Veřejný nepřítel (1931)

Jedna z nejlepších gangsterek, co jsem kdy viděl. Sympatické postavy, krásné dobové prostředí (ta auta!!!) a napínavý děj. Skvělý filmový zážitek.

Dobrodružství Robina Hooda (1938)

Krásná technicolorová pohádka o zbojníkovi, který se na rozdíl od jiných sociálněji motivovaných verzí příběhu, vzbouřil proti vysokým daním a během toho dobyl srdce krásné dámy. Musím pochválit sympatické postavy, a to jak ty kladné, tak záporné. Zřejmě jediná verze Robina Hooda, u které jsem se cítil dobře a užíval si každou jeho minutu až do závěrečného šťastného konce.

Putovala jsem se Zombií (1943)

Skvělá atmosféra, na pohled příjemná hlavní hrdinka a opravdu strašidelný vyzáblý černoch na křižovatce, ale to je asi tak všecko. Děj mě nijak zvlášť nezaujal. Čekal jsem víc nadpřirozena a hororu.

Thor (2011)

Skvělé herecké osazenstvo, skvělé (i když moc počítačové) efekty, avšak přesto film pokulhává v ději a poměrně slabém scénáři. Ten zabíhá do superhrdinovských klišé, nepřináší nic nového, a na rozdíl od Iron mana 2 jsem se ani moc nezasmál. Navíc, zdá se mi, že se good guys a bad guys střetnou v jedné bitce a pak následuje rychle konec. Přijde mi to jako promarněná příležitost, a to je škoda. Čekal jsem od tohoto filmu víc.

Zrodila se hvězda (1954)

Podobně jako u dalšího Cukorova filmu - My Fair Lady - i tady mám problém se zbytečnou délkou a písněmi, bez nichž by to mohlo být skvělé drama ve stylu Sunset Boulevard.

Frigo jako obětní beránek (1921)

Jedna z nejlepších grotesek, co jsem zatím viděl. Ukázkové využití situačního humoru, surrealistické ujetosti a neuvěřitelných vtípků.

Zlaté opojení (1925)

Spíš než k smíchu mi to přišlo k pláči. Chaplin s jeho stylem komedie mi k srdci nijak nepřirostl. Jeho postava mi byla nesympatická až protivná a z některých momentů šlo jasně poznat Chaplinovo politické (rozuměj komunistické) smýšlení.

Zákulisí (1919)

Scéna, jak křehká asistentka musí z truhly vytahovat těžká závaží a záběr, jak odsunovací dveře "upraví" nápis na zdi, mě rozesmály na celý zbytek filmečku.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Zpočátku velice slibně rozjetý seriál zabývající se politikou a vztahem společnosti k menšině upírů. S přibývajícími díly se však děj začíná točit kolem dalších nadpřirozených potvor: měňavců, vlkodlaků (klišé: upíři a vlkodlaci), pumodlaků a dokonce i víl. A kvalita tedy rychle klesá. Zjišťuju, že na čtvrtou sérii koukám jenom kvůli sympatickému záporákovi Ericovi, který v záplavě nesympatických (i postavy, které jsem měl zpočátku celkem rád, mi teď začínají lézt na nervy) a uřvaných postav zůstává svěžím vánkem vtipu a nadhledu.