• Krátkometrážní

Pevné pouto (2009)

Zajímavé téma, sice dobře zpracované, ale stále prokládané nějakými fantasy slátaninami. Pokud by se z filmu vystříhalo vše zbytečné, vznikla by skvělá 30-ti minutová filmová povídka, která by si zasloužila čtyři hvězdičky. V tomto provedení jen velké zklamání.

Hranaři (2011)

Opět další marný pokus natočit český velkofilm. Nebudu soudit, jestli probíhá korupce v Čechách takhle nebo jinak. Ale z hlediska filmařského je tento film na hranici odpadu. Problém už je na začátku, tedy ve scénáři. Můžete sehnat sebelepší herce, ale pokud začnou točit podle špatně připraveného scénáře, nemůžete natočit jiný než špatný film. Obsazení některých tradičních nováckých herců, kteří se hodí maximálně do nějaké telenovely filmu také nepřidalo. Někteří herci hráli role dobře, ale nějak si spletli buď film nebo žánr. Jiní zase hráli na své úrovni alá růžovka nebo pojišťovna štěstí. Dialogy místy o ničem, místy úplně zmatené. A to vše zakončeno pokusem o český Mission Imposible nebo podobný superakční film. Když se to všechno sečte, vyjde strašná nuda, kterou jsem naštěstí viděl v televizi. Nebo možná bohužel ... protože když vám reklama přijde lépe natočená než film a ani se vám nechce jí přetáčet ... tak je někde chyba.

Alois Nebel (2011)

Film je zajímavý hlavně svým provedení. Proto čtyři hvězdy. V případě, že by se jednalo o klasický hraný film, musel bych jednu hvězdu ubrat.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Tak tohle se nedá pustit ani jako kulisa. Divím se, že jsem to přežil. Snad nebudu mít dlouhodobé následky.

Klíč k minulosti (2010)

Téma uchopeno jinak než ve filmu Odsun. A musím říci, že režisér se s tím popral hůře. Z počátku je vše v pořádku, propojení minulosti se současností je vyrovnané a tak nějak to do sebe zapadá. Ke konci se film odehrává převážně v přítomnosti a režisér jako by upustil páru a film se chvílemi vleče. Myslím, že kdybych oba filmy viděl v opačném pořadí, asi by Klíč k minulosti ty čtyři hvězdičky dostal. Ovšem takhle musím dát jen tři.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Jedním slovem trapné. Přesto je pár důvodů, proč film vidět: 1) potvrzuje se, že pokračování většinou nesahá prvnímu dílu ani po kotníky, 2) humor, který není vůbec vtipný, 3) Vorlíček je už nejspíše senilní, nebo ztratil soudnost, 4) mizerné herecké výkony na úrovni Ordinace nebo Ulice

Micimutr (2011)

Příběh je to hezky, je to i dobře natočené, ale je zde spousta mínusů - výběr hlavních hrdinů, role Šafránkové je naprosto zbytečná a špatně zahraná a nakonec příběh ze součastnosti pohádku úplně potopil a udělal z ní frašku.

Boj o Moskvu (1985)

U mně film splnil očekávání. Masové scény a výborně vybraní herci (často přímo dvojníci historických postav). Samozřejmě trošku ideologicky přibarvené, ale který film v té době nebyl. Je zvláštní, že u sovětských filmů to všichni odsuzují, ale u západní produkce nikomu "jiný pohled na realitu" nevadí. Rozhodně jsem oceňoval natáčení ve vybydleném městě, kde byly použity skutečné výbušniny na skutečných objektech. Nemám totiž rád hollywoodské výbuchy plné plamenů po kterých se hroutí něco, na čem každý divák pozná, že to je kulisa. Prostě letící cihly nebo padající dům se kulisama nedají nahradit.

Vědec (2011) (TV film)

Tři profesoři ZČU v Plzni Jaroslav Vlček (fyzik), Zdeněk Ryjáček (matematik) a Miloš Schlegel (kybernetik) představují vědu zajímavým způsobem, který zaujme i neznalé diváky. Dokument, který měl s nějvětší pravděpodobností upozornit na to, že Fakulta aplikovaných věd je na velmi vysoké úrovni a není možné Západočeskou univerzitu v Plzni ztotožňovat pouze s Právnickou fakultou. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10319926280-vedec/21156323020/

Sedm životů (2008)

Zajímavé téma, které bylo nezajímavě zpracováno. Od počátku se film snaží být co nejvíce tajemný. Když pak po čase začne divák tušit, tak se začne i dost nudit. Celou dobu jsem čekal na nějaké strhující a zajímavě podané finále, které ovšem režisér sfoukl během pár minut. Pokud by se více rozebrali osudy "zachráněných" lidí po sebevraždě, dal bych o hvezdičku víc. Při takovémto zpracování se jedná o průměrný film.