Země ztracených (2009) odpad!

Je to debilní slátanina! A ani rádoby vtipný Will Ferrell za moc nestojí a film tedy nemá co zachránit.

Avatar (2009)

Vážený pane Camerone, nedávno jsem viděl Váš nejnovější, nejslavnější, nejdokonalejší a údajně nejdraží počin v našich kinech - Avatar. Chtěl bych Vám, jako Váš fanoušek, napsat pár řádků o mých dojmech. Vezmu to hezky od začátku. Když jsem napoprvé zaregistroval, že se chystáte točit film s mystickým názvem Avatar a jako přívlastek byl u názvu uveden "intergalaktický konflikt", byl jsem doslova nadržen, co to vlastně bude. Jako milovník sci-fi, oddaný obhájce Vašich filmů - Aliens, Terminator I. a II., jsem si lebedil při představě skloubení těchto dvou dokonalých děl v jedno. Uznejte sám, atmosféra terminátora a nekompromisnost vetřelce v jednom - to je prostě něco! Jenže to něco jste zkrátka nevytvořil. Po shlédnutí úvodního traileru, naštěstí doma, jsem naprosto zuřil. Kdybych ho viděl v kině, nejspíš někoho zabiju. Nicméně původní zklamání odeznělo a já pořád slyšel, jak se šušká, že ve 3D je ten paskvil ještě úžasnější, tak jsem nakonec přemluvil sám sebe a do kina šel. Upřímně, 3D nic moc, škoda peněz. Děj? Sorry - klišé. Už jsem to myslim někde viděl... Počkejte chvilku, prosím... ááá už vím! Titanik - romantická zápletka, Tanec vlků - pojetí lidu Navi. Vy máte štestí, že prostě špatný film natočit neumíte, triky jsou nádherné, přímo impozantní. Já jsem, ale, od Vás očekával opravdu akční sci-fi nářez, při kterém bude tuhnout krev jako při Aliens, nebo se potit čelo jako u Terminátora. Nedostal jsem nic z toho! Místo toho jste tuctovým divákům (nejspíš milovníkům Titaniku) naservíroval extrapočítačově vypiplanou "akční" pohádku, kde místo "mého" zuřivě očekávaného "alienka", pobíhá třímetrový Mickey Mouse, když zrovna neplachtí na pterodaktylovi kříženém s papouškem ara, místo depkovité atmosféry je tu vše barevné, hezké, voňavé - a ty jo! propojené v jednu neuronální síť (mimochodem v tomto vidím jediný prvek sci-fi). No aspoň ti bojoví roboti byli k světu. Nic naplat, u mě upgrade s animací nefunguje, já jsem zkrátka zklamán, ale naštěstí ne zas tolik, abych brečel nad utracenými penězmi za kino. Dvojku, prosím Vás, už netočte. Nic už takovýho netočte, prosím. Avatar mi prostě příde jako fantasy s robotama a to moc neladí. Zeptejte se pana Petera Jacksona. Nic proti Vám nemám, režisér jste fakt dobrej, ale s tímhle jděte do prdele. Výstižné komentáře: stenyek, Blick, Crew_TealT, Tsunami_X, Isherwood, Renton, David´82, Kaka, Jeanne, Divočák, Hunt, ........ zkrátka ti, kteří nejsou "slepí" a nevidí jen "famózní" vizuální stránku.

Pobřeží moskytů (1986)

Film není špatný, ale nejspíš jsem si vybral hodně špatnou koukací dobu, protože jsem u něj málem usnul. Pane Forde, hrajete dobře, ale mně u Vás sedí jiné role. P.S. Pane Weire, natočil jste dobrý film, na který se člověk musí zkrátka koukat s čistou hlavou a v dopoledních hodinách. (co se týče role Forda) - Krásná ukázka toho, jak člověk na jednu stranu geniální, může být na straně druhé úplně debilní.

