• Krátkometrážní

Oko nad Prahou (2010)

Pokud se oprostím od hodnocení pana architekta i návrhu knihovny a zaměřím se pouze na dokument jako takový, budu se pohybovat mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Po filmařské stránce mi to přišlo spíše na dvě.

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Zjímavý dokument o tom, jak se natáčel film, který se měl stát legendou. Srovnáním skutečných herců a jejich avatarů bylo vidět,že digitální technologie stále nejsou dokonalé. Nebo ta těžkopádnost avatarů byla schválně...?

Minotaur (2006)

Tak na tohle se dá koukat jedině s někým, koho máte opravdu rádi. Pro příště si to určitě nechám ujít, protože tohle vidět jednou je moc. Nechápu, proč si někteří filmaři myslí, že když to bude hodně blikat, tak to bude super. Ta jedna hvězdička je za to,že jsou ještě horší filmy.

Pra pra pra (2000) (seriál) odpad!

Možná kdybych předtím neviděl Dívčí válku, tak by to dostalo jednu hvězdičku. Ale takhle musím konstatovat,že to je blbost na entou. Zajímalo by mně, kolik z herců si myslí, že to bylo vtipný. Já osobně vydržel pět dílů (dva jsem naštěstí z půlky prospal) a zbytek si nechám klidně ujít. Nechápu pana Filipa, že to vůbec režíroval. Tolik pěkných seriálů a pak taková s****.

Tunel smrti (2005) odpad!

Není moc filmů, které jsou tak špatné, že jsem je ani nedokoukal. To nebyl pokus o horor, ani pokus o thriller nebo cokoliv jiného. To byl pokus udělat si legraci z diváka. Parodie na film. Vyhozený čas mého života.

Panelák (1992) (TV film)

Musím souhlasit s Bohemákem. Ten špatný zvuk to opravdu kazí. Natočeno krátce po revoluci a už je to inspirováno americkými "trháky", jenže v Čechách se nenašli peníze na dalších X pokračování :)

Král komiků (1963)

Pokud bychom to hodnotili jako film, byly by to dvě *, pokud se na to ale podíváme jako na poctu vynikajícímu komikovi, pak musím dát hvězdičky čtyři. Je to pěkný sestřih scének z Buriánových nejlepších filmů.

Na Brusel, Vávro! Na Brusel! (2009) (divadelní záznam) odpad!

Po shlédnutí mě napadly jen tři věci: trapnost, zoufalost, ubohost !

Pokojský (2008)

Nevím, jestli bych to nazval komedií. Jedním slovem nuda. Kdybych nebyl nemocný, tak by to byla ztráta času. Ale takhle jedna hvězdička, protože musím uznat, že se točí daleko větší blbosti.

Zabíjení po česku (2010) (TV film)

Smutná historie. I taková to zvěrstva se stávala po válce. Dokument byl zajímavý, původně jsem mu chtěl dát čtyři hvězdičky. Po přečtení více informací o těchto událostech např. na stránkách Vojenského historického ústavu nebo aktualně.cz jsem musel dát jen tři. Myslím, že dokument se dal natočit lépe. Takto spíš měl vzbudit senzaci o "vraždících češích" než aby se dopodrobna zabýval všemi dostupnými fakty.