Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Svého času dokumentární špička se značným potenciálem zaujmout diváky různých věkových skupin, což se dřívě IMHO né zcela, né vždy, dobře dařilo.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Už jako malý jsem se na DK hodně těšíval a svého času to pro mě vlastně bylo něco na styl CSIček. Pár dílů se mi pod ruky dostalo i v době né zcela dávné a i když vše vnímáno přecijenom krapet jinak, něž dětškýma očima, kvalitu DK nelze přehlížet

Firefly (2002) (seriál)

Hledám znovu cestu k Firefly a doufám, že v tomto seriálu naleznu, co mi dřív snad zůstávalo skryto. Viděl jsem mám dojem 1 epizodu a druhou pak vypl. Opravdu mě to moc nebavilo.

Dr. House (2004) (seriál)

Ze začátku vynikajicí zábava a hádám, že stejně jako u mnoha jiných mi postava House neskutečně učarovala a nejdenou se částečně stal mým wannabe. Nicméně po čase už House přestal (skoro ze dne na den) být na mém "jídelníčku" aniž bych některé jeho "chutě" postrádal. Nevím přesně sám, proč tomu tak je, ale nejspíše došlo ke stavu, který tak nemáme rádi, aneb když se vám začne něco zajídat.

Uneseni (2002) (seriál)

Mé myšlenky oscilovaly od 3 k 5ti a prostým průměrem získáme výsledek. Né vše je zde dokonalé, či dokonalosti se blížící nicméně osobitý přístup k tematice a nejden zatraceně originální nápad a vůbec nápaditost námětu celkově je servírována skrz myšlenky už viděné, slyšené přes detaily neobvyklé k výsledku, jenž se rozhodně nemá za co stydět, ba naopak, potěší. Sledování Taken mne skutečně velmi bavilo v době, kdy mívám problémy pustit si jakýkoli film či seriál a proto také chyběl jen krůček k absolutoriu. Není v minulosti i současné době (což mě čím dál více překvapuje) ani trochu snadné najít představy mimozemšťanů zoufale nepolidštěných v nejdenom aspektu a vlastně nikdy jsem neviděl/neslyšel takovou, která by se od nás dokázala zcela odpoutat, což je, samozřejmě, vcelku pochopitelné. Jsou mezi námi ale lidé, kteří hýří fantazií a často končívají právě jako spisovatelé, režiséři apod., a proto bych rád jednou "padnul na držku" ze zážitku, myšlenky naprosto neotřelé, nové. Taken k tomuto měl vykročeno snad vůbec nejvíce, co se kdy přede mnou objevilo.

Next (2007)

Ucházející jednohubka, u které jsem se nijak moc nenudil = 3*. Těším se na případné budoucí diskuze (útoky) na mou osobu za následující - alespoň podle informací, které si myslím, že mám, "koukanda" do budoucnosti je hypoteticky, opakuji, hypoteticky možná.

Náhradníci (2009) odpad!

Umělé stejně jako náhradníci sami. Řeknu vám, měl jsem v plánu dát 3 hvězdičky a po konci filmu se "pozastavil", za co sakra ? Za hodně dlouhé roky, jestli vůbec kdy, se stalo, že mě film skutečně nasral. Nuda k uzoufání, nulové emoce, pointa (pokud jste viděli Matrix, Já robot, Terminátor...) s nulovou mírou invence originality, nápadu. Né, za triky, které představují to jediné, na co se dá pár minut koukat, opakuji, pár minut neudělím ani tu jednu zpropadenou hvězdu. Tak jako u několika jiných filmů jsem se osmělil a položil si otázku, proč neudělit plné hodnocení, či zkrátka velmi vysoké, teď si přesně stejně tak pokládám otázku proč neudělit odpad Náhradníkům, kteří mě nejneže naprosto vůbec nebavili, ale ještě i rozčílili.

Kytice (2000)

Kytici ještě určitě minimálně jednou uvidím, nicméně to co mi i po letech v paměti zůstává je - zatraceně silný zážitek. Tímto hodnocením jsem si skálopevně jistý.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Napínák ? Pro mě a nejen pro mě určitě. Osobně i vcelku nepředvídatelný film a to možná kvůli postavě Travolty a právě proto hodocení plným počtem. Jako snad již tradičně teď teprve budu zjišťovat postřehy jiných, rád. Přemýšlel jsem nad postavou Raydera narozdíl od hereckých kvalit Travolty. Byl to účel ? Kalkul ? Chtíč vyjádřit prosté námitky na konzum doby moderní skrz konzumenta moderní doby ? Snad, ale účel světí prostředky a na mě v tomto případě zabraly víc než je zdrávo. Málokdy přemýšlím nad "akčňáky", tak jako nad tímto snad nikdy. Únos vlaku 1 2 3 našel kryptonit jednoho z hodonotitelů což se nedá přejít pouhým konstatováním našláplé první půle a slabší druhé části ale jen a pouze účinkem, který je, jak známo, devastující. Auu. This hurts me.