Tanec mezi střepinami (2012)

Asi sa nedá poprieť, že vyššie hodnotenie pramení z mojej národnosti. Ale pohladilo ma to po mojej slovenskej duši, SĽUK milujem a Ťapák bol oveľa prijateľnejší, ako som sa obával.

Meruňkový ostrov (2011)

Mnohokrát videné, mnohokrát čítané - od príchodu na samotu mohol človek predvídať krok každej jednej postavy na polhodinu dopredu. Takže slabý scenár pochoval slušných hercov, režiséra a aj príjemnú marhuľovú atmosféru.

Kamarádova holka (2008)

Obvykle viem filmy s Kate Hudson celkom dobre tolerovať, pretože sa na ňu dobre pozerá. Ale čo je veľa, to je moc, pozerať sa na film 90 minút s WTF pocitom, absolútne nechápať konanie hlavných hrdinov, to som už proste nevykryl. Strašná hlúposť.

X-Men: První třída (2011)

Popravde som asi čakal niečo úplne iné, ako sa mi dostalo. Celý film pôsobí veľmi civilne, namiesto spektakulárnej akcie (aj keď sa nejaké akčné scény vyskytujú a nie je ich málo) sa kladie veľký dôraz na postavy, ich vzťahy a motivácie. Aj keď to nie je nový prístup (v podstate rovnako postupoval aj Singer), mám pocit, že tvorcovia v tomto prípade zašli ešte ďalej. A čo ma úplne zabilo, bola retro atmosféra filmu, ktorá mu na jednej strane body pridávala, a na druhej uberala - asi najmä preto, že na také niečo som u X-men nebol zvyknutý, a už vôbec nie pripravený. Každopádne to bol filmový zážitok, z ktorého mám na druhý deň lepší pocit, ako bezprostredne po videní. A to je vždy znakom, že na druhé pozretie môže ísť hodnotenie ešte vyššie...

Stalo se (2008)

Vzhľadom na tunajšie recenzie som očakával len to najhoršie... A dostalo sa mi celkom príjemne stráveného piatočného večera pri telke. Som vlastne - veľmi spokojný.

Mamas & Papas (2010)

Jeden z najdlhšie trvajúcich filmov v histórii českej kinematografie. Každých pár minút som sa pozeral na hodinky, pripadajúc si ako robotník za pásom v továrni na autokáble, ktorý odpočítava minúty do konca smeny.

Pařba ve Vegas (2009)

Postupnosť u mňa bola nelineárna, to znamená, že som najskôr videl dobrodružstvo v Bangkoku, až potom Las Vegas. A konečne som prišiel na to, prečo má tento film toľko fanúšikov. A prečo ma dvojka takmer vôbec nebavila. Dvakrát hovorený vtip totiž prestáva byť zábavný.

Austrálie (2008)

Krásne nič zabalené do vábivého obalu. Slušný vizuál, dobrá réžia, pekná hudba, no na takmer tri hodiny (skoro) nulový dej. Ďalšie pozretie by som veľmi zvažoval.