• Krátkometrážní

Štěstí na dosah (2006)

Velice zajímavé téma, ovšem režisér ho vzal špatnou formou. Tento způsob vyprávění a postupu v ději po čase přijde velice nudný. Celou dobu to bylo na hranici 3/4 hvězdiček. Ovšem na konci filmu jsem byl rád, že už konečně přišel, proto jen tři.

Advokát (2010)

Zajímavý snímek o zajímavém tématu. Potěšilo mně, že režisér nepodlehl mainstreamu a šel vlastní cestou. V Hollywoodu by toto téma jistě vyústilo v trapnou střílečku. Zde je naštěstí příběh důležitější než filmové efekty. Jen se dalo více zapracovat na závěru filmu. Přišel mi, jako by autoři chtěli mít film rychle z krku, takže zatímco celý příběh utíká pomalu, konec je natočen jak z rychlíku.

Madagaskar 3 (2012)

Zbytečné pokračování, které má za úkol jen vydělat peníze, tedy přiživit se na úspěšném prvním díle. Je pravda, že je to lepší, než dvojka. Ale je to přeplácané, rychlé střihy a hodně barev mají zamaskovat nedostatek v ději. Ten je dost odfláknutý. Představa tvůrců, že zvířátkům je nejlépe v cirkuse ... no dobrá.

Obchoďák (2012) (seriál) odpad!

Další ztracená hodina mého života (vydržel jsem jeden díl a na druhý nemám náladu, čas ani nervy). Opět se potvrzuje názor, že neumíme točit dobré seriály. Stále stejní lidé, občas zajímavé prostředí, ovšem nudné dialogy, tupá zápletka... Jen se ptám PROČ?

Princ z Persie: Písky času (2010)

Tak tento film mně mile překvapil. Hned jsem zavzpomínal na dětství a na čas prosezený u počítače. Dle mého názoru jedno z nejlepších filmových zpracování počítačové hry.

Punk's Not Dead (2007)

Výborný dokument. Spousta lidí mu vyčítá, že se málo věnuje počátku tohoto hudebního stylu. Ale vždyď to je v názvu - ani po třiceti letech Punk´s not dead!

Za zavřenými dveřmi (2012)

Milé překvapení zajít na Novém Zélandu na maďarský film a zahlédnout Jiřího Menzela :-)

Super 8 (2011)

Dobrý nápad, ovšem mně to zas tak úžasné nepřišlo.

Horizont události (1997)

Začátek začíná dobře. Zajímavé téma, dobře zpracované, napínavá atmosféra, divák čeká, co bude dál. Ovšem časem se to zvrhne v takové hororově-vyvražďovací béčko. Škoda.

Čtvrtý druh (2009)

Když nebudu hodnotit obsah, ale jen formu, tak to jsou slabé dvě hvězdičky. Už dlouho jsem neviděl film, aby se v něm herci tvářili znuděně. Nejvíce je to vidět v pasážích, kdy jsou vedle sebe originální záběry a jejich hrané protějšky. Zatímco v originále je vidět na lidech, že mají strach a že jsou psychycky úplně na dně, tak na hercích je vidět nuda a snaha, aby už to měli rychle za sebou. Doteď jsem byl přesvědčen, že Mila Jovovich neumí hrát a má jen hezkou tvářičku. Po shlédnutí tohoto filmu mám nepopiratelný důkaz tohoto tvrzení.