Orel Deváté legie (2011)

Rozbeh celkom slušný, čoskoro len voľný dojazd. Len tak tak, že nadobudnutá rýchlosť zo začiatku stačila na nejaký pohyb, aby film došiel do cieľa. Tento snímok je len prachobyčajná, hranicu podpriemernosti ohrozujúca blockbusterovka .

Cizinec (2010)

Johnny Deep aj keď robil čo mohol, pre mňa tento film neuhral do vyššej kategórie.Je to vlastne len okázalá snímka Benátok. Hej a ešte kostýmov. Inak nič, naozaj nespomínam si na nič. Dá sa vidieť, človek sa vyslovene nenudí, ale to všetko.

Opravdová kuráž (2010)

Bratia Coenovci odviedli skutočne perfektnú prácu. Všetká česť. Ale na skutočný western je to málo. Príliš málo na čom celý tento film postavili - protiklade medzi "ožralom" a dievčatkom. Inak nič svieže, len opakujúce sa čo robí western westernom. Takto vlastne tento film mi skoro nič nepovedal. Bez ohľadu ako bol ospevovaný kritikmi je to pre mňa len tuctová snímka, ktorá poctivo zapadne prachom.

Čas hrdinů (2011)

Celý film je vlastne postavený na závere. A ten je skutočne krásne, čisto a nekompromisne seknutý . A tak film vyznieva ako podpriemerná snímka o vojne. Škoda. Že kvôli rozpočtu nemohol využiť naplno svoju myšlienku, to sa ešte dá brať. Ale takýto sek ten ho celý pochoval a odsunul na slepú koľaj tuctových TV filmov.

Rango (2011)

"Rango" to je vymyslené meno. Film je vymyslený tiež a to skutočne výborne. Je to vlastne animovaná paródia na westerny a skutočne "par exelance". K tomu originálne škaredo prezentované postavičky s vynikajúcimi hlasmi - v originály, vtipné hlášky, veľa krásnych scén, hudobný podmaz,, to všetko dáva tomuto filmu pre mňa jedno veľké plus. Jeden z naj animovaných filmov posledného obdobia čo som videl.

Super 8 (2011)

Sklamaný. Čakal som viac. Okrem začiatku a zopár minút len čakanie čo sa bude diať a nakoniec len čakanie na koniec filmu. To je čo si budem čo sa týka tohoto pamätať. Pre tento film platí jedenkrát a dosť. Škoda. Nápad viac než dobrý, ale úplne "mimo" poňatý a prezentovaný. Žiadna akcia, žiadny hlavný hrdina či hrdinovia, príliš nudný dej to sú pre mňa hlavné atribúty filmu.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Tak to teda hej. Novodobé komedionálne poňatie "Blízkeho stretnutia tretieho druhu" odeté do typického anglicky suchého humoru. Pre niekoho príliš suchého, ale so znalosťou tejto oblasti skutočne sviežeho. Je to skutočná pocta tomuto žánru z "druhej strany - komediálneho poňatia.". Simon Pegg a Nick Frost pod vedením Davida Mottola skutočne šliapu priamočiaro a prekliate dobre. Skutočne im to sedí a sú presvedčiví vo svojich úlohách. Pre mňa osobne to bola skutočná oddychovka.

Londýnský gangster (2010)

Na pravú nefalšovanú gangsterku tento film príliš vykráda iné filmy - včítane záveru. Mitchel (Colin Farrell) má rešpekt, ktorého pôvod príliš nechápem. Dialógy, tie nie sú vôbec gangsterské, skôr len slovné prekáračky. Režisérovi celý tento film pravidelne niekam ulietol. Vôbec ho nebol schopný ukočírovať. 1000 vecí rozrobených ani jedna ukončená. Častokrát jeden sek a ty, divák myslí si čo chceš. Musím však povedať, že Farrell, "Thewlis (výhul)" s bosom Winstonom sú skutočne dobrí. Keira ta je tam len ako stafáš, nič nerieši len vypĺňa osnovu deja.

Všemocný (2011)

Film, ktorý ma chytil a to svojou akceleráciou, vtipnými dialógmi, herectvom hlavných predstaviteľov a ako to celé ukočíroval Neil Burger aj s kamerou. Hoci...scénar tam to celé viazlo a tam je hlavná strata tohoto filmu, niekedy príliš suchý, pomalý, zmätený, akosi sa bojí zaťať hlbšie a akoby sa opakujúci sa z iných filmov. Prekvapilo ma však ako to celé zvládol Bradley Cooper, skutočne klobúk dole. No a vizuálna stránka a audio "very good".

Hanna (2011)

Studený, béčkový film, ktorý ma nechytil, okrem úvodu, kedy som sa tešil na film a záveru, kedy som sa tešil tiež - na záverečné titulky. Dve hviezdičky sú však za hudbu a neviem, či robím správne za vizuálny prejav. Z hercov ma nezaujal nik, vykreslenie postáv žiadne, len schéma podľa programu, režisér, ten to ukočíroval podľa prekliate podmierného scénara, čo vidím ako hlavný problém samotného filmu.