Dorian Gray (2009)

Bohužel se nemůžu přemluvit dát čtyři hvězdičky, i když bych moc chtěla. Co se herecké strány týče - naprostá spokojenost. Ale co do děje, to už bohužel ne. Snad už od půlky filmu jsem se dívala, kdyže to má končit, protože to celé bylo jaksi roztahané a až moc natažené.. Nezachránil to ani skvělý obraz (a teď nemluvím o Dorianovi :). Možná filmu ale křivdím, knihu jsem totiž nečetla, znám pouze jakousi dějovou kostru, tak nevím, nakolik byly ony roztahané scény (ano myslím tím orgie v nejrůznějším stylu) autentické.

Volver (2006)

Miluji barevnost a 'temperament' Almodóvarových filmů a Volver je přesně to. Když k tomu pak člověk přidá nádhernou a herecky prostě vynikající Penélope, nemůže být nespokojen :)

Užívej si, co to jde (2009)

Nádherná Allenovka :) Kouzelní herci, geniální scénář se skvělými postavami.. A i ten konec, kdy všechno 'zapadne' tam, kam má, mě nesmírně potěšil i přes jakousi klišoidnost :) Velké čtyři hvězdičky.

Bůh je velký - já ne (2001)

Promiň Audrey, ale věř mi žes byla opravdu jediným důvodem, proč jsem to v půlce nevypla. Film bych rozhodně neřadila do komedií, děj by se dal vystihnout v půl hodině, ne v hodině a půl. Zbytek je prostě nuda.

Avatar (2009)

Tak už se konečně můžu řadit k naprosté většině populace, co viděla Avataaaar. A přes moji prvotní 'avataverzi' musím přiznat, že to nebylo tak špatný. To ale nic nemění na tom, že příběh byl opravdu tak snadno předvídatelný z těch dvou trailerů, co jsem viděla, nebo že ta půlhodinová bitka na konci mě fakt nebavila. O hereckých výkonech se dá mluvit tak nějak napůl - ale i tak stojí za zmínku úžasná Sigourney, Michelle a pro mě neokoukaný Sam (což je plus:). Taky dám za pravdu těm, co tvrdí jak úžasná je příroda Pandory, kterou Cameron vytvořil. A tam asi skončím. Avatar je velmi dobrý film (hlavně co se grafické stránky týče, příběh - co do originality - nic moc), ale neklasifikovala bych ho jako 'nejlepší na světě'.

21 gramů (2003)

Zajímavá myšlenka, hodně silný příběh, skvělé výkony herců (Naomi jsem věřila i každý nádech), ale i přesto bylo na mě zpracování až moc rozdrobené, což mi na celkovém dojmu tu jednu hvězdičku prostě ubírá. Některé scény fungovaly skvěle, byť neměly ani minutu, jinde to pak zase zbytečně vázlo a kvůli roztříštěnosti děje jsem se chvílemi nedokázala pořádně soustředit.

Pařba ve Vegas (2009)

Musím přiznat, že jsem od toho čekala víc (nebo něco jinýho) po tom, co mi to všichni vychválili.. Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to další z tuctových polo-road-trip komedií, které mají i světlé chvilky, ale stejně tak ty klišoidní nudné vykradené tmavé. Nemluvě o tom, že chvílemi se děj dostával do (i ve filmech) nesmírně absurdních rovin. Zajímavé a neokoukané herecké obsazení bylo fajn, ale i přesto bylo mou nejoblíbenější postavou ono nebohé děcko, škoda, že tam nebylo dýl :)

Little Ashes (2008)

Tak nějak zvláštně uchvacující.. Někdy až moc zvláštně, že člověk nevěděl, jestli to, co zrovna vidí, je spíš k smíchu nebo k pláči. Ale rozhodně svým specifickým způsobem uchvacující. A Robert vypadal chvílema jako solidní psychouš, já mu to teda věřila. Javiera chválím, ten by kouzelnej. Stojí za vidění :)

The Mighty Boosh Live: Future Sailors Tour (2009)

Pro tuhle bandu mám prostě slabost, a i když byli Future Sailors malinko slabší než liveshow první - u mně stále na plný počet. Oč je oproti Brixtonu slabší samotná divadelní 'hra', o to lepší je to všechno okolo - víc postav, víc hudby, víc 'skryté' reklamy (Jacquettie!:) a to všechno plné geniálního boosh humoru, který pro mě nikdy na úspěšnosti neztratí a i po několika shlédnutích mě stále bude shazovat ze židle. Už se těším na film :) And it's always three o'clock!!!

Loutka (2002)

I přes moji iracionální fobii z loutek, jsem moc ráda, že jsem se na tuhle Loutku podívala. Tři jména - Adrien, Vera a Milla. Obzvlášť Milla.