Anatomie pádu (2023)

Bohužel měl asi střihač dovolenou, jinak by ten film měl hoďkuapůl. Dlouhé záběry, hrozná hudba, místy stupidní dialogy. Soud vykreslený dobře, žalobce i obhajoba se snažily obrátit pravdu na svoji stranu všemi prostředky.Jako kniha by to asi bylo dobrá, ale film promrhal příležitosti. Možná vražda manžela OK, otrávení psa přes hranu.

Národ sobě - kultura tobě (2021) (koncert)

Bohuliby napad, kultura mi take velmi chybi. Ucinkujici byli velmi dobri za 5 hvezd, celkove hodnoceni ale bohuzel srazi moderatori, kteri dostavaji odpad.

Jatka č. 5 (1972)

Film se bohuzel spoleha na znalost knihy (kdyby ne, byl by potreba spise serial), ja ji cetl, takze jsem vse pochopil a film se mi velmi libil. Z kamaradu knihu skoro nikdo necetl a ti to nepochopili. To je ale fajn, stejne nikdo, kdo necetl knihu, nepochopil ani Hlavu XXII, nebo Piknik u cesty.

Události Luďka Staňka (2018) (pořad)

Porad byl o dost lepsi, ale bohuzel na ceskem internetu se dnes asi nic lepsiho nevyskytuje, tak davam 5*.

Nevinnost (2011)

Hrebejk s Jarchovskym natocili i par dobrych filmu, ale tohle bohuzel jeden z nich neni. Tema silne, ale vsichni (asi krome Cermaka a Munzara, ktery vlastne ani nehraje) nebetycne prehravaji, jako tragedie na divadle by to asi bylo dobre, ale jako film je to velmi spatne i na ceske pomery.

Lajna (2017) (seriál)

Rozhodne o kategorii lepsi, nez fotbalovy Vysehrad, rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvezdami, ale protoze je serial na ceske internetove pomery kvalitni (az se divim, ze Kolecko dokazal napsat na jeho pomery tak dobry scenar), davam 4. Sice s vyhradami, ale v posledni dobe je to vazne to kvalitnejsi, co u nas vzniklo a na internetu asi to nejlepsi, ostatni serialy na stream, nebo mall, nestoji za moc. Jasne, je to zabava zdarma, ale proc nechtit i trochu kvality? Pujdes na farmu! Havirov nema farmu...

Koptashow (2019) (pořad) odpad!

Koptu neznam, ale vyber hostu a dialogy jsou dost tragicke. Mozna za to nemuze Kopta, ale scenaristi, ale i tak jsem necekal, ze na CT bude jeste dalsi porad svoji "kvalitou" srovnatelny s Mate slovo pekelnice Jilkove. Az se stydim za to, ze platim koncesionarske poplatky. Publikum tleska na povel, ale ani to nestaci na jednu hvezdu...

BlacKkKlansman (2018)

Podle skutečné události, ale asi by bylo lepší přečíst si knihu, Hořící Mississippi tento film nesahá ani po kolena. Byly v něm dost dobré vtipy, typičtí rasističtí burani, rasističtí policajti (ale žádný z nich neměl za manželku Frances, takze za mně hned hvezdička dolů;-), na druhé straně stejně vyhraněné hnutí černošské mládeže (staříkova přednáška byla dojemná, ale ať mi nikdo jako neříká, že jejich reakce nebyly hrané) a dohromady to nějak nehrálo. Dost hráli i na takovou tu aktivistickou notu, KKK používali slogan "America first" a na konci bylo plno záběrů dnešních amerických rasistů, Trumpa a masakru z Charlottesville, to si mohli odpustit (Trumpa a nácky nemám rád a Fields je magor, ale i tak mi to společně s neskrývaným aktivismem ve filmu přišlo už trochu moc), promarněná šance na dobrý film. Kdybych to měl srovnat se včerejším večerem, kdy jsem opékal buřty, tak včerejšek na plné čáře vyhrává:-) po3en a Vodnářka mi mluví z duše

Bába z ledu (2017)

Zuzana dobra, Tonda dobrej, Neuzil, Spalkova, Vilhelmova a ke konci i Mihulova dobri, Novy s fousy vypada sice jak Bartak, ale budiz a kluk a slepice byli taky fajn. Ale proc, projehovu, se Slama boji hudby? Nerikam, ze to musi byt epicka hudba jak k valecnemu filmu, ale trocha not by filmu neuskodila. I presto 68%

Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Zajimavy serial, cekal jsem sice jiny zaver, ale libilo se mi, ze se porad neco deje (ale ne moc prekotne) a serial zbytecne nenatahuji. Krasna priroda, premene Jima na Jacka neni mozne uverit (Jackyll/Hyde je trochu otrepane chliche), jedna hvezda navic za pasujici hudbu, jedna hvezda minus za problemove HBO, lepsi 3, nebo horsi 4 hvezdy.