Ostrov (2005)

Ano, ano a ještě jednou ano. Líbila se mi akce - nenudil jsem se. Líbila se mi atmosféra a nápad - konečně něco originálnějšího. Líbilo se mi, jak McGregor hrál - snažil se. Líbil se mi zadek S. Johansson. Film hezky a svižně odsýpá, tedy nenudí, pobaví a je i dobře pochopitelný. Pane Bay, toto se Vám povedlo.

12 kol (2009)

Rádoby kvalitní akční thriller. Jedna hvězda za dobrý plán hlavního padoucha. Jinak klišé. Jinak teda pane Harlin radši uberte, jinak to asi nepůjde. Tolik kolizí a výbuchů (ale celkem hezkých) zvládá snad jen pan Bay. Ono je Vám to prd platné, když konec je vyloženě dementní, který by přišel směšný i dvanáctiletému divákovi. (a navíc šíleně ohraný). P.S. Pane Cena, vy chcete opravdu místo wrestlingu hrát? Tak to nás čeká nový druh akčního herce!?

Miluji tě k sežrání (2001) odpad!

Skutku stupidní, nechutné a děsivě nudné. Nejen že už nemám chuť s nikým vlízt do postele, ale ani se na nic dívat. Tohle mi zkazilo diváckou náladu na hodně dlouho. Bída s utrpením!

Nezkrotný (1999) odpad!

Je to opravdu velmi nudné, nezáživné a děj je o ničem. Budu mít z toho noční můry. Škoda energie. Pár Bellucci-Cassel mě tady opravdu zklamal. Jinde hráli dobře a film byl záživnej. Tohle se táhne, a pořád nic. P.S. Pane Berenger, film má naladit a potěšit, ne unudit k smrti a nas...!

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Pane Norris, patříte k nejhorším hercům, co kdy byli na plátně. Zalezte do tělocvičny, kopejte do pytle a máchejte rukama. To Vám jde nejlépe. Ne ale hraní. To už i mně jde lépe sr... na wc. Filmy s Vámi jsou boží muka i pro diváka, který očekává alespoň minimální herecký výkon. God save Holywood!

Iron Man (2008)

Jsou filmy, na které se vyloženě těším. Iron Man rozhodně patřil mezi ně. Po zkouknutí jsem ale nebyl naplněn. Moje očekávání bylo někde jinde. Comics neznám, nemohu tedy srovnat, ale film mě rozhodně nenadchnul. Uvítal bych o hodně víc akce Iron Mana v terénu, ne jen jednu zápletku. Bylo to takové načančané a Downey Jr. mně zkrátka není sympatický tady a ani jako herec jinde. Souboj dvou Iroňáků na konci není tak záživný. Tam si pan Favreau mohl vyhrát víc. Pár fórů, pár akčních úseků, pár hezkých slečen, připitomělý robůtek "Trubka", samotná výroba Iron obleku (která mě bavila nejvíc) a high-tech pomocník "Jarvis" (který mi byl sympatičtější než Downey) dává dohromady u mě jen podprůměrnou popcorn akční pohádku pro dospělé. Jsem zklamán a dvojku už nechci. Pokud chcete zabít dvě hodiny času a nelámete si hlavu s tím, jak má vypadat pořádná movie jízda o obleku, co spasí svět, koukněte na to, ale nečekejte žádný zázrak. Škoda, že jsem speciálně na toto chtěl jít do kina a dal za to ty prachy. Příšte, u podobných počinů, si počkám na DVD.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Jedním slovem: Zbytečné. Více slovy: Pane Spielbergu, ptám se proč? Kouzlo se již vytratilo. Tento díl už nemá tu jiskru, ten vtip, ten spád. Nemá, co nabídnout. Ta akce je nudná, díly předtím byly takoví ..., no prostě svým způsobem originální - měly své kouzlo. Toto zkrátka už není ono. Víte, jak to dopadá, když se provaz stále natahuje? - nakonec praskne!