Elysium (2013)

Dopozeráš a máš chuť uznanlivo potľapkať režiséra po chrbte a kopnúť scenáristu do zadku, pretože Ti cca v 2/3 úplne domrvil dovtedy veľmi slušný film. Potom zistíš, že režisér a scenárista sú totožné osoby. To sú tie neriešiteľné paradoxy súčasnosti.

Kandidát (2013)

Dobrá trojka. Jeden z veľmi mála prípadov, keď je film lepší ako kniha. Zbavený pseudointelektuálnych kecov autorov predlohy (asi im to niekto pri písaní scenára vytmavil), vybavený neslovenským vizuálom a veľmi slušným castingom zasahuje publikum aktuálnou témou a boduje občasnými vtipne podarenými scénami (McDonald je fakt fasa). Podarená jednohubka.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Singer pokračuje presne tam, kde naposledy skončil. Nie je to na Oscara, ale je to ďalší príjemný kúsok skladačky do X-menovského puzzle (na rozdiel od Wolverinov, blee). Bod naviac za to, že sa scenárista príliš nezamotal do rôznych časových rovín, ako sa to v obdobných prípadoch stáva. Good job.

Wolverine (2013)

O chlp lepšie, ako predchádzajúci pokus, ale to si naozaj najlepší X-man nezaslúži lepší scenár a režiséra? Haló?

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Dostaneš, za čo si zaplatíš, a ešte aj s dupľou. Nie je to Shakespeare, ani sa tak netvári. Takmer v každom momente sa pozeráš na nejaký iný film, ktorý si už videl X rokov dozadu. Ale - máloktorý z tých filmov je dobrý, ako Pacific Rim. Spokojnosť.

Gran Torino (2008)

Veľmi dobre sa na to pozeralo, Clintovu postavu som mu žral aj s navijakom. Scéna návratu Thaovej sestry domov ma rozsekala na kúsočky. Obviňujem svoju dôvtipnosť z toho, že ma obrala o nádhernú pointu - vyústenie som pochopil už v momente, keď Walt zastal pred domom. Asi preto nedokážem dať úplne za päť. Ale inak - filmová rozkoš.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ja som sa tak tešil a nakoniec som sa tak ... nudil. Čo ma pri spomienke na film napadne, je obľúbené slovo nášho pána "priemera" - zlepenec. A ešte nie celkom dobre držiaci spolu. Bez hanby pripustím, že som si dvakrát na pár minút zdriemol a (nielen kvôli tomu) som sa v tzv. deji celkom strácal. Chápajúc to ako pomrkávanie na 80´s fanúšika dávam ***, inak by som išiel ešte nižšie. Tých pár hlášok to fakt nezachráni, Mr. Rocky.

Podfukáři (2013)

Od začiatku bolo jasné, že s logikou to s ubúdajúcim časom pôjde do horúcich pekiel, ale dúfal som v niečo, čo by dávalo aspoň trošku zmysel a mohol by som prižmúriť pomyselné očko. Nestalo sa, to však nič nemení na fakte, že "magické" scény sú natočené neskutočne, ale neskutočne strhujúco. A zúčastnených hercov to očividne bavilo, takže to baví aj diváka. Konečný verdikt: zlátanina, ale výborne natočená :-).

Amazing Spider-Man (2012)

Film, ktorý nikomu neublíži, ale do análov sa zapíše jednou z "naj" WTF scén v histórii kinematografie. Týmto zdravím zodpovedných žeriavnikov.

Warrior (2011)

Ústredné herecké duo ma dostalo, skoro som dal za *****. Nebyť to celé jedno veľké klišé, možno by som aj. Tak či onak, dobre odvedená práca - herecky, režijne, fyzicky. Mľask.