Tenkrát na Západě (1968)

Ano dobrý, ale ne tak zábavný, jak bych čekal. S Eastwoodem mě tenhle žánr baví víc.

Legie (2010) odpad!

Tak hezky po pořádku. Na film jsem se podíval jen kvůli D. Quaidovi, který tady stejně hrál minimum. Od filmu jsem naštěstí neočekával nic extra, takže ve výsledku mě nezklamal. Děj je ohraný, znám pár filmů na podobné téma, a to mnohem lepších. Osobně bych dal před tímto přednost např. Konci světa se Schwarzeneggerem. Legie je podle mě zbytečný film, díky kterému USA dává stále najevo, že je hlavní továrna na filmy a je jedno jestli jsou originální, kvalitní a pro diváka zábavné, hlavně, že se točí, a je jedno co a za kolik. Nemůžu si pomoct, ale toto "dílo" mě opět utvrzuje o nejspíš neodvratném úpadku kvality USA filmové produkce. Mám pocit, že dříve to bylo lepší, vyselektovanější, a každá sračka nebyla jen tak z automatizace realizována. Než natočit něco jako "Legie", myslím si, že by bylo lepší zpomalit, zamyslet se, "ušetřit prachy" a natočit něco opravdu hodnotného a zábavného, co diváka potěší, a ne jen "kazí" oči. (a možná i mozek)

Můj život idiota (2007)

Na filmu mě zaujal hlavně název. Film není až tak zábavný, zábavný je spíše to, jak jsem se dokázal identifikovat s hlavní postavou. (mimochodem je to hezky zahrané)

Hancock (2008)

Superman naruby. Co dodat? Jedna hvězda za nápad. Smitha nemusim, a tady už vůbec ne. Jen na zabití nudy. Potěšilo? Ani ne. Obohatilo? Vůbec. Pobavilo? Minimálně.

Casshern: První samuraj nového věku (2004) odpad!

Je mi líto. Opět musím plavat proti proudu. Japonské (obecně šikmácké) filmy osobně rozděluji na několik kategorií: na psychiku hrající - Kruh, na rozum hrající - Oko, na bránici hrající - filmy s J. Chanem a na nervy hrající - Casshern. Dokoukal jsem to jen ze zvědavosti, kvůli čemu se to hodnotí tady tak pozitivně. Větší patlaninu jsem od šikmáčů zatím neviděl. V jednu chvíli scéna vypadá jak dělaná podle E. Štorcha - Volání rodu (přechod přes hory + vážná, umrlá hudba), a najednou je to úplně jinak - comicsově pojatá bitka roboti vs. lidi + technohudba, discotrysko. Aby v průběhu filmu nebylo těchto zlomů dost, a já, jako divák, nebyl dostatečně šokován a naprosto zblbnut a znuděn zároveň, je konec pojat filozoficky s doprovodnými dojemnými fotografiemi "milujících" se lidí. Nejsem cynik, tohle je pro mě prostě nestravitelný. Já vyžaduju jasný záměr a jasnou strukturu. U filmu má být jasno, kam ho divák může ve svém repertoáru zařadit. U tohoto snímku mi to zkrátka nejde, protože je šíleně přeplácaný, špatně srozumitelný, místy hodně trapný, dokonce většinou nepovedený po stránce trikové. Jediné co snad k sobě zapadá je hudba s určitým "úsekem" filmu. Když je akce, tak je "disco". Když se děje hovno, tak hraje "Bach". Film mi tedy přišel nesmírně nudný a nepovedený, jediný moment, kdy jsem se trochu probral z mikrospánku, bylo u hlášky: "Nenávidím, tedy jsem!" Ale na jednu hvězdičku to bohužel nevyžene.

