Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Kdo nezažil jako dítě, nikdy nepochopí. A už tehdy nám to bylo se svými kartonovými paneláky krajně podezřelé, nicméně hádkám o to, kdo bude červený, popř. později zelený a bílý strážce to nezabránilo. Černé hodnocení? Ale bože, jmenujte jediný televizní seriál, který v dětech od jejich úzkého věku podněcuje náklonost ke klasickým japonským monster filmům (a dinosauřím robotům, co jsou schopni se spojit v samuraje). Navíc se mi obzvlášť líbí, jak se tvůrci v rámci rasové korektnosti rozhodli zapojit do týmu strážců jak afroameričana, tak asiata .... a navlékli je do žlutého a černého obleku.

Robot Chicken (2005) (seriál)

Zacíleno na diváky s hlubším zájmem o americkou (pop)kulturu a kopání do koulí. Kvalita dílů značně kolísá, ale stopáž 10 minut je tak krátká, že jejich promarnění vcelku v klidu oželíte. P.S.: Figurka Setha Greena je imho moc vysoká.

Zakletý v čase (2009)

Nestoudná citová vydíračka, která využívá ty nejšpinavější triky (a chytře je omlouvá zápletkou) a spíš než na hluboké prokreslení postav sází na to, že vám Bana a McAdams prostě budou sympatičtí. U mě to vyšlo a měl jsem, co dělat, abych celou druhou polovinu filmu slzel aspoň dost nenápadně. Je to chytré, vtipné a hodně jiné než ukazuje trailer a těch několik logických lapsů tomu rád prominu. Víc než na atmosféru, se tu cílí na čiré fandění hrdinům a zvědavost, i tak je to ale v rámci žánru holywoodské romance rozhodně silný nadprůměr.

Komici (2009)

Přes očividnou a křečovitou snahu Apatow prostě není a nikdy nebude Čechov, takže tohle dvouhodinové drama plné prázdnoty, míjení se a bezcharakterních charakterů vybudí v člověku maximálně ospalost. Jako experiment zajímavé a vůči Apatowově obvyklým vyznavačům troufalé, ale naprosto nefunkční. Dokoukat to, bylo pro mě čiré utrpení.

Děsnej doják (2006)

Tenhle film stojí naprosto mimo mé hranice chápání. Z kategorie "tak špatné a nesebekritické, až je to hypnotizující".

Panika v městečku (2009)

To muselo dát práce (no, zas tolik ne) a přitom taková blbost. Krátkometrážní stopáž svědčí tomuhle konceptu rozhodně lépe. Nutno však říci, že co se nápaditosti týče, stojí celovečerák vysoko nad svými předchůdci.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Ano, má to nemálo iritačních momentů, je to místy nechutně polopatické, existují i zajímavější techniky než kroužení kamerou kolem objektu zájmu a rozvleklější konec nabídnul snad jen Pán prstenů, ale jestliže dodnes někdo obdivuje Sallingerovo Kdo chytá v žitě, za to jak blízce má tahle novela k pubertální mentalitě, tak Nový měsíc si s ní nic nezadá. Mám vážné pochybnosti, zda všichni ti, co hodnotí odpadem, či jednou hvězdou film vůbec viděli. Jedná se totiž, co se technické stránky týče, o veskrze standardní záležitost (hudba je navíc přímo skvělá), která nadto vypráví o teenagerech bez pobavené povznesenosti a odsuzování čiře z jejich perspektivy, což je rys velmi vzácný. A k tomu stejně jako k pubertě patří i smrtelná sebevážnost, patetická gesta a povrchní citace provařených klasik. Kdo říká, že to nezažil, ten z toho ještě nevyrostl a pro mě to byly příjemné dvě hodiny nostalgie, na které brzo zapomenu a vracet se k nim asi taky nehodlám.

Vánoční koleda (2009)

Problém tkví hlavně v tom, že tenhle film dost nefér klame tělem. Ačkoliv se tváří jako dětskému diváckému publiku otevřený (o čemž by svědčil i český dabing) nedělám si iluze, že malé děti ví, co jsou to robotárny, či co znamená pomni. Navíc je rozjezd dost zdlouhavý a na dětskou pozornost náročný, nemluvě pak o tom, že jsem se u filmu bál i já, a co pak takový pěti letý capart, ale jen do nich:) Jinak nemám vážnějších výtek, je to jímavé, skvěle to využívá možnosti třetího rozměru a i tou Vánoční atmosférou to na člověka dýchne.

Spolubydlící 2 (2005)

Pokud hledáte film, ve kterém stráví hlavní představitelky polovinu času jen ve spodním prádle, tohle je ono!

Časové pásmo bylo změněno