Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Pro někoho nesnesitelný, pro jiné charismatický Johnny Depp alias kpt. Jack Sparrow, se vrací s piráty a navazuje na klesající tendenci z minulého dílu. Mám rád grotestní postavu Jacka Sparrova, který bohužel v tomto díle nedostal tolik prostoru, jako rozmotávání a zamotávání uzlu příběhu, jenž je velmi zašmodrchaný a nepřehledný. Další věc, která můj mozek házela do úsporného režimu, byly ty nudné melodramatické dialogy postav - zvláště různorodých párů - které svou přehnanou vážností a snahou působit velkolepě, degradují tyto scény na úroveň parodie. Stylizace snímku je na druhou stranu velmi slušná a závěrečná námořní bitva je pastvou pro oči.

Iron Man 2 (2010)

Robert Downey má obrovské charisma a umí ho prodávat - oba filmy profitují především z jeho šarmu. Jak to bylo v předešlém díle, tak i zde je scénář velmi chudý; příběh vůbec nepřekvapí, protože jsme ho viděli už nesčetněkrát - akorát v jiném balení. Spíše je takovou nucenou vsuvkou, aby dávaly smysl ty fighty v druhé polovině filmu, které mimochodem postrádají trochu toho napětí a nejsou ani nijak choreograficky zajímavé ani nijak stylisticky přitažlivé. Záporák s Rusko-anglickým přízvukem působí spíše komicky než vážně a ani zdaleka se nevyrovná Jeffu Bridgesovi z prvního dílu. Problém ale nebude v herci, ale spíše opět ve scénáři a hloupé postavě. Druhý díl tedy, jak už to u pokračování bývá, zůstává ve stínu svého předchůdce. 50%

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Taková vesnická, okresní soutěž s necharismatickou porotou(hlavně ten nevkusný, šišlající žoviál Troška a snobka Šeredová) a tradičním filutou Marešem s jeho pečlivě namalovaným úsměvem, který tradičně popichuje a ponižuje trapné výkony lidí s následnym kamarádským poplácáním po zádech a objetím. Líbila se mi jedna holka, co řekla:,,U mě slzičky neuvidíte!" Zoufalé pódium, dementní způsob hlasování, děsný střih a celý ten teatrální, afektovaný humbuk okolo. Prima ownz Nova!

Fontána (2006)

Stylisticky i dějem uhrančivý kýč, ze kterého vás budou pálit očit, ale neodvážíte se je sklopit, protože až do konce filmu nebudete rozhodnuti, zda se vám líbí či ne. Je to jako sledovat desetinásobný západ slunce skrz síť zářicích lampiónů, za zvuku rachejtlí a Tanga. Těžko stravitelné a velmi těžko ohodnotitelné.

Expendables: Postradatelní (2010)

Je to ojedinělost vidět pohromadě takovou skvadru akčních veteránů a to ještě tak odlišného ražení: nabalzámovaný Sly s ochablým spodním rtem, Jet Li a jeho exhibice bojových umění, Jason Statham se svým uhrančivým výrazem drsňáka... Scéna, kde se na neutrální kostelní půdě setkají ikony akčních filmů(Sly, Arnold, Bruce) je opravdu památná(Arny bude jednou prezident xD). Co se týče děje, tak není co řešit - jako většina akčních filmů, je příběh nenáročný a plný klišé - ale to nebylo to, co bych od tohoto filmu očekával.. Představoval jsem si poctivý akční nášup s poletujícími vnitřnostmi a černými hláškami natočený ve stylu klasických vypalováků devadesátých let. Choreografie soubojů ve stylu wrestlingu a syrové záběry jsou opravdu výtečné, ale ten kulometný střih a proklatá epileptická kamera, kazí prožitek ve všech zběsilých scénách. Humor a hlášky se celkem daří - hlavně narážky na Jet-liho výšku :))) - ale zase si mohli odpustit ty chlapský kecy, co neustále vedli Sly a Jason. A taky vidět tyhle chlápky v sentimentální póze neni zrovna to, co bych očekával. Prostě se to snažili trochu moc přizpůsobit moderní generaci a zapomněli na své kořeny. Každopádně tento film rozhodně stojí za zhlédnutí, už jen pro tu hereckou sešlost.

