Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Seriály nepatří zrovna do mého čuměcího repertoáru, ale ke Galactice jsem se dostal náhodou na tip bratra a nelituju. Místy to bylo na 4*, ale kvůli hluchým místům (dílům doslova a do písmene o h....) dávám jen 3*. Hluchých míst nebylo sice tolik, ale dokázaly na sto procent srazit napětí, jak to bude pokračovat. Zajímavý nápad, zajímavý název - cylon, neškodilo by ale lepší provedení triků, konec ještě zajímavější, neboť jsem absolutně nepobral, co tím chtěl básník říci. Zabavilo, potěšilo a hlavně většinou nenudilo.

Saw 6 (2009) odpad!

Typický případ toho, jak to dopadá, když se první díl rozvádí a děj natahuje jak smradlavá fusekle. Nenávidim tohle protahování a rádoby osvětlování pozadí, o co že to vlastně jde. Serie SAW je pro mě, vyjma na první díl, trapný a zbytečný akt, vedoucí jen k pokažení velmi uspokojivého pocitu z prvního dílu. Pokud shledávám první díl jako nejlepší a nejpromyšlenější, tak tento, z celého srdce doufám, že poslední díl, shledávám jako nejubožejší a zcela zbytečný, stejně jako ty předchozí. Serie SAW ve mně nevyvolala sebemenší chtíč poznání, co že tedy je vlastně "JigSaw" za týpka, a proč dělá to, co dělá. První díl by byl úplně dostačující a nebýt těch dalších, mnohem víc by vyniknul. P.S. Pane Greuterte, být já "JigSaw", tak pro Vás za toto připravím excelentní pastičku. P.S.S Prosím, ten údajný sedmý díl už netočte. "Make your own choice!"

Android: Apokalypsa (2006) (TV film)

Nebýt těch levných triků na tuto dobu, bylo by hodnocení vyšší. Děj se mi líbil, výkony herců nebyly taky špatné, atmosféra taky ok a idea ne nerealistická. Celkově dost solidní sci-fi béčko, jen škoda těch triků. Dyť je už 21.století, pane Ziller! Probuďte se!

Saw 5 (2008) odpad!

Jedna, dva, tři, čtyři, pět. Cos to Janku, cos to sněd? Brambory - maštěný, byly málo pečený. Jedna, dva, tři, čtyři, pět. Co jste to pane Hackle, co jste to vyved? Pátý díl SAW - byl nejen vymaštěný, byl úplně zbytečný - tj. debilní.

Země ztracených (2009) odpad!

Je to debilní slátanina! A ani rádoby vtipný Will Ferrell za moc nestojí a film tedy nemá co zachránit.

Avatar (2009)

Vážený pane Camerone, nedávno jsem viděl Váš nejnovější, nejslavnější, nejdokonalejší a údajně nejdraží počin v našich kinech - Avatar. Chtěl bych Vám, jako Váš fanoušek, napsat pár řádků o mých dojmech. Vezmu to hezky od začátku. Když jsem napoprvé zaregistroval, že se chystáte točit film s mystickým názvem Avatar a jako přívlastek byl u názvu uveden "intergalaktický konflikt", byl jsem doslova nadržen, co to vlastně bude. Jako milovník sci-fi, oddaný obhájce Vašich filmů - Aliens, Terminator I. a II., jsem si lebedil při představě skloubení těchto dvou dokonalých děl v jedno. Uznejte sám, atmosféra terminátora a nekompromisnost vetřelce v jednom - to je prostě něco! Jenže to něco jste zkrátka nevytvořil. Po shlédnutí úvodního traileru, naštěstí doma, jsem naprosto zuřil. Kdybych ho viděl v kině, nejspíš někoho zabiju. Nicméně původní zklamání odeznělo a já pořád slyšel, jak se šušká, že ve 3D je ten paskvil ještě úžasnější, tak jsem nakonec přemluvil sám sebe a do kina šel. Upřímně, 3D nic moc, škoda peněz. Děj? Sorry - klišé. Už jsem to myslim někde viděl... Počkejte chvilku, prosím... ááá už vím! Titanik - romantická zápletka, Tanec vlků - pojetí lidu Navi. Vy máte štestí, že prostě špatný film natočit neumíte, triky jsou nádherné, přímo impozantní. Já jsem, ale, od Vás očekával opravdu akční sci-fi nářez, při kterém bude tuhnout krev jako při Aliens, nebo se potit čelo jako u Terminátora. Nedostal jsem nic z toho! Místo toho jste tuctovým divákům (nejspíš milovníkům Titaniku) naservíroval extrapočítačově vypiplanou "akční" pohádku, kde místo "mého" zuřivě očekávaného "alienka", pobíhá třímetrový Mickey Mouse, když zrovna neplachtí na pterodaktylovi kříženém s papouškem ara, místo depkovité atmosféry je tu vše barevné, hezké, voňavé - a ty jo! propojené v jednu neuronální síť (mimochodem v tomto vidím jediný prvek sci-fi). No aspoň ti bojoví roboti byli k světu. Nic naplat, u mě upgrade s animací nefunguje, já jsem zkrátka zklamán, ale naštěstí ne zas tolik, abych brečel nad utracenými penězmi za kino. Dvojku, prosím Vás, už netočte. Nic už takovýho netočte, prosím. Avatar mi prostě příde jako fantasy s robotama a to moc neladí. Zeptejte se pana Petera Jacksona. Nic proti Vám nemám, režisér jste fakt dobrej, ale s tímhle jděte do prdele. Výstižné komentáře: stenyek, Blick, Crew_TealT, Tsunami_X, Isherwood, Renton, David´82, Kaka, Jeanne, Divočák, Hunt, ........ zkrátka ti, kteří nejsou "slepí" a nevidí jen "famózní" vizuální stránku.

Pobřeží moskytů (1986)

Film není špatný, ale nejspíš jsem si vybral hodně špatnou koukací dobu, protože jsem u něj málem usnul. Pane Forde, hrajete dobře, ale mně u Vás sedí jiné role. P.S. Pane Weire, natočil jste dobrý film, na který se člověk musí zkrátka koukat s čistou hlavou a v dopoledních hodinách. (co se týče role Forda) - Krásná ukázka toho, jak člověk na jednu stranu geniální, může být na straně druhé úplně debilní.

Ostrov (2005)

Ano, ano a ještě jednou ano. Líbila se mi akce - nenudil jsem se. Líbila se mi atmosféra a nápad - konečně něco originálnějšího. Líbilo se mi, jak McGregor hrál - snažil se. Líbil se mi zadek S. Johansson. Film hezky a svižně odsýpá, tedy nenudí, pobaví a je i dobře pochopitelný. Pane Bay, toto se Vám povedlo.

12 kol (2009)

Rádoby kvalitní akční thriller. Jedna hvězda za dobrý plán hlavního padoucha. Jinak klišé. Jinak teda pane Harlin radši uberte, jinak to asi nepůjde. Tolik kolizí a výbuchů (ale celkem hezkých) zvládá snad jen pan Bay. Ono je Vám to prd platné, když konec je vyloženě dementní, který by přišel směšný i dvanáctiletému divákovi. (a navíc šíleně ohraný). P.S. Pane Cena, vy chcete opravdu místo wrestlingu hrát? Tak to nás čeká nový druh akčního herce!?

Miluji tě k sežrání (2001) odpad!

Skutku stupidní, nechutné a děsivě nudné. Nejen že už nemám chuť s nikým vlízt do postele, ale ani se na nic dívat. Tohle mi zkazilo diváckou náladu na hodně dlouho. Bída s utrpením!