Sexmise (1983)

Docela fakt dobrá komedie. Škoda jen, že postupem času vtípky začali pro mě být méně vtipné, ale začátek je nadupaný. Blondýnky byly opravdu hezké. Dávám tak 70%

Dvě ďábelské oči (1990)

Romerova část mi přišla o třídu lepší. Rozhodně má lepší atmosféru, zajimavější námět (teda aspoň pro mě), ale co docela kazí chuť z Romerova příběhu jsou špatní herci, kteří jakoby vypadli z nějakého nekonečného seriálu typu Dynastie nebo Tak jde čas. Harvey Keitel sice hraje, ale není to nic platné, protože Argento svůj mistrovský um ve tvoření atmosféry nedokázal vtisknout do adaptace příběhu E. A. Poea. Ale každopádně ve finále působí tento dvojdílný film jako naprůměrný, ale s tím, že ho vyzdvihuje první část G. A. Romera a gore scény.

Stopař (2007)

Docela průměrné remake Stopaře (1986) s dobrým Seanem Beanem. Čekal jsem, že to bude horší, ale myslím si že 60% si tento film zaslouží. Škoda jen některých nelogických jednání hlavních hrdinů, které se dalo samozřejmě očekávat, takže už před začátkem filmu jsem vypl mozek a jen sledoval krásnou Sophii Bush. Byl jsem sice na vážkách jestli dát dvě hvězdy a nebo tři. Nakonec mě přesvědčilo pár nechutností ve filmu a takřka akční nářez na konci.

Zodiac (2007)

Excelentní režie mistra Finchera je dokonalá a místy až fanaticky detailní. Všichni herci v hlavních rolí hrají co se dá a byť je jasné jak to celé dopadne, nemůžu se ubránit pro mě nečekanému a struhujícímu závěru. Jasná volba číslo jedna mezi letošními thrillery.

Okamžik zlomu (2007)

Opět skvělý herecký koncert charismatického Hopkinse a neméně dobrého Ryana Goslinga. 70% je tak akorát.

Hrůzná noc 2 (1988)

Opět dobré, možná že ne až tak vynikající jako první díl, ale rozhodně lze Fright Nights považovat za vydařené a ve své době oblíbené filmy. Efekty jsou podle mě teda hodně dobré, ale nejlepší na tom je opět jako u prvního dílu zábavnost a nadhled režiséra Tommyho Lee Wallace, jenž je znám také díky kousku To na motivy knihy Stephena Kinga. Hodnotím opět hodně nadprůměrnými čtyřmi hvězdičkami - možná, že se Vám to bude znát přehnaně moc, ale já jsem na tomhle filmu vyrůstal.

Noc oživlých mrtvol 3D (2006)

Musím ocenit dobrý nápad natočit tento film ve 3D. Je tam kozatá nahá ženská, proto je jasné, že toto remake je pro teenagery. Fanda hororů to asi moc neocení, přesto já dávám 50%.

Nejistá sezóna (1987)

Dobrý film, který nepostrádá cimrmanovský humor i když na scéně zrovna nejsou záběry z her.

Zelenáč (1990)

Mírně nadprůměrný akční film. Spojení Charlieho Sheena a Clinta Eastwooda bylo zajimavé a docela jim to spolu slušelo, kdyby měl film hlubší potenciál než jen řadový akční film, mohla být z nich docela slušná dvojice policajtů a film mohl mít pokračování. Jenže to by si Clint musel dát více záležet na režii a trochu poupravit scénář. Jen tak mě napadá: Nemá někdo oheň?!!

Sejmi eso (2006)

Ze začátku trošičku chaotické, nevěděl jsem o co pořádně jde, ale včas jsem vypl mozek a soustředil se jen na akční řežbu. Na konci jsem mozek zapl a nechal se příjemně překvapit závěrem.