Kameny bolesti (2016)

Taka nudna galska blbinka, ktora ma z uvodu mozno zaujala a kedze filmy mam vo zvyku pozeravat do konca, prezil som bez ujmy. Ubrali farbiciek, zhmotnili atmosferu a ja zhmotnujem jednu hviezdicku pre Marion.

Přicházejí v noci (2017)

Spravne vygradovana nemonotonna konverzacka v komore, plna strachu z neznameho a sympatickeho osadenstva. Milujem les, co je +, je tajomny, magicky, a skryva nespocetne vela tajomstiev. V tomto lese je isto nejedno, ale nedozviem sa. kazdopadne paradny H-oror, kde vobec neni treba bubakov , piskoty a inych skarednikov a uz vobec nie barely krvi, ci tolko oblubene G O R E . Zaner H-oror je o niecom inom ako o grafickom vyobrazeni nasilia, sraciek a vyvratenych vnutornosti.

Interstate 60 (2002)

Hmm, tak to je moc dobrej burgr. Odteraz moja NAJ-magicka,vesela, rozpravkovo hodnotna, myslienkova estrada, nastiepena inteligentnymi , triezvymi odpovedami-vypovedami zvlastnych postaviciek a ktora ubehla rychlejsie ako sa zda , nenudi a rozziari. Jednoduchy krasny pribeh o spravnych rozhodnutiach + OW Grant+ p.Cody. Syte a chutne dielo.

Neopouštěj mě (2010)

Zaujimava a napadita tema (kniha, ci obloha), od reality nebude mat daleko(!) Filmove spracovanie (mimo knihu) pekne zrezirovane dokladne prehodnotene a nie zbytocne natahovane. ALE,(na keru prdel) opat, muselo ist o cmukycmuky zapletkarsku linku ("trojlistok") a tak osadenu do prijemne deprimovaneho, priam hororoveho melancholickeho obrazu. Zasrani japonci.

Jurassic Shark (2012) odpad!

Niekedy je zdrave skocit si na jedno amaterske home v. a zaroven hodit do kosa. Takuto hru hraje vela ludi a ja som sa pokusil tiez zahrat . Spravodlivo. Tento pokus ostane este hlboko pod zemou v babickinej zahradke ako hnojivo, pre "co ked nieco vyrastie". BK je spatny sortiment, ktory neni ani smiesny..dooteraz este patram po "tom" Sharkovi...a Jurskom .. kazdopadne to co som ocakaval, natieram hnedym odpadom.

Život (2017)

Klasicky biblicky pribeh o par nesympatickych ludoch a jednom nesympatickom (ne)tvorovi na vesmirnej lodi. Plusom je, ze Daniel poslal gravitaciu do prdele, pribeh rutil smerom dropredu raketovou rychlostou, nechal pospominat a v zavere so mnou vymrdal ale pekne. Dakujem. Ale, digitalna lesna vila a ani jej eskapady ma nevydesili, ...ohranost a otrepanost boli ocakavane. Nic vic- nic min.

Okja (2017)

Myslim ze tento film nedocenialen divaci bez toho nejakeho vacsieho srdca a celkovej empatie. Je to klasicka rozpravka, nevidim v tom ziadnu "agitku" :) ,ibakeby to nemal clovek v hlave zrovnane. Natocene je to nadpriemerne s korejskym duchom, vizualizacia rovnako ma nieco spolocne s autentictiou, kebyze sa na cgi nesustredovalo privelmi. A nevidel som v tom ziadne nutenie, nanutenie, prinutenie. Pribeh priatelstva, odvahy a lasky, kombinovany s hmlistym obrazom sucasnej situacie darmozracskych "korporacii" a konzumnej spolocnosti, co nekracaju po svojich a vidia vege -society ako pohorsujucu , nebezpecnu society, ktorej vlastne zalezi na kazdom zivom dychajucom tvorovi. Na zaver, empatickeho cloveka, scena z bitunku premeni na dym. Nezalezi ci sa to deje alebo nie, to su len reci "hrdinov". A.L.F rulezz!!

P.K. (2014)

Bollywood navstivim len raz za uhorsky rok, ale ked na to dojde, nelutujem. Ani v tomto pripade usateho namakaneho mimona, ktory valcuje a bombarduje triezvym zmyslanim pohlad na nabozenstvo a kto ma Filipa, zatlieska mu. Scenaristimali vo vsetkom jasno, nebali sa logicky vysvetlit celu "schemu". Nadupane, farebne, vesele, smutne, nesetrilo sa samozrejme vaznostou. Taktiez ma trocha prekvapila "absencia" muzikalovych vloziek, pre nich typicky aspekt(P.K obsahuje skoro tri), ktore su opat vizualne paradne vychoreografovane a nasnimane. Na zaver este spomeniem uz len vylozene vymakanu kameru a strih. Cista patkombinacia bez vycitiek. !!Gentleman na moste ma dostal do kolien!!

Trans (2013)

Danny ma nezhypnotizoval. Len ma viedol vedomim , ze nic nerozumiem, aby ked vysvetli, nepochopim. A keby som pochopil, nerozumel by som mu. A to Danny je expert i na sijace stroje. Postprodukcne vycibrene,ale scenaristicky, na moj skus prilis nakombinovany hlavolam s unikatnym soundtrackom

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

OPUS MAGNUM! Na ostatne sa mozem vysrat. Taylor + Burton svoje role priam zili (vysluzeny Oscar). Neprijemne pravdive, ved konzumacia alkoholu a unudeneho otrepaneho dlhotrvajuceho manzelstva je odpocitavanie k apokalypse ( cest vynimkam) Tato psychologicka hra ma rozlozila na puzzle.