Světová válka Z (2013)

Páčilo sa. A na druhý deň viac, ako bezprostredne po pozretí. O Bayovom Ostrove kedysi v jednej zahraničnej kritike napísali, že je to síce Bay, ale s mozgom. To isté mi napadlo pri tomto "zombie" filme. Dej dáva zmysel a až na cca tri zakopnutia je scenár veľmi slušný, réžia ešte lepšia a Pitt film spoľahlivo ťahá vpred. Je to v podstate taká detektívka s naháňaním masového vraha (vírusu) - ako to ostatne hovorí jedna postava vo filme, dôležitá, no s krátkou trvanlivosťou. Na rozdiel od niektorých, mne osobne ulahodil aj zjemnený záver, ktorý mi navodil príjemnú nostalgickú náladu. Odporúčam a bez problémov si pozriem aj v budúcnosti.

Děti moje (2011)

Clooneyho som niekedy v čase Pohotovosti nemal rád. Postupne stúpal na mojom rebríčku, až sa vlastne dostal úplne hore. Aj vďaka Coenovcom. Deti moje iba potvrdili, že je ako herec je skvelý. Nie dokonalý, ale dokonalosť nie je zdravá. A zvyšok filmu? Tiež výborný. Ďakujem za opýtanie.

Barbar Conan (2011) odpad!

Áno, priatelia, je to horšie ako ktorýkoľvek diel z prvej série Xeny. A to o dosť.

Plán útěku (2013)

... a hovorím, celkom ma to chytilo, no čakal som na pointu, čakal. A keď som sa dočkal, tak som bol čo? No sklamaný. Ale inak beriem, plnohodnotné tri, ako vystrihnuté z 86-teho.

Kriminál (1989)

V spomienkach na videné z detstva som to pôvodne odhadoval na tri, no keďže ma to dokázalo neuspať o pol štvrtej ráno na Prima Cool, idem ešte vyššie. "To byl ješte Sly echt Sly."

Rec 2 (2009)

Pozeral som oba diely hneď za sebou a z následného porovnania vychádza druhý diel prudko krívajúci.

Nickyho rodina (2011)

Obsah nad formou dominuje, ale v tomto prípade to nikomu nemôže naozaj vadiť.

Jsem číslo čtyři (2011)

Ale prečo nie. Supermanovský motív podliaty Twilightom a dochutený Jumperom, ktorého mi aj najviac pripomínal. Výsledkom v podstate chutná jednohubka, z ktorej si síce zajtra nebudem spomínať na žiadnu scénu, ale dnes mi to vôbec nevadí.

Diktátor (2012)

Hej, človek má síce celý film na perách úsmev, no aj tak sa nezbaví pocitu, že sa z toho dalo vytrieskať oveľa viac. Lepšie ako Bruno, no Borat ani z ďaleka. 70 %.