Kosmo (2016) (seriál)

Fajnovka a k tomu neotřelá. První tři díly super, pak to začíná docela šustit papírem. Ačkoliv se neubráním myšlence, že tahle satyra mohla býti mnohem odvážnější, tak i přesto je hodně svěží vítr, který na obrazovkách nevál už hodně dlouho.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Dobré dráma do doby, než scénárista nevěděl kudy kam a tak tam vrazil emzáky. Děsná škoda. Ale ono ani předtím se to pár kiksům v logice a vyznění neubránilo. Jinak Goodman byl docela dobrý, ale beztak jsem mu to moc nevěřil ;-)

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Solidní žánrovka, která ale nepřekročí stín žánru. Jenže podle mého soudu tvůrci právě že hranice překračovat chtěli, ale kvůli nedostatku odvahy zůstali zavření v krabičce s názvem "katastrofický film". A v téhle krabičce se "udělovači" cen většinou nepřehrabují. Na druhou stranu kvituji, že tu nedošlo k nějakému zametání stop, vedoucím k viníkovi tragedie - tedy k BP. Ukázali to tam v plné nahotě. Jsem zvědav, kolik žalob už mají na kontě ;-)

Westworld (2016) (seriál)

Nápad zajímavý, ale fakt, fakt mě to moc nebaví. Nedokázal jsem se prokousat na konec třetího dílu. Tak kvalitní obsazení přece musí na obrazovce něco zanechat. Ploché postavy, které chcete, aby zhebly a na kterých vám nezáleží, nejsou lákadlem...

Demolice (2015)

Je to tak šílený, až je to dobrý. Výborná hudba, zajímavý pohled okem kamery a hlavně Jake Gyllenhaal. Ostatní herci jsou tak trochu stafáž a jejich osudy se tak nějak vypaří... Stejně jako motiv celého filmu. Myslím, že tak slabá nuance uvědomění si situace v podání hlavní postavy je pro pochopení a vyvrcholení celého filmu málo. Škoda. Vyznívá to do ztracena.

Dívka ve vlaku (2016)

Docela pěkně to vypadá, ale ve výsledku to je spíš televizní detektivka na nedělní odpoledne. Obzvláště s tak předvídatelným dějem. Krom Emily Blunt jsou navíc všichni ostatní herci strašně papíroví. Režisér tady nevypotil nic navíc.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Je to pěkné, co do vizuálu, ale Burton se tady nějak vykrádá a nepřekonává se. Jakoby si přišel prostě jenom odpíchnout do fabriky a rychle zase zpátky domů. Střih ani scénář nedávají logiku. Postavy mají dva společné rysy - jsou nezajímavé a extrémně hloupé. A vlastně už ani ten vizuál není takový, jaký člověk od Burtona očekává. Přijde mi, že buď bylo málo peněz, nebo nebyl čas nebo se muselo extra krátit. Chování komparsu na molu v Blackpoolu vůbec nedávalo smysl. Jedni lítali jak splašení pryč, druzí se vesele vozili na kolotoči a to vše v jednom záběru. Kdy ten Burtonův pád skončí? Možná si poslední dobu nevidí na špičku nosu. Pýcha ale logicky předchází pád. A u něj mě to strašně mrzí.

Pustina (2016) (seriál)

No jako supr, supr... Ale ten poslední díl? Nejslabší z celé série. Jako když už to prostě museli ukončit. Bezduché. Strašně to tento seriál srazilo v mých očích. Jinak hodně fajn věc.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tenhle počin honí až moc zajíců (rozuměj vlastně zvířat) a příběh někam zmizel. Vlastně strašně o ničem. Ploché charaktery až to bolí. Instantí zábava pro "potterovce".