Machete (2010)

Machete je Béčko jako kráva. Jenomže je rozdíl, když béčko natočí béčkový režisér, který se navíc nezmůže, nebo taková hračička jako je Robert Rodriguez. Všichni herci věděli do čeho jdou, (dokonce i Steven Seagal) takže si dokonale vychutnávají každou svoji scénu. A jaký je výsledek? Zábava - neskutečná. Používání mozku během filmu - nulové. Hlášky - pár jich tu je (mačeta nepíše esemesky). Brutalita - 100%. Výběr zbraní - velice pestrý. Steven Seagal - po dlooooouuuuhatááánskééé době zábavný. Michelle Rodriguez - opět drsoň. Danny Trejo - zřejmně životní role. Humor - mohlo ho být více. Záporáci - jeden lepší, než druhý. Robert Gringo De Niro - zákeřný. Ve srovnání s Planetou Teror to vidím na plichtu.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

O chlup lepší než konkurenční talentmánia. Soutěžící byli, jaký byli, někteří lepší, jiný méně. Mě osobně pobavily např. Bejk denz bradrz nebo Richard Nedvěd. Co se týče poroty, Slávik si někdy hrál na strašně důležitýho, Bílá to strašně prožívala a Kraus tu a tam řekl něco vtipného. K moderátorů bych napsal, nenadchli, nezklamali. To, že velké finále skončilo někdy okolo půl jedné, vlastně už vpondělí, nepovažuji za nejlepší nápad, myslim si, že do konce vydrželi jen ti nejotrlejší. Když to celkově zhrnu, pořad mě nezklamal, ale až tv Prima ohlásí druhou řadu, jásat nebudu.

Děti (2008)

Natočit film o tom, jak malé děti chtějí vykydlit své rodiče není jednoduché, hlavně z hlediska uvěřitelnosti, ale britové to dokázali. Po Jezeru smrti další podobný snímek kde se věk dětí ještě o pár let snížil a přesto syrovst, brutalita a nepříjemný pocit někde v žaludku přetrvává. PS. Stejně by mě zajímalo, jak to s těma děckama natáčeli, jak jim to vysvětlili, k sakru co z nich teď vyroste???

Vesnice (2004)

Klasický M. Night Shyamalan, výborní herci, mysteriozní atmosféra, několik scén kdy se mě zrychlil tep a hlavně nečekaný závěr.

REC (2007)

Horory řadím do dvou kategorií. 1) ty, kde se hlavní rekvizitou stává kýbl s jakousi červenou tekutinou (saw, texaský masakr, hranice smrti) a 2) ty, které se obejdou bez oné červené tekutiiny a vsadí na atmosféru (blair witch, kruh). Ale také existují horory, které dokáží namichat obě dvě inkredience dohromady a když je to ve správném poměru, vznikne z toho výborná chuťovka jako je právě REC. Tomuto filmu já nemám co vytknout, ať už je to kamera dokumentárniho stylu, krvavé gore efekty či vzrůstající napětí vrcholící scénou s vyzáblíkem v podkroví. Dokonce i dialogy nezní amatérsky, což je u filmů tohoto stylu většinou velký problém. Kdo by to do těch španělů řekl. Já jim tleskám. Hned si jdu tento vybroušený filmový klenot bez jediného kazu zařadit do Top 10.

Kajínek (2010)

Takový rozporuplný film. I když do toho tvůrci zamíchali několik scénáristických vychytávek, tak, aby byl film atraktivnější, stejně mě to přišlo o ničem. Nakonec jsem si nejvíc užíval tu část filmu, kterou znám ze zpráv (útěk a dopadení). V první půlce dominuje Vilhelmová, ale ve druhé se natře zmizíkem. Boguslav Linda je absolutně zbytečný, nechápu scénu z autem, která byla natočena skvěle a stála určitě hodně peněz, ale ve filmu tvoří mizivou zápletku. Ale abych jenom nekritizoval, v rámci žánru, absolutní česká špička, ať už záběry z vrtulníku, bleskurychlý střih, dynamická hudba, která byla místy trochu dynamičtejší (začali mě drnčet okna), prostě americký styl v českém podání. Co se týče herců, jednoznačně jim dominuje Vladimír Dlouhý, který svou poslední roli zahrál na jedničku.

Zombie: Začátek (2007) odpad!

Bohužel má to pokračování. Výsledek - opět sračka obludných rozměrů. Zde malá ukázka: SERŽANTE, USTUPUJTE, USTUPUJTE, USTUPUJTE, SLYŠÍTE MĚ? SERŽANT JE MRTEV. OKAMŽITĚ JE DOSTAŇTE PRYČ! DOSTAŇTE JE PRYČ!!! TICHO! NEVIDÍTE, ŽE JSOU V PASTI? ŘEKL JSEM AŤ USTUPUJÍ. JSTE IDIOT. TAYLORE, USTUPTE ZPÁTKY K AUTU!!! CO CHCETE,,,,,,,,CO CHCETE DĚLAT?

Zombie: Ostrov smrti (2006) odpad!

Někdy si tak neskromně říkám, kdybych to natočil já, nedopadl bych hůř.

Prázdniny pana Beana (2007)

Krátké filmečky byly dokonalé, první celovečerák díky slušnému scénáři celkem ušel, ale toto se nepovedlo. Ty 2 hvězdičky dávám hlavně proto, že chovám k panu Atkinsonovi určitý respekt. Problém je v tom, že Mr. Bean nezleze z kamery, takže se díváme na nekonečný sled scének, které jsou nenápadité a některé dokonce opakované z minulých eskapád. Scénář trapný, Roden trapný, reklama na Francii průměrný. Teda, kdo by to řekl, že se budu nudit ve filmu, kde je v názvu Mr. Bean.

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Průměrná záležitost spíš pro menší děti. Na to, že je hlavní postava obsažena v názvu, mě přišlo, že dostala jinak vynikající Emma Thompson málo prostoru až mě tam připadala trochu zbytečná.