Londýnský gangster (2010)

Skoro povedená gangsterka, která neurazí ani nenadchne. Jednotlivé části jsou cool a zajímavé, ale nějak to nepasuje dohromady. Film měl být buď delší a nebo neměl obsahovat tolik motivů a "podzápletek". Nejednou se stane, že se postava bez vysvětlení objeví, něco udělá a zase zmizí bez vysvětlení proč a jestli je důležitá. Příběh je zajímavý, možná až moc a nedůsledné vyprávění ničí všechno čím by film mohl být.

Iron Sky (2012)

Špatný, nelogický a zcela zbytečný film obsahující některé geniální pasáže. Škoda. Kdyby děj dával alespoň trochu smysl, mohl být film buď geniálně špatný, nebo alespoň výrazně snesitelnější. Některé scény a momenty jsou naprosto geniální a kvalitně humorné, problém je, že zbytek je až bolestně hloupý. Takřka všechny postavy se chovají naprosto dementně a je jim problém uvěřit motivaci k samotné existenci natožpak k nějaké akci. Celý snímek celkově nevypadá tak lacině aby to byla záminka k humoru, ale je evidentně dost laciný na to, aby se čas od času zvrhnul k amatérské trapnosti. Je to obrovská škoda, protože námět je velmi zajímavý. Opravdu bych si přál, aby někdo vymyslel pořádný scénář a natočil remake.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Zajímavý příběh v hrubě nedostatečném podání. Hlavní problém filmu je, že z něj nějak zmizelo vysvětlení motivace hlavního hrdiny, což je, vzhledem k tomu co vyvádí a jaké to má dopady, zásadní problém. Všechny podstatné změny a rozhodnutí se dějí extrémně náhle bez pádného vysvětlení. Odpověď typu "Našel Ježíše" zní jak hloupý vtip. On celý příběh zní jak hloupý vtip a způsob jakým je vyprávěn, se snaží glorifikovat Sama Childerse, ale zároveň dává (možná nechtěně) tušit, že hlavní hrdina coby mesiáš zachraňující děti v Africe má duši a svědomí kriminálníka. Celý děj je jako zajímavá historka, kde si autor něco přikrášlil, něco zatajil a něco úplně změnil, aby se mu to víc hodilo. G. Butler se na roli moc nehodí (vypadá o dost jinak než S. Childers ve kterém se vidlácký motorkářský gangster nezapře) a snad kompletně všichni "afričani" hrají příšerně. Moje celková očekávání byla výrazně horší a minimálně je film svým námětem zajímavý.

Top Gear: Apokalypsa (2010)

Naprosto nudné a hloupé. Připomíná to spíš Brainiac, nebo jiný zábavně naučný britský pořad plný stupidních "experimentů" založených na destrukci a výbuších, než osobitě humorný Top Gear. Je to tak nudné a zbytečné, že se to skoro nedá dokoukat.

Tintinova dobrodružství (2011)

Úžasné dobrodružství v rozpačitém podání. Tintina a jeho příběhy neznám, možná že to co filmu vytýkám je pro Tintina příznačné i v literární předloze. Problém vidím ve ztvárnění, kdy se čistě komiksové prvky mísí se zjevně drsnou realitou. V jednom momentu někdo srandovně padá a předvádí typicky animákové kousky a o chvilku později po sobě lidé střílejí, rvou se a umírají. Ani děj není bez trhlin v logice. Většinou bystré uvažovaní se občas úplně vytratí, jen aby se děj mohl posunout. Vizuální stránka tuto rozpačitost podtrhuje. Reálná mimika obličeje na stylizovaném obličeji působí trochu strnule, reálně vypadající stroje v groteskních honičkách. Na jedné straně takřka fotorealistické prostředí na druhé stylizované postavy. Občas jsem měl pocit že se dívám na promo video ke grafické kartě, kde jsou trochu převýšené hodnoty efektů, takže se obraz zdá být "reálnější", plastičtější, a kontrastnější než by měl být, takže ani dojem animovaných postav ve skutečném prostředí nefunguje. Tintinova dobrodružství je dobrý film, ale působí celkově rozpačitým dojmem, na můj vkus se v něm neobratně mísí stylizovaná groteska s reálným (byť animovaným) dospělým dobrodružstvím.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Šílená absurdní ptákovina se spoustou wtf momentů. Johnson s Cainem předvádí čas od času kvalitní humor, škoda jen že ostatní postavy nejsou úplně sympatické. Problém filmu je, že žene upřímnou naivitu až do extrému, z čehož sice pramení spousta zábavy, ale zároveň se z něj stává film úplně mimo realitu. Jako velebláznivá podívaná - 4*, některé momenty mají skoro kultovní potenciál, jako fantasy dobrodružství - 1*. Film podobně jako třeba Spy Kids 4D balancuje na hraně extrémního (zábavného a kvalitního) šílenství a naivně dětského hloupoučkého dobrodružství.

