Povinnost a čest (2012)

Žvejkanina, výplach, kravina... a to píšu jako milovník vojenství a vojenských filmů. Upřímně řečeno, ani voják z povolání z tohoto filmu nejspíš nebude nadšen, jelikož je to samý nesmysl a ještě k tomu to šíleně nudí.

Carrie (2013)

Tuctový, mdlý, sterilní výplach zvaný Iron Man 3 už mám naštěstí za sebou a proto jsem se mohl o dnešním večeru konečně pustit do něčeho, co není zadarmo drahé. A řada vyšla na Carrie, od které jsem čekal málo a dostal hodně. Jasně, 60% je poměrně solidní výsledek, natož v horrorovém žánru, ale tohle, vážení, má být prostě v červených číslech. Takže tomu prohoďte hodnocení s tou trapnou užvaněnou plechovkou (nyní již téměř kompletně bez akce, zatou s koňskou dávkou pitvoření), nebo na vás všechny s pomocí obecního šamana sešlu strašlivou kletbu smradlavých nohou. Než se tak stane, dám filmu alespoň pět hvězdiček, navzdory tomu, že ač se mi film velmi líbil, tak se pořád nemůžu zbavit dojmu, že už jsem něco strašně podobného jednou viděl (muhahaha!). A ten váš fail v castingu, na tom něco bude, opravdu by se do hlavní role hodila nějaká ošklivější a uťápnutější dívčina, ale z toho, co jsem viděl já, nemůžu než konstatovat, že Chloe Grace Moretz podala excelentní výkon a já jí tu roli věřil. Takže pominu-li fakt, že jde o již poněkolikáté převařený sáček s čajem, tak je tenhle film parádní a neztratí se ani mezi již tak ohromným počtem všech těch spektáklů, co spadají do kolonky horror. A jelikož tenhle film dopadl nad očekávání dobře, zkusím to i s dalšími remaky a vyrážím do stanice Evil Dead.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad)

Jo, přesně tohle této FILMOVÉ databázi chybělo. Ale aspoň mají Zemanovi místní odpůrci kam odkládat své odpady, Já se omezím pouze na konstatování, že ten projev rozhodně není z nejhorších, i když Klausovy projevy měly trochu větší šmrnc. Miloš Zeman si sice mohl ušetřit tu místy silně prosakující samochválu, ale jinak ta řeč má hlavu a patu a aniž bych chtěl iniciovat nějaké politické slovní přestřelky, tak bych řekl, že se s ním dá v podstatě souhlasit. Na závěr svého komentáře bych chtěl panu prezidentu Zemanovi pogratulovat k ojedinělému triumfu, kdy tímto projevem vytlačil z mé herecké topky svého předchůdce Zápotockého, jehož projev z roku 1952 o Ježíškovi je sice již klasikou, přesto však s Milošovou vítěznou rekapitulací může jen těžko soupeřit.

Iron Man 3 (2013) odpad!

Tak se nám po Resident Evilu ponořila do sraček další popcornová filmová série. Nikdy jsem nebyl zrovna komiksovým nadšencem a celkově ty hošany v elasťácích (přičemž Iron Man je v tomto směru extrémní výjimkou) zrovna dvakrát neprožívám, ty filmy jsou většinou jak přes šablonu a je to ve výsledku takové nijaké, ale aspoň je to barevné, hýbe se to a je to obvykle na pokračování. Ale tenhle plecháč, ten už mi teda řádně leze krkem. První díl byl dobrej, druhej stál za starou belu a tenhle třetí, no to už je vyloženě hotovo. Vás ještě baví to pitvoření Tonyho Starka? Tak to jste šťastní lidé, protože mě už ani trochu. Od tohohle filmu jsem navzdory tomu nehorázně vysokému hodnocení nic moc nečekal a stejně jsem byl zklamán. Dvě hodiny jsem byl totiž nucen sledovat asi nejnudnější komiksový film za poslední roky a když se k tomu přidá nijaký záporák, do filmu nepadnoucí humor a haldy klišé tak filmu ten odpad prostě napálím, neboť je to vzhledem k délce filmu jednoznačně ona proslulá zadarmo drahá záležitost. A ústřední postava se mi zprotivila tak, že asi přehodnotím svůj plán konečně se podívat na Avengers, jelikož v nich vedle Iron Mana budu nucen sledovat i Kapitána Homokládu a mít tyhle dva v jednom filmu, to už by na mě v současnosti asi bylo příliš.

The Collection (2012)

Jsem rád, že pan Sběratel rozjel svoje podnikání ve velkém a ukázal nám například to, že skončit na diskotéce bez nohou vlivem alkoholu je pořád lepší, než skončit na diskotéce bez nohou vlivem kombajnu. Stejně tak je určitě lepší usnout pod stolem tvrdým alkoholickým spánkem než usnout pod těžkou mříží spánkem věčným. A návštěva u pana Sběratele doma, to bylo jiné kafe než to, co se nejspíš běžně ukazuje v bulváru. Druhý film o trampotách a strastech jednoho maskovaného amatérského řezníka prostě ukázal, že se dají staré a otřepané postupy ozvláštnit a mohou být i zábavné, pokud jsou dostatečně zalité krví. Ano, největším přínosem The Collection a vlastně i prvního dílu je vskutku fakt, že vlévá novou krev do starých zkostnatělých stereotypů. Takže za mě velká pochvala tvůrcům a požaduji pokračování, byť ten konec filmu s ním asi tak úplně nepočítá, přesto nepřestanu doufat. Tímto končím svůj oslavný komentář a půjdu si taky sešít nějakou tu kreaci z masa z matčina mrazáku. Tu si pak po vzoru pana Sběratele dám do akvárka a trumfnu s ní všechny ty nudné a klišovité rybičky, co si v akvárku kdovíproč vydržují ostatní.

