Černá labuť (2010)

Psycho thriller, místem až horor, který nám ukazuje, že balet není krásný a vznešený, ale že je ošklivý a nervy dransující. Proměna křehké dívky na zničující cestě za jejím životním snem, kde nemohla rozlišit, co je realita a místy sem to nemohla rozlišit ani já. Spojením Natálky perfektně soustředěné každou sekundu (zahrála roli výborně a právem si vysloužila sošku plešouna), nesmrtelnou hudbou Čajkovského a vynikajícího režiséra vznikla efektní a dechberoucí show. Ale k dokonalosti mi přeci jenom něco chybělo- 90%.

Fighter (2010)

Ok, boxerský filmy nějak v oblibě zrovna nemám (vyjma Rockyho, ale toho už těžko někdy něco překoná), ovšem tohle mě zaujalo (ale až po překonání první nudnější půl hodinky), teda asi spíš mě opět zaujal Christian Bale, který znovu a znovu potvrzuje, že je to pan Herec. Ovšem tato role mu teda asi moc fanynek nepřidá, je vidět, že umí zahrát jak šviháka z Gothamu, tak vyzáblýho a proplešatělýho feťáka, hvězdičku proto přidávám pouze pro něj - ale příště prosím opět charizmatickýho Batmana než toto. Jinak příběh boxera podle skutečný události je průměr, místo označení drama bych použila komedie, páč se člověk občas pěkně zasměje, Ward to chudák neměl lehký, páč taková famile to je k pohledání:-).

Báječná léta pod psa (1997)

Film mám (a to se stává málokdy) snad stejně ráda jako knihu, Viewegh ve své nejlepší formě, obojí je prostě skvělé. Doba to byla nelehká, prostě pod psa, zvlášť pro lidi, co nepodepsali... Výborný výběr herců, Vetchý dokonalý, exceluje ovšem Libuška, která je snad ještě lepší než jako Popelka:-), úplně mi na tu roli sedla a zahrála jí božsky. "Co sem dělala? Děti sem dělala, nedělala jsem jazyky. Kdybych dělala jazyky, neseděla bych tu teď jak kráva!"

Černá kniha (2006)

Téma výborné, ovšem film si mou pozornost celou dobu neudržel - dost možná že to bylo i nedělní večerní únavou, ale chybělo mi nějak víc napětí a nějaký vygradovanější závěr. Rachel byla nesmírně silná žena a Carice van Houten je krásná herečka, avšak já jsem jí tu roli prostě nějak nevěřila.

Hoří, má panenko (1967)

Klasický průběh jednoho vesnického hasičského bálu, kdo kdy žil na vesnici, nezbývá mu nic jiného než se smát:-)

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Pěkně zpracované dějiny českého filmu, v každém dílu zpracován jeden filmařský rok. Člověk se dozví kupu zajímavých věcí a kolikrát je překvapen, co se všechno u nás točí:-). Velmi se mi líbí pojetí České televize, která po každém dílu vysílá největší skvost z daného roku. Více takovýhto dokumentů....

Kolja (1996)

Český filmový skvost, který získal Oskara naprosto oprávněně. Lidský, humorný a dojemný příběh, který si získal moje srdíčko. Svěrák a Andrej hrají naprosto bezchybně, skvěle i hrobař Vetchý. Výborně Svěráci, výborně!!!

Na vlásku (2010)

Pěkná klasická pohádka, i když trochu předvídatelná a ještě k tomu se mi teda dvakrát nepáčilo muzikálové pojetí. Ale chameleon (toho bych brala domů) a kůň to vyvážili, ostatně jako scéna s lampiony a 3D bylo taky dost povedený. Ovšem víckrát vidět nemusím, ale dětem to jednou pustím:-).

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Takže za víkend shlédnuté (léčení chřipky) a výborné. Mám seriály tohoto typu fakt ráda, trochu mi to připomínalo mýho oblíbenýho Jacka Bauera:-). Musí to bý celkem šok zažít takovej flashforward, ten pozitivní bych asi brala a ten negativní asi taky, vzhledm k možnosti ovlivnění:-). No, jestli věda pokročí, tak nás čekají v budoucnu pěkný věci:-). Marka Benforda sem si zamilovala již od prvního dílu, stejně tak i agenta Noha:-). Takovéto ukončení seriálu celkem beru, jen doufám, že další pokračování již nebude....(i když bych se na něj samozřejmě ráda mrkla:-))

Zelený sršeň (2011)

Ne a ne, a to mám komiksy více než ráda, ale toto, trapnost sama. Režie slušná, ovšem ty herci zazdili vše, co se jen dalo. Slovíčko komedie je v popisu filmu zcela zbytečná, páč já se teda asi nezasmála ani jednou, ale všichni se trapně snažili, aby tomu tak nebylo. Scénář o ničem. Film jsem viděla ve čtvrtek a dnes, to jest pondělí, už si nepamatuju nic, co by mě upoutalo (ne, vlastně rozdělení obrazu do více a více, když hledali green horneta). Dvě hvězdičky asi za akce?... Ale pro příště: takhle mi ty komisky nekažte!!