Spartakus (2010) (seriál)

Viděl jsem jen pár dílů (dabing), tudíž nemám ucelený názor na celek. Někomu z pornobranže se líbilo 300 a Gladiátor, z třístovky si vzal styl a z Gladiátora prostředí a natočil seriál ve kterém je všechno a nic. Stylizované prostředí prostředí a v něm brutální zápasy překořeněné digitální proudy krve v podání heroických gladiátorů. Všeobecná lascivita, kdy se dočkáme občas i odhalených penisů, ale obvykle si seriál vystačí s ňadry zahalenými jen tak, aby nebyla zcela nahá. Vulgarita, která působí buď samoúčelně a nebo se pokusem o archaický jazyk legračně, resp. jako nadávka dětí ve školce. Kvůli tomuhle všemu je problém hledat nějaký smysluplný děj a následně jej brát vážně. Mám spíš dojem, že se jedná o chlapskou telenovelu pro dělnickou třídu, u které má smysl se dobře pobavit a zasmát v úsecích s přílišnou brutalitou a zbytek přeskočit. V tomto pojetí by vlastně nevadilo, kdyby občas seriál sklouznul do (soft)porna, což by nebojovým scénám dodalo na atraktivnosti. Podle ostatních komentářů jsou mnou popsané jevy signifikantní pro první díly, nicméně i to mě odrazuje od nějakého intenzivnějšího sledování.

Johnny English se vrací (2011)

Naprosto zbytečný film (stejně jako první díl) o "Bean bondovi". Přišlo mi, že daleko lépe funguje film jako špiónská záležitost, než jako komedie, respektive hlavní hrdina je spíš bambula agent, než agentský komik. Pravdou je, že od Atkinsona budeme vždy čekat Beana vše ostní bude špatně, a protože zde není Bean ale J.English je tu i neoprávněná, ale všudypřítomná pachuť zklamání.

Mupeti (2011)

Úžasně zábavná a bláznivá podívaná s inteligentním humorem nejen pro děti. Skvělé obsazení živých herců a nesčetná odzbrojující camea. Protože to není film převážně pro dospělce, tak občas může být zdlouhavý a skoro až nudný, na druhou stranu jsou některé pasáže tak zábavné, že to všechny nepříjemné pocity hned rozptýlí. Není co vytýkat, jen si lze povzdechnout nad tím, že u nás Muppeti nejsou dost známí na to, abychom chápali jejich charaktery nad rámec toho co je ve filmu. Český dabing je dobrý, ale jeho obsazení je u některých živých herců zvláštní, nezvyklé a divné, většinou jsou na plátně loutky, takže to není kardinální problém. Zároveň je otázkou do jaké míry může být film zábavný v budoucnu, když značná část humoru je alespoň částečně založená na dnešních seriálových a filmových hvězdách. Perfektní film, který má svá neoddiskutovatelná "ale".

Něco jako láska (2005)

Romantická komedie, v které chybí humor (nebo není vtipný) a romantika je v něm strojená a nezajímavá. Náhodou se potkají, pak s v průběhu let párkrát krátce setkají, aby si uvědomili, že se milují - tomu snad ani nejde uvěřit. Oba hrdinové mi přišli nesympatičtí, ona vypadá o dost starší, ani jeden nepředvádí ani humor ani dramatický výkon. Značně by pomohlo, kdyby film měl jen 90 minut, ale obávám se, že by to nic nevyřešilo.