The Collector (2009)

Nádherně krvavá záležitost. Sběratel názorně předvedl, jak by vypadal Sám doma, kdyby scénárista byl milovník slasherů, jak by vypadal MacGyver, kdyby se ho autoři namísto jako sympaťáka a dobráka od kosti rozhodli vykreslit jako všehoschopného sadistu a jaké úžasné vychytávky jsme zatím neměli možnost vidět v Receptáři a pořadech o zvelebování bydlení. I na druhé zhlédnutí skvělé a již zítra se podívám na zoubek sequelu, který snad nebude za prvním dílem příliš zaostávat a bude stejně vypečenou jateční záležitostí.

Ruka na kolébce (1992)

Rychle jsem prolítl zdejších pár komentářů a hojně se v nich objevuje výhrada, že je ten film pohříchu klišovitý. No, možná máte pravdu, ale já to tak vidět nemohu, jelikož to byl vůbec první thriller o srovnávání skóre, který jsem viděl a dodnes si ho pamatuju. A to jsem ho prvně viděl někdy tuším ve druhé třídě, až tak se mi vryl do paměti. Když jsem se na něj podíval po skoro dvou desítkách let, tak už tak úplně nadšený nejsem, na plný počet by to chtělo, aby to dopadlo tím druhým způsobem, lehce poladit scénář a dialogy a hlavně dramatičtější chickfight na závěr. I tak jsem ten film asi trochu nadhodnotil, ale vem to čert, vždyť ten film stál skoro na začátku mé dráhy svébytného filmového znalce a tak se od té nostalgie oprostit nemůžu, tím spíš, že se mu podařilo prodrat mezi Predátora, Vetřelce a Noční můru v Elm Street, což jsou filmy, které na mě v tom věku taky tak silně a blahodárně zapůsobily.

The Starving Games (2013)

Čekal jsem, že to bude o několik stupňů horší než originál, takže odpad nebo jedna hvězda... a světe div se, ono ne, ono je to s originálem na úplně stejné úrovni. Je to stejně akční, stejně romantické, má to stejně dobře vymyšlenou zápletku a logiku, ba co více, trvá to o hodinu méně než ta nudná předloha a ještě se tu i sem tam zasmějete. Já se tedy zasmál i u předlohy, ale to jsem se smál tomu, že na takový blábol někdo šel do kina nebo si snad ten film koupil na filmovém nosiči, neboť jsou původní Hunger Games zadarmo drahé a tu trojhvězdu jsem jim dal spíše proto, abych si nepokazil svůj pečlivě budovaný image cool moderního filmového tkalce. Největší radost z tohoto filmu bude zřejmě mít uživatel craNich, jenž si při jeho sledování bude moci znovu naplno užít všechny ty úžasné momenty originálních Hunger Games a kterého tímto zdravím do čínské čtvrti.

Pintu terlarang (2009)

Tak tohle teda ne, jako horror to absolutně nefunguje, není to ani zdařilý thriller, možná lehce mysteriózní či psychologický film, ale celkově je to takový podivný patvar. To se indonézští soudruzi příliš nevyznamenali, film takto překombinovat a zplácat ze všeho možného. Výsledek je nakonec o všem možném a zároveň o ničem. Zachraňuje to jenom vánoční večeře, i když ta taky není nic kdovíjak světoborného. Za mě velké NE.

42 (2013)

1. Už jsem myslel, že podobné kokotiny točí jenom Disneyovci, ale evidentně ještě nemají na tento level úplný monopol. 2. Nacpat do dvou hodin tolik patosu, agitace a klišé, to už musí být scénárista vážně megakokot. 3. Jelikož by tento scénář asi hned tak někdo nechtěl zrežírovat, ujal se režie sám scénárista. Nebo to bylo možná tak, že režisér chtěl něco zrežírovat, ale nenašel dost kokotskej scénář, tak si ho napsal sám. 4. Už roky jsem neviděl film bez jediné sympatické postavy. Kokoti jsou tu všichni, černoši, běloši, Ford, prostě všechny trochu vykreslené postavy. Tohleto je jediný aspekt filmu, který bych chtěl pochválit, tvůrci mají obvykle nutkání nacpat do filmu aspoň nějakou sympatickou postavu a už to popravdě trochu nudí. 5. Roztáhnout takový blivajz do dvou hodin, když i půl hodina by byla příliš, to už je téměř nadkokotský úkol, přesto byl pro nevídané vlohy tvůrců splněn. 6. Tohle byl doufám poslední film o rasismu ve sportu, na který se na dlouhou dobu dívám, avšak stejně tak nějak tuším, že určitě narazím na nějakou podobnou kokotinu, jelikož jsem kokot a odbývám varovné předtuchy s tím, že tenhle film možná nebude kokotina, i když jsem to vyčetl mezi řádky z popisu filmu. 7. I kdyby to byl kvalitní film, stejně bych mu víc jak tři hvězdy nedal, neboť je i tak trochu o baseballu, což je jak známo kokotský sport, stejně jako fotbal, tenis, běh a všechny ostatní sporty. Uznávám totiž jenom hokej, bojové sporty a ruskou ruletu. 8. Pakliže si při čtení tohoto komentáře říkáte, že ho psal kokot, pak neztrácejte čas a na tento film se podívejte, tak nějak podvědomě tuším, že se vám bude líbit.