Vlkodlak (2010)

Pohrdám remakey! Co od tohoto čekat? Já nečekal nic. Zapnul, viděl, vypnul. Normálka, spíš podprůměr. "Historie se opakuje." Film nenabízí nic nového, extra zábavného, ani dramatického. Del Toro má opravdu divný obličej a podle mě to není žádný extra herec. Hopkinse pro toto škoda. Děj je každému jasný a provedení, které stojí jen na vylepšené trikové stránce, je zkrátka nezáživné. Nebál jsem se, nebavil jsem se, ani jsem nebyl překvapen - jen jsem se díval. Ach jo.

Green Lantern: První let (2009)

V rámci animovaných filmečků toto rozhodně u mě patří mezi to kvalitní. Nápadité, zábavné, děj není úplné klišé a odsýpá. Očekával jsem blbost, dostal jsem parádu a zábavu. Kéž by to bylo častěji. Navíc je to i do sci-fi, takže jsem opravdu chrochňal blahem. Škoda, škoda, že takové počiny se nedělají více. Nápad s "power"prstenem mě dostal. Má to vtip a šťávu. Zajímavé je, že když se povede takovýto filmeček, potěší a pobaví víc, než rádoby dobrý, podobného žánru hraný film, který natočí kdejaký blbeček.

Defendor (2009)

Příde mi podobné jako "Kick-ass". Avšak o level horší. Proč? Kvůli zábavě. Jen jsem se díval, nebavil. I když mi je jasné, že tento snímek není jasný adept na roztrhání divákovi bránice, jde spíš o "absurdní psychologické drama", přeci jenom ta vážnost měla být více kompenzována. W. Harrelson je sympaťák, ztvárněná postava mu sedla, fakt že jo, hrál to hezky, fakt hezky. Příběh celkově je dojemný, ty vážnější nabádá k zamyšlení, ty cynické k zasmání. Já jsem někde mezi. Příběh retardovaného, statečného a nakonec uctívaného chlapíka, který se pustil do boje se zločinem a dal v sázku svůj život, shledávám jako zajímavou vložku mezi strohé, tak početné - rozuměj tuctové scénáře. Dokáže vyvolat různorodé reakce ("emoce"), a je navíc ucelenější v záměru. Neodpustím si "přirovnání" k pohádce "Statečný cínový vojáček" nebo výbornému filmu "RainMan" - ve vojenském pojetí. Defendor u mě zaujímá takové místo mezi viděnými filmy, kde o něm moc nepřemýšlím, zas tolik mě nechytil, ne vyloženě bavil, ale pamatovat si ho budu o to déle. Více nenám co pitvat.

Kick-Ass (2010)

Tady mám dilema. Rozhodně to patří mezi to lepší, co jsem viděl a potěšilo, takže úplný průměr to není, ale na 4* to taky není, protože nadšen jsem nebyl. Vyšší hodnocení jasně díky "HitGirl". Malá, copatá holčina s lízátkem v hubě, která vám nakope prdel, ani nevíte jak a čím, je tak absurdní postava, že jsem jí hned přišel na chuť. Naproti tomu postavu "Kick-ass" bych přejmenoval na "Fuck-ass". Nebyl mi sympatický, a i když mu to nakonec taky šlo, vypadal stejně unyle. Co se Cageho týče, toho nemusim vůbec. Zahráli a z placu zmizeli (ohledně herec. výkonů). Očekával jsem trapnou komedii. Nakonec se z tohoto díla vyklubalo něco jako miš-maš komedie, akčního thrilleru a romanťáku. Překvapení se tedy dostavilo. Dostavilo se i pobavení. Film ale není hlavně vtipný, je spíše vážný. Alespoň na mě působil dost rozporuplně. V jednu chvíli nutí smát, v jednu skoro brečet, v jinou zase zírat s pootevřenou pusou, nebo kroutit hlavou. Každopádně umí vyvolat různorodé reakce ("emoce"), a v tom je podle mě jeho největší plus, co se jako celku týče. Lepší by ale možná bylo ten záměr vyvolání "emocí" směrem k divákovi více ujasnit a nestřídat různé styly v takovém tempu. Je možné, že slabší nátury dostanou z toho "epileptický" záchvat. Já k nim naštěstí nepatřím, takže film mě pobavil, trochu i přinutil k zamyšlení nad veřejným násilím a i překvapil - to nejvíce. Mohu porovnat s podobným filmem "Defendor", který mi přišel "absurdně psychologicky pojatý" a ne tak akční s přibližně stejnou dávkou humoru. Kick-ass ale vede o jeden level.

Parchanti (2010)

Chcete vidět akční, tupou, přímočarou podívanou s dějem, který odsýpá - nenudí, ale nepřekvapí? Nenadchne, ani nezklame? Tak to jděte do toho. Rychle uběhne, čas příjemně zaplní, rychle se to zapomene. Neškodilo by více humoru, pokud tady byl, tak spíš trapný, rozuměj tuctový, více logiky a lepší herci. Akce je fešná, i když povětšinou dost stupidní - chce to zkrátka nadhled (a někde fakt velkej), postavy ve filmu celkem sympatické s jednou kočkou k tomu. Podtrženo-sečteno: Jednoduchá akční odreagovačka, kde nechybí nic - humor, sex, násilí, výbuchy, střelba, rvačky - ale tyto jednotlivé složky mohou být pro někoho dosti nedostačující, a tudíž film nemá na dobrý výsledek - rozuměj: pro mě vyloženě potěšující podívanou.

Pravidlo č. 1 (2008)

A máme tu další duchařinu od šikmáčů. A že jich dělaj hodně. Tahle patří u mě mezi ty slabší, méně lekavé - méně napínavé, málo krvavé. Po skončení filmu za pár minut nevím co to bylo, o co šlo. Nezaujalo, nedostalo, ani ne moc pobavilo. Na "Kruh" to zdaleka nemá. Nic víc nelze komentovat. Není tady nic, co vyzvednout. Není tady nic, co pohanit. V případě, že nemáte co na práci a chcete tupě ubít čas, stačí jen podívat a vypnout (především mozek). Prostě duchařina, místy až žabařina.

Paintball (2009) odpad!

Kravina!!! Někdo chce být originální, ale je z toho blbost, která nudí, je trapná, nezáživná a oproti podobným počinům postrádá - sakra teď nevim - no, nějakej ten šmrnc, co diváka upoutá a napne. Tohle mě akorát otrávilo a ani jsem to nedokoukal. Během pár minut jsem zapomněl, o čem to vlastně bylo. Zbytečný film.

Exterminátor 2 (1994)

Zbytečný protažení předchozího filmu. Oproti tomu: trapný, nevtipný, nezáživný, nezábavný. Sasho Mitchelli radši zůstaň "krok za krokem" od podobných počinů, kazí ti reputaci.

Exterminátor (1990)

Jo, tak tohle můžu. Pro učitele relax, pro děti - parchanty hrozba. Nejlepší je, že by něco podobnýho bylo v našem školství potřeba. Sakra starý dobrý časy - jak filmový, tak školní - sedět, držet hubu a šrotit. S trochou nadsázky lze říct, že je to skloubení sci-fi drama/parodie a bohužel kruté reality. Dobrý nápady a fóry - nenudil jsem se, zasmál jsem se a o to mi u filmu jde.

Ať žije Django! (1968)

Aha! Jak tak tady koukám, tak jde o sérii s Francem Nerem a Terence Hill dělal v tomhle dílu jen záskok. No, ať je to jak chce, je to jen takový "falzifikát" opravdu záživných westernů s C. Eastwoodem v hlavní roli - ty jsou o dost levelů výš.