• Fantasy

Invaze (2007)

Když jsem se doslechl, že se na tomhle skvěle obsazeným si-fi podílel tvůrce mýho milovanýho V jako Vendeta, řekl jsem si, že to musím vidět. Ale v kině jsem se pak šíleně nudil a byl rád za to, že James McTeigue to netočil celý. To bych o něm ztratil mínění. Škoda. Námět a obsazení bylo zatraceně nadějný. 4/10

Superbad (2007)

Podle mě o dost lepší než Zbouchnutá, jedna z nejlepších komedií poslední doby. 8/10

Resident Evil: Rozklad (2008)

Tak tenhle animák se přibližuje atmosféře původních her víc než všechny díly Andersonovy trilogie dohromady a to je rozhodně dobře. Je tam strašně moc chyb, je to předvídatelný a dějově nic moc, ale jako fanoušek herní série jsem se skvěle bavil a rozhodně to musím vyzdvihnout na čtyři hvězdičky, za kterýma si rozhodně stojím. 8/10

Resident Evil: Zánik (2007)

Asi nejlepší díl série, ale pořád jenom lehký nadprůměr se sexy lidmi v hlavních rolích. Stačí to? A víte že docela jo? 7/10

Resident Evil (2002)

Slušný béčko, člověka to pobaví a další den si na to ani nevzpomene. Tak by se v podstatě dala charakterizovat celá série, což není úplně špatná vizitka, ale značka Resident Evil má na víc. 6/10

Sejmi je všechny (2007)

Jasně že je to šílená blbost, ale bavila mě maximálně, tak proč bych nedal těch pět hvězdiček? Clive Owen žánrově dokonalý, Monica Belluci je kus, Paul Giamatti správně trhlej a ke všemu ta mrkev! Sejmi eso mi se svou snahou být cool za každou cenu přišlo trapný, tohle byla paráda. 9/10

Once (2007)

Za málo peněz hodně muziky, i tak by se to dalo říct. Jeden z nejhezčích romantickejch příběhů poslední doby, naprosto uvěřitelný emoce, pěkný písničky, neherci výjimečně i hrajou. Tenhle film mi zpříjemnil den a to se musí vždycky ocenit. A navíc, když se to líbilo Spielbergovi, co pak já, obyčejnej smrtelník... 9/10

Pokoj 1408 (2007)

Knížky Stephena Kinga mám rád, ale filmy podle nich mi málokdy udělají radost. A tohle je jedna z nejhorších adaptací. Začátek slušnej, ale pak se napětí vytratí neznámo kam (asi do vedlejších pokojů) a já se po zbytek filmu těžce nudím. Škoda, potenciál to mělo slušnej. I když už obsazení zoufalce Cusacka nic moc dobrýho nevěstilo. 4/10

Zbouchnutá (2007)

Solidní komedie, u který jsem ale smíchy fakt neumřel, jak tu někteří píšete. Pár povedenejch vtípků zaznělo, Katherine Heigl je fakt super kočka a Seth Rogen docela sympoš, ale nic víc než průměr z toho pro mě nevypadne. 6/10

Ratatouille (2007)

Lahůdka. Filmy od Pixaru jsou záruka kvality a jestli Ratatouille nedostane Oscara stejně jako Auta, tak už budu akademii definitivně sabotovat. Animace- Dokonalá. Scénář- Dokonalý. Postavy- Dokonalé. Humor- Dokonalý. Pár pixarovek mi sice k srdci přirostlo víc, ale tohle je taky bomba. 10/10