Hartova válka (2002)

To neni fér! U nás ve státech mají Němci v zajateckých táborech Ruský kolo, autodrom a prolejzačky a my tady nemůžeme mít ani blbý divadlo. Jestli sakra něco neuděláte, tak budeme muset z téhle pekelné díry utéct a až nás při tom chytíte, tak se budeme džentlmensky předhánět, kdo se za koho obětuje a protože tady Bruce bude zase stát na konci, tak vyjde řada na něj a dopadne jako v Armagedonu. A nebuďte tady sprostí na našeho afroamerického kamaráda.. Já vím, že nemáte rádi všechno, co se jen trochu diferencuje od bílé, ale přece jsme lidi, ne?! Jako sketch výborný nápad...

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantino nás chtěl donutit, aby jsme fandili Kurtovýmu zabijákovi a tak polovinu filmu zaberou ukrutně nudné kecy, které tam vedou ty sexy slepice, až jsem se začal modlit pro jejich pomalou a bolestivou smrt v komůrce stylového mustanga - nejlépe všech najednou. Stejně jako v Kill Billovi, tak i zde je spousta popkulturních filmových odkazů a citací; také vizuální stránka je velmi stylizovaná(občas i trochu moc), aby nabudila atmosféru filmů ze 70 let(a to se skutečně daří). Škoda těch mrtvých míst v druhé polovině filmu, kde se prostě zastaví děj a čeká se, až se super sexy kaskadérky vyžvaní, aby se konečně mohlo přejít k té filnální honičce - nejlepšímu úseku filmu. Příběh je opět velmi strohý: kromě slepých a nudných dialogů, jsou tady jen ty scény s autem zabijákem. Celkem se mi ještě líbila ta barová scéna na začátku, která měla takový správný oldschoolovský pohled. Jinak mi také připadá, že tento film je určen pro malý okruh diváků a to včele se samotným režisérem. 6/10

Solomon Kane (2009)

Ponuré fantasy, jež svou barvou, kostými a zrůdičkami připomíná Pána prstenů mixnutýho s Van Helsingem v mnohem syrovějším podání(+), a také zatraceně zoufalejším scénářem(-). Děj je předvídatelný; ve vyhrocených situacích přichází na pomoc doktor klišé; aby to bylo sakra temný a strašidelný, tak nesmí chybět všudypřítomný náboženský odér, špatné kšefty se Satanem(kde se namísto pozemků ručí duší) a jeden jediný quest, který vše splatí a nenastane nepříjemná situace, že by přišli Satanovi exekutoři a duši zabavili. Ano, příběh je okoukaný, omšelý a plný klišé, ale ten týpek(Kane) měl fakt stylovej klobouk. Dvě hvězdy jsou za ty poletující údy a slušné herecké výkony.

Dracula (1992)

Temná vizuální báseň na pozadí makabrózních vampirských orgií. Forma je jedním slovem skvost; obsah má drobné nedostatky v tom, že divák nemůže zcela prožívat Drákulovy emoce, prostě zde neni prostor pro ,,vžití se" do vztahu mezi ním a jeho roštěnkou. Je zde trochu moc tradičních perverzních upířích scén: ať už ,,proměnna" nějaké velmi sličné dívky v ještě víc sexy nemrtvou věc nebo banda hekavých, kroutících se vampírek oblizujích mračícího se Nea, tak i přes velmi jímavý obraz, nám uniká možnost ponořit se do příběhu hlouběji. Herecké obsazení je skutečně nevšední. Gary Oldman je naprosto fascinující drákula, naproti němu nestojí nikdo jiný než Antony hopkins, který mu je přinejmenším důstojným hereckým protipólem. Šedivějící Keenu neni sice tolik výrazný, ale přesto odvádí slušný výkon. Pro mě zatim nejlepší upíří horor.