Miluj bližního svého (1999)

Pěkný film, dobře vymyšleno a vygradováno. A Jeffa jsem dlouho neviděla... pěkně se do toho zase položil.

Znásilnění (1988)

Silný film a šílený příběh... herectví mladičké Jodie si Oskara zasloužilo (v té velké konkurenci velkých hereček...). Líbil se mi jak vývoj vztahu s právničkou, tak vývoj příběhu. Lascivní chování a oblečení není povolení k sexu. A je hrozné, že to ještě pořád není jasné. A mimo jiné se mi také líbilo osmdesátkové oblečení a účesy - pecka :-D

Kontakt (1997)

Krásný romanťák s přesahem. Jodie Foster hraje celou dobu náramně a Matthew McConaughey se  roztomilý už narodil. Další film na vlně Jodie Foster (The Silence of the Lambs, Taxi Driver, Contact, Nyad a True Detective).  Buried within the message itself is the key to decoding it.

Bod obnovy (2023)

03.02.24: Velmi povedená záležitost: sympatická hlavní herečka jak vzhledem a hlasem, tak prací s tělem + vymazlený vizuál + zajímavé technologie a nápady + parádní hudba + líbila se mi práce s kamerou a samozřejmě příběh. Ten pro mě nebyl příliš průhledný, takže jsem se chytala v aktuálním čase - pro mě tedy tak akorát (ale pravda, mohlo to být méně předvídatelné...). Konečně zase krásné české sci-fi! Krása, musím vidět znovu. 😎 Meine asociace: Infinity Pool, Ikarie XB1  // Už jste se dnes zálohovali? - Have you backed up today?

Taxikář (1976)

Konečně jsem tento klasický skvost zhlédla také - o ztraceném člověku, který nerozumí světu, ve kterém je. A musím uznat, že by se měl víc usmívat, slušelo mu to. Líbila se mi také práce s kamerou (záběry jenom od pusy níže nebo jen na trup, vznášející se záběr na konci - jako potom v Enter the Void.) A bylo potěšením vidět kromě vyzáblého R. DeNira  i vyrýsovaného H. Keitela a prťavou J. Foster. A ano, ujíždím teď na vlně Jodie Foster (The Silence of the Lambs, Taxi Driver, Contact, Nyad a True Detective). 😎

Tání (2023)

Brutální brutus...přežvýkávám to v sobě ještě 18 hodin poté. Hodně dobře vymyšleno, poskládáno, vygradováno a zahráno. Přesný úkaz traumatu - když je na tu hrůzu člověk naprosto sám. Fakt pecka. Hlavně všechny ty ženský... (Praha, Kino 35)

Red Notice (2021)

Hodně povedená komedie. Bylo to tak trochu jako ty mé oblíbené akčňáky s Jackie Chanem a Owenem Wilsonem/Chrisem Tuckerem. Jenom lepší. 😎 A Reynolds umí být tak brutálně zlej. 🤣 Resting failure face.

Cesta ven - Série 2 (2023) (série)

Druhá série je taky zajímavá, některé postavy se mi začaly líbit víc, některé mě brutálně štvou a taky se trochu posunul děj - to vše hodnotím kladně. Ale příběh mi připadal příliš natahovaný, některé episody byly zbytečně moc nakroucené kolem jedné myšlenky... Neřikejte mi, že nemají dost zajímavých nápadů, aby to museli takhle hloupě natahovat. Ale na druhou stranu se vskutku povedl konec - takže místo 2* jsou 3.

Přízraky v Benátkách (2023)

18.02.24: Rozhodla jsem se nedávat víc hvězdiček jen proto, že ve filmu hrají velké hvězdy a je to počin magora Sira Kennetha Branagha - je to čistě moje osobní hodnocení. Na jednu stranu se mi líbilo pěkné ztvárnění divokosti Benátek, ale nesedla mi práce s kamerou (samozřejmě možná vlivem momentálního rozpoložení, ale nedělalo mi to dobře) a další věc je, že Hercules Poirot je pro mě jen jeden herec a tím je David Suchet, na kterém jsem vyrůstla. Takže pěkné, ale nein.