T.M.A. (2009)

Pokus o český horor dopadl tak napůl. Atmosféra zatuchlého baráku kdesi na konci světa byla slušná, ale scénář, herecké výkony dopadly hůře. Bůhvíproč, ale hlavně že se ve filmu ukázaly 3 odhalené ženy.

Zombie Movie (2010) (studentský film)

Co bysme od studentíků chtěly? Na to, že byl asi rozpočet ve výši kapesného, celkem dobrá zábava. Za odvahu natočit něco takového a povedenou digitální stříkající krev dám 4*.

Oni (2008)

Tento film by mohl být příkladem jak lze natočit solidní horůrek bez složitého děje, násilí či krvavých scén (i když i zde se něco najde). Hlavní klad spočívá atmosféře, která mě minimálně v první půlce absolutně pohltila. Zvukaři se vyřádili, všelijaké škrábání, bouchání nebo jenom obyčejné zaklepání na dveře působí velmi děsivě. I když celý film spočívá v tom, že dva lidé pobýhají po domě, nebo okolo něho pořád sem a tam, nenudil jsem se i když v závěru trochu ztrácel dech. Přesto žánrový nadprůměr.

Polární expres (2004)

I když animace od té doby o něco pokročila, pořád se jedná o vydařený kousek. Sice možná trochu kýčovitý, ale za to nasycen pravou vánoční atmosférou. Dětem se to nemůže nelíbit, určitě se jim dostane pod kůži, ale pozor, aby pochopily, že Santa u nás nechodí.

Podivní (2010)

Ať počítám, jak počítám po Černočerné tmě, Silent hillu a Krokodýlovi jsou Podivní už čtvrtým velice solidním horůrkem ve kterém hrála Radha Mitchell. Jak to ta holka dělá? Zřejmě dobrý oddíl.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Těch kladů je zde obrovské množství, takže bych rád vyzdvihl například tento. Jsem strašně rád, že se tvůrci nebáli natočit akční scény syrově (krev, uříznuté končetiny). Dá to filmu určitou důstojnost a vážnost. Malé děti mají hold smůlu, budou si muset počkat.

Zoufalci (2009)

Jediné, co bych pochválil je trefný název celého filmu - ZOUFALCI. Děj se točí okolo skupiny lidí, kteří jsou ZOUFALÍ, což vypadá tak, že se celou dobu tváří ZOUFALE. Celý film je k UZOUFÁNÍ nudný. Myslím si, že i sami tvůrci museli mít během natáčení nějakou depku, anebo to jsou ZOUFALCI také. Pozor, ti kteří se za ZOUFALCE považují, si budou připadat po shlédnutí ještě ZOUFALEJŠÍ a ti co ne, budou mít minimálně po zbytek dne menší deprese. Jelikož se řadím spíš do první skupiny, ukončuji komentář a odcházím to někam rozchodit.

Prázdniny (2006)

Tak tohle byla hodně přeslazená káva.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

To, že ve filmech Michaela Baye jsou srozumitelný děj a logika cizí slova, mě je jasný, ale někdy co je moc, to je moc. Přiznávám se, že asi od poloviny filmu mě přestal můj mozek zpracovávat všechny informace, které se na mě z filmu valili. Na závěrečnou mostrozní akci jsem už jen nehnutě tupě civěl bez známky odporu. Ale co, aspoň, že to bylo pěkně barevný.