Fuck Me (2000)

Až tak debilní, místama nechutné a trapné, nepromyšlené, nezáživné, že si to jednu hvězdu zaslouží.Francouzi si tady sáhli na dno svých možností - bohužel těch negativních. Film divákovi nic nedá:buď se střílí, nebo šuká. Když se neděje nic, jsou slyšet tupé dialogy tupých herců v tupých rolích.Chcete nějaké "vzrůšo"? Puste si rovnou kvalitní porno.Tam ten děj bude třeba lepší.Musim ale přiznat, že párkrát jsem se zasmál. Přes všechny hrůzy je to místama aspoň trochu vtipný.Jinak "ble!"

Post Coitum (2004) odpad!

Ubohý, debilní a nudný. Nedá se to ani dokoukat. Styď se Juraji! Je to bída s utrpením.

Wrestler (2008)

Celkově opravdu hezky vykreslený portrét osamoceného a doslužujícího wrestlera. Takový fajnový "dokument" o wrestlerovi, který nechce jít do důchodu. Mě ale film dost nudil a Rourka jsem litoval. Být jím, tak vizážistu kopnu do prdele. S blonďatým dlouhovlasým přelivem vypadal jak nadopované, šklebící se "mimino". Film není rozhodně špatný, to neříkám, ale pro mě byl zkrátka nudný a táhlý. Dvou zabitých hodin však nelituji.

Iron Man 2 (2010)

Ne, ne a ještě jednou ne. Opět zklamání, tentokrát o to větší, protože je to natahování fusekle a to, jak píši v profilu, opravdu nemusím. Je to vlastně úplně stejné jako jednička, jen s tím, že je tam jeden Iroňák navíc a spousta dalších ne tak high-tech vypiplaných robůtků. Opět pár fórů, opět pár úseků s dobrou akcí a opět i dost kecacích úseků o ničem. Dvojka ničím převratným nepřekvapí, pobaví minimálně a je hlavně šíleně předvídatelná. Profláklé až hrůza. Podle mě úplně zbytečný počin. Stačilo by jen jednou a dost, pane Favreau! Jedna hvězda je jen za Rourka a jeho oblek s lightwhipers. Aspoň tady něco inovativního. A já si fakt přál, aby Starkovi nakopal prdel. Můžete hádat proč.

Kožená tvář (1990)

Tohle vidím jako standard hororů, s dobrou atmosférou, kde je dobře podaná skupina úchylů - zabijáků na straně jedné a na straně druhé oběti, snažící se utéct - pravidlem přežije většinou jen jedna a konec je vždy jasný, otevřený, a tudíž obyčejný. Tyhle filmy jsou zkrátka dělaný na jedno brdo a jde jen o to, kdo vymyslí originálnější a víc ujetou násilnou smrt nevinné a bezbranné oběti. Mortensen byl překvápko. Nenapadlo by mě, že by taky mohl hrát v něčem podobném. P.S. Takovou pilu bych chtěl taky, ale v OBI ji nejspíš neseženu.

Jak vycvičit draka (2010)

Ptáte se?: "Jen tři hvězdy?!" Odpovídám: "Ano, bohužel jen tři!" Ptáte se?: "Proč?" Odpovím takto: "Protože jsem se nebavil tak, jak jsem předpokládal. Protože mi to přišlo jako jasný, kvalitně animovaný a dějově nápaditý standard svého druhu. U těchto počinů oceňuji hlavně nápad - ten je hezký, originální a pak vtip - ten už pokulhává. Je jasné, že ne každý animák se strefí do mého očekávaného stylu humoru, ale toto byla pro mě podívaná jen ... prostě jen podívaná. Nemusím slzet smíchy, ale v tomto případě moje bránice zůstala v klidu. Nejlepší úsek je první seznámení s drakem, pak už je to zkrátka jen ta podívaná (pak to je opravdu jen na draka). Suma sumárum - u těchto počinů si chci namáhat nejen oči, ale hlavně bránici. V tomto mi to nějak nesedlo. P.S. Můj favorit je "Za plotem".

Podivní (2010)

Kdykoli narazím na film o "zombies", který jsem ještě neviděl, hned ho zkouknu. O "Podivných" jsem si předem nedělal nějaký obrázek, prostě jsem to pustil a čekal, co z toho vyleze. Výsledek mě překvapil, ba dokonce potěšil. Chvílemi jsem soucítil s obětmi, které padnou za oběť těm "podivným". (úsek s vidlemi v nemocnici) - dost dobré, na nervy hrající, ale mohlo to být více napnuté, ono totiž celé to mohlo být více napnuté - myslím napínavé. No, ale gradaci napětí nahrazuje gradace akce, takže ani tak to není špatné. Vidim to jako standard kvalitní, zábavné a i sem tam dost napínavé podívané na staré dobré téma "zombies". (Ale konec je typický - jako u zbylých 95% filmů na podobné téma, a tudíž nezajímavý a trapný). Trocha snahy o inovaci by neškodila. Tento žánr si o to přímo koleduje.

Halloween II (2009)

Aj,aj,aj. Pane Zombie nějak Vám to tady ujelo. Nebo jste ujel Vy, řekněme na tripu? První díl byl famózní - dokonce mi přišel atmosférou lepší než od pana Carpentera. (Mimochodem, stále se máte od něj co učit). Ale tohle natahování fusekle je úplně zbytečné a navíc kazíte to, co bylo původně - řekl bych precizní. Navodit hutnou atmosféru, kdy trne na šíji a tuhne krev v žilách, umíte, myslím, líp. Brutální vyvražďovačku, jako tohle, natočí každej trošinku schopnej debil. Tak se, kurva, snažte a Halloween III. už fakt nedělejte!

Kobra (1986)

Ach ta klasika. Stallonovky já můžu dycinky. Ale ne dycinky se povedou. Toto naštěstí patří mezi ty lepší kousky ze Stallonova repertoáru. Trochu úsměvné, trochu napínavé, trochu naivní, trochu nelogické, trochu rambovské a trochu debilní zároveň. Tyto trochu ale dohromady dají dost, aby divák netrpěl a dostal jistou porci zábavy a v mém případě i relaxu.

Slimák (2006)

Jako horor absolutně ucházející, jako hororová komedie zábavné a celkem nápadité. Naplej jak struna? Vůbec ne. Ale moje bránice si přišla na svý. Tři hvězdy zasloužené. Tak má vypadat správný odpočinkový animal terror.