Číslo 9 (2009)

Jak může fanda sci-fi, obdivovatel krásně animovaných filmečků a filmu obecně dát tomuto počinu jen dvě hvězdy? Otázka by spíš měla znít: "Co tento dotyčný fanda, tj. JÁ, od animovaného filmu očekává". Vezmeme to v tomto případě dotazníkovou metodou. Těšil jste se na tento film, když jste se o něm poprvé dozvěděl? Ani ne. Než jste film viděl, zjistil jste o čem je? Ano. Měl jste určitou představu o filmu, než jste ho viděl? Ano. Byla Vaše představa poněkud jiná? Zcela. Zklamal Vás tento rozdíl? Ani ne. Líbil se Vám design filmu? Ano. Zaujal Vás příběh? Ani ne. Líbila se Vám atmosféra filmu? Docela jo. Líbilo se Vám ve větší míře něco konkrétního? Ani ne. Přišlo Vám, že tento film je zábavný? Ani ne. Takže jste se ani jednou nezasmál!? Ne. Je pro Vás upřímný smích ta správná reakce na povedený animovaný film? Není podmínkou, ale neměl by chybět i v rádoby vážném pojetí (Tim Burton - Mrtvá nevěsta).Šel byste teď na tento film s Vaším/Vaší synem/dcerou? Ne. Přišla Vám myšlenka rozdělení vědcovy duše do devíti hadrových panáčků málo pochopitelná a trochu snad i ujetá? Ano. Litujete peněz za kino? Ne. Viděl jsem DVD. Děkuji

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Seriály nepatří zrovna do mého čuměcího repertoáru, ale ke Galactice jsem se dostal náhodou na tip bratra a nelituju. Místy to bylo na 4*, ale kvůli hluchým místům (dílům doslova a do písmene o h....) dávám jen 3*. Hluchých míst nebylo sice tolik, ale dokázaly na sto procent srazit napětí, jak to bude pokračovat. Zajímavý nápad, zajímavý název - cylon, neškodilo by ale lepší provedení triků, konec ještě zajímavější, neboť jsem absolutně nepobral, co tím chtěl básník říci. Zabavilo, potěšilo a hlavně většinou nenudilo.

Saw 6 (2009) odpad!

Typický případ toho, jak to dopadá, když se první díl rozvádí a děj natahuje jak smradlavá fusekle. Nenávidim tohle protahování a rádoby osvětlování pozadí, o co že to vlastně jde. Serie SAW je pro mě, vyjma na první díl, trapný a zbytečný akt, vedoucí jen k pokažení velmi uspokojivého pocitu z prvního dílu. Pokud shledávám první díl jako nejlepší a nejpromyšlenější, tak tento, z celého srdce doufám, že poslední díl, shledávám jako nejubožejší a zcela zbytečný, stejně jako ty předchozí. Serie SAW ve mně nevyvolala sebemenší chtíč poznání, co že tedy je vlastně "JigSaw" za týpka, a proč dělá to, co dělá. První díl by byl úplně dostačující a nebýt těch dalších, mnohem víc by vyniknul. P.S. Pane Greuterte, být já "JigSaw", tak pro Vás za toto připravím excelentní pastičku. P.S.S Prosím, ten údajný sedmý díl už netočte. "Make your own choice!"

Android: Apokalypsa (2006) (TV film)

Nebýt těch levných triků na tuto dobu, bylo by hodnocení vyšší. Děj se mi líbil, výkony herců nebyly taky špatné, atmosféra taky ok a idea ne nerealistická. Celkově dost solidní sci-fi béčko, jen škoda těch triků. Dyť je už 21.století, pane Ziller! Probuďte se!

Saw 5 (2008) odpad!

Jedna, dva, tři, čtyři, pět. Cos to Janku, cos to sněd? Brambory - maštěný, byly málo pečený. Jedna, dva, tři, čtyři, pět. Co jste to pane Hackle, co jste to vyved? Pátý díl SAW - byl nejen vymaštěný, byl úplně zbytečný - tj. debilní.

Časové pásmo bylo změněno