Oddělen (2011)

Uz som sa zlakol ze to bude podobna marmelada , sta Nebezpecne myslienky, popripade Suplent, no Tony je mistr a rad sa potapa. Tak sa ponoril do hlbin US skolskeho systemu, ponoril sa dosti hlboko do utrob suplentaka, kde ale vobec nebolo do spevu a tanca. A sice nehladal riesenie, nasiel epicentrum problemu, poukazoval ako to chodi, a nechal par otaznikov. Docierna namalovana , smutna auntenticka epizoda jednoho bezradneho, systemom nakazeneho zombie, v ktorom, v niektorych komorach svieti lampicka nadeje. Zanechal pocit chladu,tlaku a dusevneho nepokoja. Doplnene fajn kresbickami.

Jak přicházejí sny (1998)

V podstate docela pesimisticky a depresivne ladeny velafarebny fantasy prispevok k Laske v Rodine. Asi to bol pekny film, ale nudou som sa stratil vo vsetkych tych hlbkach a konverzaciach, snoch, niekde medzi skutocnostou a nicim. Poletoval som v nom ako nechapavy vyplaseny vrabec, ktory nevedel v com sliape. Ku koncu sa vsetko dalo dohromady, i videl som svetlo na konci tunela. Stale ale neviem ako sny prichadzaju. ale lubim pinsesnisku

Okamžik zlomu (2007)

Vyzivna a napinava oddychova hoblitovka, vyrozpravana velmi slachetne a poctivo, bez naznaku falosnosti. Kto ma rad vysetrovacky, spojene s divakom, nech berie. Nebude sa nudit, uhadne to sice hned po zaciatku, ale je zabavne sledovat Hopkinsa ako si z toho vsetkeho robi prdel a uziva si. Postavy su vycharaktrizovane, co vlastne ani neni na skodu a ani som si to jakziv neporegistroval. Dej plynie, nestoji, nenudi,ale poznam prefikanejsie zavery.

Oculus (2013)

Velice podareny znamy-neznamy, v ktorom sa mi paci casting :) Zdarila psychologicko-dramaticka inscenacia o dvoch a viacerych osobach, v ktorej sa sice nespieva, ale s uspechom strasi divakove podvedomie a inteligenciu. Mike si pribeh o zrkadielku vzal po svojom a osobne, prijemne vygradoval k zaujimavej zaverecnej prepletacke, a kto si da pozor, nepotkne sa. Najviac ocenujem reziserovu taktiku na divaka, ktory to sleduje a nieco ocakava. No, nedocka sa. Z kameramanovho oka a strihu znacna spokojnost, i tak piata hviezdicka este stale caka na nieco vzrusujucejsie.

Něvesta (2017)

Neni som chytrak, ani recenzent, ani nikoho nesudim , problem ale je, ked na stole lezi borsc, ktory vyzera krasne, ale je totalne bez chuti, som velmi sklamany. A kde sa vykrada, ja pritom byt nechcem, ani ked sa len poziciava z dovodu, ze autora nekopla muza. Pripad Nevesta je prikladom. Vizualne bohaty (u Ruska typicky krasne) ale pozliepany z hocicoho americkeho , coho mame uz plne povaly alebo pivnice. Podavane chladne, nudne, bez napatia, inovacie, bez prirodzenosti. Totalne titulna babikoidna hrdinka ,ako jedina, mi tam bola ako trnom v oku, inak ostatnictvo bolo celkovo - prisposobene. Vskutku sa podaril celkovo aj mysteriozny jesenny zavoj, podliaty presnou hudbou, v ktorom sa pan reziser snazil o nejake ??otazniky??, no dost zbytocne, kedze pribeh rozbehol tak, (SPOI) ze to vlastne sledovatelovi pride jasne uz v prvych okamihoch. Takze tak. Ani neviem, kde vyliezla novina, ze je to podla skutocnj udalosti.

Orel kontra žralok (2007)

Docenujem tuto waititi-odu, kedze uz nemam problem jest z jeho misy. Nezavislejsi poter s podivnymi (sympatickymi) bledymi tvarami , no unika siroko-daleko od {spominaneho} Dynamita svojskou drahou. I ked sebaklisoidnejsia tvar deja moze poskodit tuto krehku malbu, obrazky a strihy zaklisoidnuju tuto domienku z povrchu zemskeho. Definujte mi slovo krasny alebo skaredy, lebo ja som v tej zenskej nic skaredeho alebo nepekneho nevidel.

Žhavé výstřely (1991)

Riadena strela priamo do branice!!!!! Nadcasova pecka,ALE az po dvojecke, ktora je o 7, 4% lepsia a zelenejsia.

Dům (2011)

V poslednom case slovenska kinematografia vzkveta, ale skor nejakym autentickym, SPINAvym, pesimistickym, depresivnym, nepokojnym filmom. No nic veseleho, taketo filmy maju velky uspech, zda sa mi, mladym slovenskym tvorcom to ide zrucnejsie , ako nejaka traparna v style TAK FAJN! podobne. U mna rozporuplny pripad stavby Zuzkinho Domu kolisal z jednej strany na druhu, pretoze pribeh je zaujimavy, napadity, ale ked si to vzala Ona tak plocho, neorientacne, a sice strucne co neznamena nejaku nudu, ale skor prazdnejsie defile. Herci su nad uroven , niet pochyb,( Judit mlada, nema, prazdna, Miroslav stavia cely Dom sam ) Velmi ma bavila hudba, atmosfera, ta je vykreslena krasne, prostredie a prijemne autenticke pocasie, ktore sa rovna momentalnej dusevnej situacii hlavnych hrdinov. No a neobsahuje jedinu , zapamatovaniahodnu scenku, ktora by mi nejak psychicky uskodila. Krystalovo cisty priemer.

Raw (2016)

Ocakavacka "nerve raw " nesplnena. Zanrova trojkombinacia nedotiahnuta, nevyvazena, stojaca na mieste, rovnako ako Julie stojaca na krizovatke , nevediaca rozhodnut sa ktoru cestu sliapat. Podliate par nechutnostami, ktore az tak nechutne niesu, par UG obrazkov, trochu tej prirodzenosti a spinavosti. Najlepsie to vystihuje spickovo podkreslujuca hudba Jima Wiliamsa, ta vie potiahnut za nerv. Justin je hovno vegetarianka :D

30 dní dlouhá noc (2007)

Tak dlho som bazil po nejakom poriadnom, strachvyvolavajucom, poctivom upirskom horore, az sa ucho odtrhlo.. David Slade zmontoval uzasne vizualny, atmosfericky , znepokojujuci nerve-horor na zaklade nejakeho komiksu . ktory som necital a... ani nebudem. Najvacsie plusko je prostredie a atmosfera, ktoru maly Velky reziser ma pod palcom , s ladovym kludom ju kontroluje a paradne ovlada. Pocit beznadeje, strachu a tuzby prezit tuto milu dlhu chvilku +pekelny vrstva snehu + neustala tma = zimomriavky, v ktorych sa da zmrazit sedem mamutov. Dalsie plus je dostatocne hlboke venovanie sa charakterov vsetkych obsadenych, vymodelovane vykamerovanie okolia a hlavne vzhlad milych zaporakov , kde v istej scene predvedu nieco, co narusilo moju psychiku. Odvazne, krvave, mrazive. Dvojku som nacal, a mysliac na svoje zdravie nebudem dalej pokracovat.