Království nebeské (2005)

Království se na začátku tváří jako slibný historický velkofilm, co bude hrát na city a zahltí mě velkolepými scénami... Jenže sotva Orlando vypluje z Messiny, tak se to táhne jak týden před výplatou, přičemž se ustavičně ztrácím mezi rodinnými vztahy a jednotlivými postavami. Saladin je tenhle... ne, tak tam ten chlápek, aha, tak o jen to úplně někdo jiný, a ten s tou leprou... Syblin otec? Aha, tak třeba syn, ne... bratr. A takhle je to tam se vším. Už ani nepoznám křesťana od muslima a žida, ale možná to byl Ridleyho cíl nebeského království, že jsou jsi všichni nábožensky rovni.

Návrat na Brideshead (2008)

Natahovaná a utahaná "pohádka" o tom, jak zarytá a zatrpklá katolička zničila své čtyři děti, zvlášť když jedno je jaksi... jinak orientované. Zpracováním nebo spíš jen těmi podivnými postavami mi to nějakým způsobem připomíná Anglického pacienta...

Finanční krize (2010)

On tu hypoteční krizi vyprávěl Matt Damon?? Nemít to při ekonomii s dabingem, tak bych třeba i udržela větší pozornost...

Good bye, Lenin! (2003)

Hořkosladká komedie, která mě vážně bavila! Není založena na prvoplánových fórech, ale ty, které tam být měly, mě rozesmály nahlas. Nicméně je Goodbye Lenin snímek, jehož narážky na tehdejší dobu pobaví a ocení spíše generace, která to skutečně zažila.

Scénář lásky (2007) (TV film)

složenky se hold musí platit :D ale tak když člověk mentálně na nic lepšího nemá...

Vybíjená (2015)

Co se týká předlohy, Viewegh si zřejmě léčí nějakou svou existenciální krizi a krmí čtenáře, posléze pak diváky, nějakými rádoby psychologicko-sociálními sračkami obyčejného Čecha. Veškerý děj je založený jen na pubertálních erotických problémech, které neustále perou na veřejnosti jak špinavý prádlo, načež se dozvíme, že vybíjená ve smyslu "všichni proti všem" znamená - všichni nesnáší všechny. Postavy Vybíjené zřejmě odráží tvůrcovu rozháranou osobnost v hluboké životní krizi pramenící z jeho "zazenitního" věku. Škoda času, škoda peněz českého kinematografického fondu.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Ono je to vážně o lososech v Jemenu :D a já čekala, že se z toho vyklube něco strašně hlubokomyslnýho, přičemž by byl název jen takovou zastírací metaforou, něco jako "A hory odpověděly", a ono ne!

Aloha (2015)

Špatná nuda plná zbytečných scén, plochých, nepropracovaných postav, a jen sotva ji udržuje při životě fakt, že se to odehrává na Havaji, které tam ve výsledku zas tak moc není

Legendy zločinu (2015)

Herecký výkon Toma Hardyho byl brilantní, krásně se rozdvojil a přepínal mezi šíleným, schizofrenním psychopatem a chlapem, který se snažil být ten správný, ale moc mu to vlastně nešlo. Ovšem něco tomu chybělo... jakýsi drive nebo jiskra, zvlášť v poslední půlhodině, která film zbytečně natahovala. Od začátku se Legendy tváří jako vtipná gangsterka plná policejních zátahů, útěků a blufování ze strany dvojčat. Bohužel tohle se mi nedostalo. Těžko říct, jestli Helgeland nevyužil všechen potenciál, nebo jestli jsem měla jen přehnaná očekávání. Dvojitá dávka Toma a jeho talentu dosáhla na čtvrtou hvězdu, jinak je to lepší průměr. Tak jako tak, vztah mezi Frances a .... Krayem (za boha teď nepřiřadím správně jména) podle mě fungoval, jen ten rozpad mohl být trochu markantnější a dramatičtější.

Purpurový vrch (2015)

Pro takový druh filmu má literatura jedno krásné označení - gotický román. Ačkoli je Purpurový Vrch z viktoriánské éry, tento pojem ho dokonale vystihuje. Režisér měl pravdu, každá scéna je po vizuální stránce nádherná a mrazivá zároveň. Stejně ale musím přimhouřit obě dvě oči, abych mohla dát 4*. Za prvé: struktura děje je silně předvídatelná od chvíle, co se na scéně objeví Tom Hiddleston. Za druhé: naprostá medicínská nesmyslnost v podobě nekonečného a nevyčerpatelného krevního řečiště Charlieho Hunnama, anebo má snad abnormální obnovu červených krvinek? Pochybuji... Nicméně Purpurový vrch není klasický horor, což jedině dobře pro mě, protože horory prostě nesnesu, jen jsem udělala obrovskou, hiddlestonovskou výjimku. Takže... jak to nejlépe vyjádřit... tak trochu krvavé Květy z půdy ve viktoriánské době s gotickým nádechem.