Sněhurka (2012)

Dlho predlho trvalo tvorcom vtiahnuť diváka aspoň byľku do deja. Nakoniec sa podarilo a vďaka pár podareným vtipom a milej ústrednej hrdinke to nebol až taký prúser, ako sa na začiatku tváril.

Kapitán Phillips (2013)

Klasicky Greengrassovsky nečierno-biele. Klasicky Greengrassovsky dokonalé. Vyzdvihnúť, to by si zaslúžil nočný príchod SEALs a záverečná scéna, kde Hanks dokazuje, že je pán herec. Čakal som veľa, dostal som veľa. Fantasticky vynaložené peniaze za vstupenku.

Nejvyšší nabídka (2013)

Horšie 4. Rush, ako vždy, vynikajúci, scény z aukčnej scéne sú priam brilantné. Spoluhráči zdatne sekundujú, celkový dojem trochu chladný a odťažitý.

Šmejdi (2013)

Ako téma výborné, ako dokument biedne.

Muž z oceli (2013)

Trochu som sa bál, čítajúc komentáre o výbornej prvej časti a tej druhej deštruujúcej všetko, čo bolo predtým tak starostlivo vystavané. Nebolo sa čoho. Prvá časť je naozaj výborná a tá druhá je - iná. Akčná, ale prehľadná. Dlhá, ale plná prekrásnych a prepracovaných záberov. A samozrejme, plná až nechutne výbušnej HZ hudby. Cavill je naozaj najlepším supermanom, Kevin Costner suverénne najlepším supermanovým otcom. Odchádzal som z kina uvažujúc, čo s tým. Nemôžem inak, dávam plnú.

Iron Man 2 (2010)

Poviem to rovno - trikrát som pri tom zaspal. Mohlo to byť tým, že som film pozeral večer a dosť unavený. Ale keď som pred rokmi išiel na Nolanovu Insomniu po necelých dvoch hodinách spánku, Hypnos ma obchádzal na sto honov. S Iron Manom 2 preto zrejme nebude všetko v poriadku.

Drive (2011)

Čo dokáže dobrý režisér? Vytrieskať z (priznajme si to) priemerného námetu výborný film. Viesť hercov tak, že im uveríte každú hlásku. Vytvoriť vo filme vlastný uveriteľný vesmír. A z napohľad všednej scény urobiť takú , ktorá má DRIVE.

Město zločinu (2009)

Jackie, to som nečakal... Jediná výtka by bola, že by to chcelo tak 200 minútovú stopáž.