• Fantasy

Hannibal - Zrození (2007)

Fuj, kam až se tahle série ještě propadne?! S každým dílem je to horší a horší, pokud někdo natočí pětku, asi bude na odpad. Mladýmu Hannibalovi schází charisma i herecké schopnosti, celému filmu pak nápaditost a napětí. A to je u takovýho filmu sakra průser. 2/10

Červený drak (2002)

Tak tohle nebylo dobrý, tolik kritizovanej Hannibal se mi líbil víc. S tímhle obsazením jsem čekal aspoň slušnej průměr, ale bohužel. A přitom X-meni se Ratnerovi povedli. 5/10

Hannibal (2001)

I tohle se mi docela líbilo, oproti jedničce slabší, ale pořád dost působivý. A ta scéna s mozkem! Brrr. 7/10

Mlčení jehňátek (1991)

Famózní thriller, famózní herci, famózní prakticky všechno. Žádnej z dalších filmů o Hannibalu Lecterovi už tenhle majstrštyk nepřekonal. 10/10

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Ten samej případ jako Vlajky, akorát Dopisy mají skvělýho Kena Watanabeho k dobru. 9/10

Vlajky našich otců (2006)

Clint je skvělej režisér a jeho dvojkombo Vlajky-Dopisy je jeden z nejpůsobivějších počinů posledních let. Oba filmy jsou kvalitativně zhruba na stejné úrovni (teda podle mě) a možná nejsou na plný hodnocení, ale mě se to celkový pojetí prostě dost líbilo. Takže tak asi. 9/10

Ghost Rider (2007)

Dost slabá záležitost, Cage jsem po Obchodníkovi se smrtí zas začínal mít rád, ale po tomhle si to asi rozmyslím. 4/10

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Slušnej nářez, Snyder akci umí dokonale. Ale po traileru jsem čekal nekompromisní dvouhodinovou řežbu, které se mi tak docela nedostalo. Linie s královnou je nezajímavá, nudná a úplně zbytečná. Škoda, mělo to velkej potenciál. 6/10

Krvavý diamant (2006)

Jednou jsem tak z nudy zašel do půjčovny a rozhod se, že se teda kouknu na nějakej ten film o Africe, když to teďka tak frčí. Vybíral jsem mezi Krvavým diamantem, Posledním skotským králem a Hotelem Rwanda. Skotský král jsem četl, že je nuda na padnutí, Rwanda byla na mě zas moc oceňovaná, tak jsem vzal "nejhollywoodštější" z možností. A myslím, že se vyplatilo. Diamant mě svým tempem strhl od začátku, DiCapria nemusím, ale tady je parádní, Jennifer nádherná. Zwick po Posledním samuraji, kterej mě docela naštval, dokázal, že umí natočit hodně dobrej film, který se nebojí opřít se do dnešních témat a zároveň člověka neunudí k smrti. A to stojí za plný hodnocení. A žádnej film o Africe si už půjčovat nebudu, mohl by mi zkazit tenhle zážitek. 9/10

Goyovy přízraky (2006)

Ouvej, tohle bolelo. Od Formana jsem si zvykl očekávat bezmála zázraky, ale Přízraky jsou jenom podprůměrná evropská rutina natočená bez zájmu a nadšení. Slušní herci a pár silných scén všechno nezachrání. 5/10