Blázni, vodníci a podvodníci (1980)

Příběh jsem nepochopil, ani jsem se ničemu nesmál. Je to ten nejdivnější film, jaký jsem dosud viděl. 2 hvězdy za pěkné scény z mého bydliště, ale jinak nic moc!

V Bruggách (2008)

Nelogická pitomost. 2 hvězdy dávám za atmosféru filmu a občas vtipné scény. Jinak je to film, do kterého se tvůrci jakoby násilně snažili vnutit střílení a krev. Nemluvě o tom, kolikrát byl někdo postřelen (a dokonce nejednou) a přitom se ještě plazí, mluví apod. Pokaždé jsem si jen řekl "Proč? Proč to udělali takto? Proč ten film s úžasnou atmosférou kazí takhle debilním scénářem? Nechápu...

Kdo hulí, ten umí (2001)

Začátek vypadal slibně. Pár dost dobrých vtípků, mluva apod. Bohužel od prostředku filmu začíná být děj nesrozumitelný, já jsem jej vůbec nepochopil!

Titanic (1997)

Viděl jsem ho jak ve 2D, tak i 3D a pokaždé je to zážitek! Tohle je prostě nutnost vidět! Ten příběh, kvalita (jak digitálních efektů, tak herecká), střih, kamera, kostýmy atd...

Disaster Movie (2008)

Slátanina všeho možného. Někomu se to může zdát dobré, mě to přišlo dost trapné. Ztotožňoval jsem se s výrazem zbouchnuté teenky (Crista Flanagan), která jakoby se podle výrazu v jejím obličeji sama podivovala, v čem to vlastně hraje. Hvězdu dávám za pár vtipných momentů (nebylo jich moc).

Big Lebowski (1998)

Jako párkrát jsem se zasmál, ale jinak mě to vůbec nechytlo. Bowling mám rád a toto je další film, u kterého musí být každý hráč bowlingu naštvaný na jeho zpracování. Celkový příběh jsem ani moc nepochopil, takže nebýt pár vtipných momentů, dával bych 2 hvězdy za snahu.

Velkej biják (2007)

Měl jsem chuť dát za pár nelogičností a docela nudu 2 hvězdy. Film ale od jedné chvíle začal být opravdu vtipný a já si říkal, co by tam mohlo být lepší, aby to mělo alespoň 2,5 za snahu. Takže polovina hodnocení (2,5 se zaokrouhlí na 3).

Avatar (2009)

Možná bych dal víc, vidět film ve 3D kině. Viděl jsem ho na iPadu, ale i tak to byl docela zážitek. Grafici zde měli hodně práce a zpracování nejde hodnotit méně než 4*. Američani se ale znovu vytáhli se svými filmovými způsoby a nelogičnostmi (i když jich zde není moc) a příběh tedy za moc nestojí.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Škoda. Mohl jsem dát víc. Řádně jsem se smál již na začátku, když četli své práce. Jakmile začala hra, bylo to vtipné již jen zřídka a šlo to rychle dolů.

Trestná lavice (2005)

Těžké hodnocení, spíše 3+. Kaz filmu je závěrečná bitva a to ne kvůli tomu, že nemám americký fotbal rád. Je to kvůli nevyváženosti humoru a typickým znakům amerických filmů (SPOILER! zápas se rozhoduje doslova v poslední vteřině apod.). Jinak hezký herecký výkon Burta Reynoldse a samozřejmě Sandlera.