Kráska v nesnázích (2006)

Každopádně jsem se bavil a jsem docela překvapen hodnocením jaké si tento film tady prozatím vysloužil. Ano, samozřejmě že druhé Pelíšky se nekonaly - tento film není ani tak vtipný a smutný jako pupendo, ale myslím si, že rozhodně patří k těm lepším co se v roce 2006 u nás natočilo. Mrazivý výkon Jiřího Schmitzera je skvělý a s přehledem převyšuje ostatní herce.

Poslední dům nalevo (1972)

Je to takové nevyrovnané, špatně skloubený humor s thrillerem. Hudba je groteskní, což se spíš hodí ke komedii. Herci moc dobří nejsou. 40% Za celkovou kreativitu Wese Cravena.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Akční scény vypadali vcelku dobře, ale s hraním byly oba na tom mizerně a navíc se některé scény jevili hrozně křečovitě zahrané. Zdá se mi jakoby film byl hlavně pro mladší publikum, což je škoda. Potěšil mě Vince Vaughn, ale jinak jsem dostal přesně to co jsem čekal. 60%

Hrabě Dracula (1970)

Ale jo, bylo to docela dobré, i když teda je to docela krátké a určitě by této verzi prospěla delší stopáž. 60% je tak akorát.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Bojiště: 5/5 - opravdu povedený a hlavně zábavný příběh o oživlých vojáčcích, kde nebylo potřeba mnoho dialogů. 90%. Crouch End: 5/5 - tento příběh se mi líbil dokonce ještě víc než první díl Bojiště. Skvělá atmosféra na televizní seriál, i když efekty teda nic moc, ale o ty mě ani v tomto případě nešlo, zatím je to parádní. 95%. Umney's Last Case: 2/5 - po prvních dvou dílech určitě zklamání. Sice se W. H. Macy snažil co to dalo, ale nějak to nešlo. Tento díl mě zkrátka nebavil. 40%. The End of the Whole Mess: 3/5 - docela zajimavý námět od Kinga, jenže je to zfilmované tak, že to až na pár momentů nudí. 50%. The Road Virus Heads North: 4/5 - Tak tenhle příběh se mi opravdu líbil, je to dobře zpracované a nápad s Kingovou knížkou na konci mě hodně potěšil. 70%. The Fifth Quarter: 3/5 - Docela řadový ne nijak originální námět. Natočené to je dobře a musím řict, že režisér z toho vyždímal co se dalo. 60%. Autopsy Room Four: 4/5 - Celkem zábava. Takovou smrt bych nepřál nikomu, snad jen nejlepšímu příteli mé ženy :-). Zasloužených 80%. You Know They've Got a Hell of a Band: 4/5 - Tak tento díl jsem si užil, King byl z tohoto cítit na sto honů. I když to postrádalo větší napětí, tak jsem se rozhodně nenudil. 75%. Takže abych to celé shrnul. Nightmares and Dreamscapes jsou nadprůměrnou adaptací Kingových příběhů a to i díky hercům, které jsme mohli vidět v jiných filmech na motivy tohoto mistra svého řemesla, jako např.: Richard Thomas (Bill "starší" v hororu To) a nebo Steven Weber (Jack Torrance v seriálu Osvícení, Steve Ames v Desperation). 4/5

Christine (1983)

Béčko se vším všudy. Jen mě mrzí spojení jmen King a Carpenter, ze strany Carpentera to mohlo být lepší, na to že to natočil jen rok po The Thing je to slabota, stěží 60%.

Ledově ostří (2007)

Pro skopičiny Willa Ferrella mám slabost už od dob Noci v Roxbury. A tak jsem celkem spokojen i s tímto snímkem, i když se nejedná o bůhvíjaký klenot, ale dá se říct že to ujde. Dal bych 2 hvězdy, ale Will je můj oblíbenec a jeho vtípky jsou super, takže za 55%.

Captivity (2007)

Možný spoiler!!!! Bacha na to: Stupidní snímek, který správný hororový fanoušek prokoukne už od 30 minuty, dokonce i dřív. Scénář by možná jakž takž ušel (i je jasné, že je to variace na SAW), ale to co udělal režisér to je tak na pěstí mezi oči - hrozná práce, nedokázal mě vůbec upoutat na jinou možnost totožnosti vraha než se mi nabízela už od začátku. 30% za krásnou Elishu a její . . . .

Disturbia (2007)

Kecat o tom že to není napodobenina Hitchcocka je asi blbost :-) Tento film o teenagerech je dobrý, 70% si zaslouží hlavně z důvodu, že Shia LaBeouf je dobrý, nadějný, mladý herec a David Morse vypadá jako vrah. Příjemně strávená hodina a třičtvrtě.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

No jo no, kde jsou ty roky, kdy mě tento seriál pohltil a bavil vtipným Robem Stewartem. Když jsem viděl pár dílů před pár lety, už mi to tak vtipné nepřišlo. Ale za ty dřívější roky a za celkovou snahu diváka pobavit dávám 3 *.