M*A*S*H (1972) (seriál)

I vojna sa dá podať úsmevne. A dokonca v poooooooriadne dlhom seriáli. Našťastie poriadne dlhom, pretože takýchto kultových seriálov nie je až tak veľa. Geniálny hunor a neutíchajúca geniálna predstavivosť jej tvorcov, to sú hlavné prednosti tohoto seriálu.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Nie všetko je len o fyzických dispozíciách a osobnom šarme. Podivnosť, puntičkárstvo a predstavivosť to sú hlavné atribúty tohoto seriálového hrdinu. Celý seriál však stojí a padá na ňom. A niekedy má ho človek plné zuby. Napriek tomu je to jeden z mojich obľúbených seriálov.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Tak to bol jeden z mála dôvodov z posledných rokov, prečo som zapol TV. A to je čo povedať. Adrenalín v pravej nefalšovanej naturálnej podobe. Celkovo vzaté, veľmi dobrá show, akčný dokument s trochou humoru a množstvom zaujímavých informácií.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Seriál, na ktorom som vyrastal a na ktorý nikdy nedám dopustiť. Trblietavý diamant animovaného filmu, nielen čo sa týka animácie, ale večne nehasnúcim plameňom nových nápadov a inšpirácií.

Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie (2010)

Zobral som si to pozrieť len na zahnanie nudy a bol z toho príjemný temný animovaný akčňák, kde som čas sledovaním neľutoval.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Neviem, ale tak skoro natočiť niečo také ako bol Mr.&Mrs.Smith je príliš hlúpe. A ani, aj keď sa som cez to nejako preniesol tak, ani nebolo vlastne čo pozerať. A k tomu tento film strácal každou minútou na tempe, takže na záver som už skutočne trpel. A Tom s Cameron to tiež nejako celé nepotiahli. Odviedli čo museli a toť vsjo.

Piraňa 3D (2010)

No kombinácia ostrých zubov v pekných pozadiach ma veľmi nepresvedčila. A keď si mám vybrať z týchto dvoch ponúk tak si vyberiem pekné pozadia. No a tomto tento film určite o tom nie je. Takže, to beriem len ako jeden z nepočetného zástupu blockbusterovských kalerábikov..i keď miestami celkom pozerateľného. Asi preto je tam 3D, aby bolo vidieť viac a lepšie.

Čarodějův učeň (2010)

Nejako ten film stráca každou minútou na rýchlosti, stabilite a presvedčivosti. A pritom m8 tak vďačný námet., nielen vyfešákovaného, ale aj vo svojej úlohe presvedčivého Nicolasa Cagea. Nakoniec je to však len typická len televízna blockbusterovka a nič viac.

Machete (2010)

Čakal som rozhodne viac ako to čo mi bolo ponúknuté. Je to typický PO-film s prehliadkou záhradníckym potrieb a grimás. Jediné čo beží je dej. A vcelku dobre.

Až tak moc tě nežere (2009)

Film, ktorý hovorí o vzťahoch medzi opačným pohlavím. Žiadna špeciálna, ničím osobitá výpoveď, ale ako blockbuster-oddychovka zaberie.