Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Ale jo, na to jak je to všechno takové umělé a nepravděpodobné, jsem se v kině slušně bavila. To, že si český film představuji trochu někde jinde zase tak nikoho nezajímá a Alice Nellis jde na ruku většinovému vkusu a vlastně proč ne. Komedie jako Woody Allen u nás nikdo točit neumí, ale Perfect Days rozhodně nejsou špatné. Pobaví a tím splní účel. Více v recenzi.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Silný film, na který se dá stále dívat. Hloupost, zlo a strach zničily silnou a zdravou duši. Paralela inkvizičního soudu s politickými procesy 50. let je nepopiratelná. Děj zasazen do dávné historie, ale aktuální v době svého vzniku i dnes.

Dluh (2010)

Ze začátku perfektní tempo, které ale postupem času dost ztrácí a i sám příběh jako by ke konci už jen lapal po dechu. Závěr mi přišel dost nevěrohodný, oproti celému filmu, kde si tvůrci opravdu dali záležet, aby prostředí působilo autenticky. Špatné to nebylo, po herecké stránce je snímek vynikající. Jessica Chastain (kterou jsem si oblíbila ve Stromu života) mě svým hereckým rozsahem mile překvapuje a opravdu pěkně se na její projev dívá. Ani jejímu staršímu "vydání" Helen Mirren není co vytknout. Dluh je ukázka kvalitní práce, film má slušnou atmosféru, ale bohužel ve mě nezanechal hlubší dojem, který by ve mě rezonoval ještě několik dní po zhlédnutí. Přečtěte si celou recenzi.

Osamělost prvočísel (2010)

Téměř nulový děj natažený do (skoro) dvouhodinové stopáže byl občas stejně bolestný jako osudy hlavních protagonistů.

Paranormal Activity (2007)

Tohle mě opravdu nechytlo. Ústřední dvojice je tak nesympatická, že jediné, co si po celou dobu přeji je, aby už zmizela ze záběru. Nejlepší scéna už vyplácaná v traileru. Zbytečný film, který ale bohužel nadchne tolik lidí.

Nákaza (2011)

Docela zklamání. Čekala jsem propracovaný děj, ale místo toho jsem dostala jen rádoby děsivý příběh, kdy jsou lidé koseni smrtícím virem. Herci, na které jsem se taktéž těšila buď hned umírali nebo byli mimo záběr, takže si nešlo vybudovat žádný vztah a bylo mi tudíž naprosto lhostejné, co se s nimi děje. Co mě ale hodně potěšilo, byla hudba. Přečtěte si celou recenzi.

Le Havre (2011)

Příběh není nijak zvlášť výjimečný, ani příliš zajímavý. Ale film má velmi příjemnou atmosféru, zajímavé postavy a velice vytříbený humor, kterému rozumím a který mám tak ráda. (Líbila se mi ta narážka na Bohémský život. Mimo jiné.) Jinak je to spíše úsměvná sociální pohádka, která se tak trochu dotýká problému ilegálního přistěhovalectví, ale velice něžně a elegantně. Pro mě příjemné překvapení.

Rodina je základ státu (2011)

Konečně mě český film opět potěšil. Robert Sedláček se nebojí ukazovat věci tak, jak jsou. Rodina je základ státu nezabředává v žádném laciném konformismu, ale ostře kritizuje současnou společnost. Při té kritice ale zůstává lidský a neuvěřitelně vtipný. Film je příjemným mixem žánrů, kde funguje dokonce i prvek road-movie. Po herecké stránce vynikající. Simona Babčáková coby věčný estét zaručeně pobaví. Ale film naštěstí není pouze komedií, kde se máme stále jen bezduše usmívat. Najdeme v něm prvky dost ostré satiry, ale její hroty jsou jemně zbroušeny právě dobře dávkovaným humorem, který potěší. Po létě, kdy mě absolutně znechutili Muži v naději, je tento snímek vítanou změnou. Snad se tímto směrem bude ubírat více českých filmů. Přečtěte si celou recenzi.

Elitní zabijáci (2011)

Trailer vypadal slušně, ale výsledek už tak slavný nebyl. Vlastně ani nevím, co jsem si z filmu měla vzít. Jestli to měla být čistá akční řežba, tak nač těch zbytečných řečí, a jestli to měla být hlubší sonda do zkažené tajné organizace, tak proč jsem se nic nedověděla? Herecké obsazení je fajn. De Nirovi to se zbraní pořád sluší. Akce je zde až příliš, i když některé momenty jsou hodně povedené. Celkově to na mě působilo trochu nedodělaně. A neuvěřitelně přetaženě. Ústřední motiv pomsty bohatého šejka mi neseděl stejně jako Stathamovy výlety do minulosti, jak poznal svoji milou. Tenhle film mě prostě minul, ale věřím, že fanoušky si najde. Přečtěte si celou recenzi.

Johnny English se vrací (2011)

Místy dost zábavné, ale bez většího přesahu nebo inovace. Obstojná parodie na špionážní filmy, stejně jako první díl. Rowan Atkinson nepatří ani náhodou k mým oblíbencům, Mr. Bean je mi dost odporný, ale tady jsem ho překousla a tu chvíli jsem se bavila s ním. P.S. Po titulcích přichází velice vtipná kuchyňská etuda. Přečtěte si celou recenzi.