimálně celou první polovinu filmu odehrál v poloze namyšlený nesympatický kokot. Na druhou stranu, ono to k tomu přímo vyzývalo, když má ta postava křestní jméno Boner. Pak se ale Fox uklidnil a na ty čtyři hvězdičky to nakonec bylo.

Stážisti (2013) odpad!

Ani ne tak film, jako neúnosně dlouhá reklama a agitační video snažící se vydávat se za komedii, což se tomuto lepkavému PR chrchlu žalostně nedaří, neboť se u jeho sledování člověk zasměje, či spíše pousměje, stěží párkrát. Mně osobně se to například podařilo pouze jednou při scénce s profesorem Xavierem, jinak je to otřesná nuda. Vtipů je zde neúnosně málo a jsou stokrát provařené, ústřední dvojice nevtipná, scénář klišovitý, postavy šablonovité a celkový dojem prachbídný. Snad jen hudební podkres se povedl, ale jinak tahle rádoby cool záležitost oslavující Google jen takovým otravným velebením firmy, která se jenom pokouší ukázat se v lepším světle. Kdyby byl Google vážně tak super, tak by si dokázal udělat zdařilejší reklamu, než je tato stokrát ohraná schématická bezradnost s jen nepatrnou špetkou ještě k tomu nepovedené invence.

Aein (2005)

Pozor, komentář obsahuje spoilery. !!!SPOILER!!! Je to hrozná pičovina... !!!SPOILER!!!

Řezníci (2003)

Tak u těchhle dvou magorů bych si nekoupil ani odřezky pro psa. Tedy ne že by to bylo tím, že mají v prodejně bordel a plísně, prodejnu mají opravdu vyladěnou, jenom se mi nějak nepozdává jejich firemní politika. Já rozhodně nejsem žádný fanda zdravé výživy, masa ani uzenin se nebojím a nejsem žádným fantomem skleníků a pařenišť, ale v konfrontaci s nabídkou řeznictví u Svenda a Bjarneho bych asi vážně svěsil černou vlajku s prasečí hlavou a zkříženými kuřecími stehny a chrabře bych se utekl k salátu. Neboť řízečky z pana domácího Hanse či paštika z elektrikáře nenesou označení Klasa (byť o domácím původu masa nemůže být pochyb), maso nepochází z ekochovu a upřímně řečeno, prase je prase, i když je to tvor člověku až podezřele podobný.

Tohle je válka! (2012)

Už od úvodní scény se mi v mysli vynořilo slovo, které celý tenhle film přesně definovalo: žvejkanina. A až do konce se pak tohoto označení nezbavil. Jistěže to není žádné ambiciózní dílko, ale funguje jenom jako štěk na jedno zhlédnutí a jako nenáročná kulisa ke chroupání popcornu, ale nic naplat, existují kvanta filmů, které pro to chroupání popcornu budou o hodně lepší kulisou. Uznávám, že měl film i pár poměrně vtipných momentů (třeba paintball), ale to je hodně málo a stále se nemůžu zbavit dojmu, že ten film je prostě zadarmo drahej.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Tak 78%, jo? No, to mě zase jednou osazenstvo ČSFD pěkně podfouklo, jelikož tohle je tak s těží na jednu hvězdu, když přimhouřím obě oči a pro jistotu i kuří oka na nohách. Thriller? Ale prosím vás... Drama? Jo, ale bídné kvality. A nyní rozsudky: Režisérka 20 let nepodmíněně za zhotovení filmu, který urazil můj vytříbený filmový vkus. Kameraman 15 let nepodmíněně za snímání z takových úhlů, až mě z toho bolela hlava. Autor hudby 8 let těžkého žaláře za zhotovení jednoho z nejméně padnoucích a zároveň nejotravnějších soundtracků poslední dekády. Střihač 12 let nepodmíněně za to, že se podepsal pod film sestříhaný do takové motanice, ve které aby se prase vyznalo. Scénárista 10 let těžkého žaláře za pokus unudit mě k smrti. Tilda Swinton 6 let nucených prací za to, že se na ni nedá koukat. Ezra Miller 2 roky podmíněně za to, že jeho postava zabíjí naprosto pitomě lukem (ne, není to cool, když už to nebude samopal či brokovnice, tak se spokojím tak leda s kuší nebo maximálně nějakou sečnou zbraní, třeba katanou). A nakonec všichni místní uživatelé, kteří dali víc než dvě hvězdy, se odsuzují k desetihodinovému čumění do zdi. Vzhledem k tomu, jak málo jim stačí, aby se bavili, tak to pro ně nijak drastický trest jistě nebude.

Hra pro jednoho (2012)

Dobrý, na béčko rozhodně slušnej film. Moc velkej rozpočet to samozřejmě nemělo a scénář není žádnou zhmotněnou nápaditostí, tak na jedno zkouknutí je tohle dílo ale ideální. Cuba Gooding Jr. se role nezhostil nijak špatně a pokud trochu zapracuje na hereckém projevu a muskulatuře, tak nevidím důvod, proč by jeho herecká kariéra nemohla pokračovat v podobných polohách. Vyloženě pochválit ale musím Dolpha Lundgrena, protože tady v tomhle filmu měl neskutečnej šmrnc a roli si evidentně užíval. Vypadá to, že starej pes se skutečně naučil novým kouskům, protože takhle sympaticky zahrát jsem ho ještě neviděl.

Dear Mr. Gacy (2010)

Jistě, zkoušet se skamarádit s obtloustlým pánem, co si svůj sklep a dvorek proměnil v solidní soukromý hřbitov, může být docela zajímavá kratochvíle, přesto by se v takovém případě měl člověk připojistit, aby měl aspoň na pěkný funus, kdyby se náhodou něco zvrtlo. A pro případ osobní návštěvy mezi čtyřma očima už by asi byla potřebná i jistá rezignace na život, či aspoň na nezneuctěnost vyústění vlastní trácící soustavy. Ale na druhou stranu, kde najít lepšího a fundovanějšího partnera na pokec o vraždách se sexuálním podtextem. Celkově moc pěkný film na volný večer, asi i sám pan Gacy by uznal, že tohle bylo povedené a necítil by nutkání pozvat tvůrce k sobě domů na soukromou audienci. A já jen doufám, že se zase brzy objeví něco dalšího na téma sériových vrahů.