Souboj Titánů (2010)

Takže asi takto: řecké báje vždy s chutí pročítám jen tak, když nemám co dělat, nebo jen tak pro relax. Dal jsem si dost pozor, jak to pan Leterrier pojmul a na začátku okomentoval (úvodní proslov). Myslel jsem, že bude úplně mimo, naštěstí ne. Nejsem ale historik, tak to nebudu rozebírat dopodrobna. Film celkově je pro mě dobře stravitelný. Nenudí, trochu zahraje na nervy i na ústa, donutí i znova pročíst ony zmíněné řecké báje, takže vlastně i poučí - i když jen zprostředkovaně. Kdo viděl původní film, tak tomu musí být jasný, že toto je prostě remake jak vyšitej. Navíc si i z původního filmu dělá prdel a to se mi zrovna nelíbilo. Nejede úplně podle něj, ale bere ho jako berličku. Navíc, na konci jsem měl pocit, že jsem viděl čistokrevnou amerikánskou popcornakci. Cože? Louis Leterrier je Francouz? To jsou mi věci. Pane Leterrier, vaše podání Souboje titánů mě sice nijak neohromilo, ale ani nezklamalo. Triky jsou opravdu dobré, za Krakena gratuluji. Ale to je asi tak vše. Atmosféra taky ok, ale je to trochu přeplácané (nepříjde Vám?), unylé v dialogách, soutředící se jen na akci, ale to umíte! - to se musí nechat. Worthington taky neni špatnej, ale taky bych to zvládnul (s trochou cviku). Buďte rád, že dva tak kvalitní herci (Fiennes a Neeson), Vám na to kývli. Dobrý lákadlo. Jen by mě zajímalo, čím jste je nadopoval, protože vždy před kamerou vypadali dost toporně a nepřirozeně (role jim asi moc nepadla). No, jak říkám: Je to remake, ale aspoň ne úplně špatnej. P.S. Pane Leterrier, příšerky umíte udělat opravdu hezké, atmosféru taky, tak proč nezkusit zfilmovat třeba "Diablo" (jedna z nejlepších RPG od společnosti Blizzard)? Ve Vašem podání by to mohla být pecka, teda když dodržíte dějovou linii.

Spolužáci (1992)

Tak vtipné? Jen úsměvné! Tak zábavné? Jen odpočinkové! Tak cool? Jen average teen komedie s předvídatelnými a občas poťouchlými fórkami! Nic extra.

Ninja Assassin (2009)

Takže asi takto: Co očekávám od dobrého "bojového" filmu? Jakž takž ten děj, trochu vtipu, trochu napětí, kráska v nesnázích není na škodu a HLAVNĚ propracované, přehledné, nápadité a třeba i celkem nelogické bitky one to one nebo one to everyone. Co z toho pro mě splňuje tento počin? NIC! Toto opravdu ne. Nejen že mi hlavní představitel nebyl sympatický a vypadal trapně, ale i ty bitky stály za h....! Pane Jamesi McTeigue, podívejte se na film Ong-bak, od pana Prachya Pinkaew, ať víte jak se to dělá!

RRRrrrr !!! (2004)

Bože můj! Až tak debilní, že jsem to dokoukal, třikrát se zasmál a rád vypnul. Natáčení mohla být sranda, film jako takový už sranda fakt neni. Nechápu pana režiséra, asi dostal do hlavy kamenem (překvapivě). A ještě méně chápu pana Depardieu, že v tom hrál. To nemá prachy, nebo nemá čest?

Nezvratný osud 4 (2009)

Nepřekvapí, neurazí, nenadchne, ale aspoň trochu pobaví. Když chcete zaplácnout hodinu a půl jen tak pro nic, jděte do toho.

Moon (2009)

Konečně po delší době jsem narazil na sci-fi snímek, který mě uspokojil jak po stránce technické, tak i myšlenkové. Velmi hezky vytvořená atmosféra "osamělého klona", velmi hezká hudba, a ani děj mi nepřišel jako neoriginální. Koněčně můžu pár "hodin" přemýšlet o dobrém filmu, který jsem zrovna viděl a nepřipadat si prázdně.Takovéto filmečky prostě žeru, i když postrádají akci a napětí.

Turnaj zabijáků (2009)

Kop, buch, au, áááh, kop, bum, prásk, kurva, kop, bum, střílej! - chcípni. To jest excelentní scénář pro excelentní žetko.Moje představa zábavy a kvality je poněkud jinde (hodně jinde). Toto nesplňuje ani moji představu akčního standardu.Navíc absolutně neoriginální.

100 pušek (1969)

Ano, dobrý western. Nezklame, pobaví. Nechybí tu trocha vtipu, trocha napětí a ani trocha erotiky - díky Raquel Welch. Reynolds hraje dobře - kukuč mazaného lišáka i přitroublého neviňátka. Přestřelky hromadné, přehledné a pro mě tudíž dobré. A demolice na konec taky stojí za to. K westernovému orgasmu však u mě nedošlo.

Den Šakala (1973)

Čtyři hvězdičky jen proto, že natočeno dosti přesně podle knihy, kterou jsem výjimečně četl a byla skvělá. Film se jí ale nevyrovná, jak to tak většinou bývá.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Standard akčních thrillerů. Zabaví, nezklame, ale zároveň nepřekvapí a nenadchne.