Most špiónů (2015)

Film je úžasně zpracovaný, co do vizuální stránky. Prostě přesně, jak to Spielberg umí. Horší už je to se scénářem, který je poněkud plochý a nemohu se zbavit dojmu, že nenabízí moc strhujících nebo napínavých momentů. Finální předávka je téměř bez napětí a emocí. Obrovské pozitivum filmu je Mark Rylance. Ten hraje výborně minimalisticky. No a samozřejmě Tom Hanks, to je takový dělník filmu. Nevypustí nanosekundu. Ale holt už mě i lepší role. Přesto všechno kvalitní věc.

Dokonalý šéf (2015)

Docela zábavné, rychle to uteklo. Ale jinak vlastně dost průměrná věc. Žádná lepší myšlenka. Takový slabý odvárek čehokoliv... Je tam pár lepších hereckých momentů, ale nic nezapadá do nějakého většího komplexu. Škoda!

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Je fajn vidět Deppa konečně v něčem normálním, ale já mu to prostě většinu času nevěřil. A to kvůli tomu strašnému maskování včetně čoček. Mě to prostě přišlo trochu směšné. To však nemění nic na tom, že hrál velice dobře. Nicméně film jako takový je vcelku průměrný, bez strhujících momentů. Myslím, že se scénáře šlo vytřískat víc. Navíc tak kvalitní obsazení by mohlo z některých momentů vyždímat o trochu víc emocí, což ale kolikrát dost dobře kvůli scénáři a režijnímu vedení nešlo. Jinak postrádám jakoukoliv dramaturgii.

Osm hrozných (2015)

Mám pocit, že natočit to jiný režisér, tak dostane od veřejnosti pěknej sekec. Ale Tarrantinovi to jaksi trpíme . Osm hrozných je velice dobrý film a svým způsobem velice artový. A tady je ten paradox - na takové fimy masy nechodí. Ne tak u Tarrantina. Pojetí a hlavně dialogy jsou svým způsobem nadčasové, ale musíme si nalít čistého vína, tak třetina těch dialogů je o ničem a zejména pak v chatě se opakují stejné smyčky - mísící se dvojice, mluvící o ničem. Prostě v těchto momentech jsem měl pocit, že Tarrantino se opájí sám sebou a pouze jaksi nutí diváky sedět a vydržet to. To samé platí o těch krvavých scénách. Ano, každý řekne - "To k Tarrantinovi patří". Jasně, proč ne, ale bezdůvodně? No a ten Morricone se taky moc nepřetrhnul. Za mě líbivý, ale průměrný film. Nad průměrem tak ční hlavně Sam L. Jackson a vynikající Kurt Russell.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Od třetí série je to docela solidní sešup dolů... První dvě série jsou ale lahůdka.

Stážista (2015)

Nevím, jak to mohl někdo zařadit do žánru "komedie", ale budiž... Přesto je to docela neobvyklý scénář a feel-good film. Ústřední dvojka hraje suprově. To musela být radost režírovat. Docela dobrý studijní materiál, jak by měla dnešní společnost zacházet s těmi "nepotřebnými" důchodci. Kdyby se tak dělo alespoň z 30%, tak bych mohl říct, že se společnost někam posunula. Je fajn hodit za hlavu ten náš povrchni kapitalismus.

Marťan (2015)

Tenhle film má zásadní problém - a to absenci zvratu a strhujícího momentu. Vypadá nádherně, Damon je fajn, ale nic zásadního, ani přelomového...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Perfektní restart a pojítko mezi trilogiemi. Ti co čekali něco převratného asi budou zklamáni. Na druhou stranu by zase kušnili, že to je něco jiného, než chtěli. Tvůrce se nezavděčí. Ano, příběh není průlomový a odvážnější, ale tenhle film dělá ta nostalgická a hlavně vymazlená atmosféra. Jsou to ty nejpohlednější SW. Ostatně žádné SW nebyly o příběhu, proto jsem je nikdy nevyhledával. Myslím, že po zpackané 1.-3. epizodě, plné místy přebujelého a občas nepovedeného vizuálu, je tohle ta nejlepší cesta jak začít další trilogii. (2.1.2017 Na druhé podívání trochu vyprchalo nostalgické nadšení z nových SW a na povrch vystoupil slabší příběh a slabší postavy, takže snižuji kapku hodnocení.)

Steve Jobs (2015)

Dialogy super, ale ten scénář? Vždyť ani moc nefunguje. Stejní lidé plácají na podobných místech to samé. Poprvé je to zajímavé, podruhé umělecké a potřetí už únavné a netáhnoucí. Drží to celé Fassbender, který ale nemá moc co hrát.

Všechno, co chceš (2015)

Docela příjemné, ale ten humor není až tolik inteligentní, jak bych od tvůrčí dvojice Terry & Pegg očekával. Za mě poněkud zklamání.