Hráč (1992)

Za prvé si myslím, že je tenhle film hodně nadhodnocený. Za druhé, ten film je suchý jako když do něho měsíc pere slunce, nepřišlo žádné osvěžení, ani nic, co by mě začalo bavit. Celkem nudný film s nikým kdo by tu nudu dokázal protrhnout, ale tím nemyslím jen herce, ale i scénáristy, režiséra, takhle se mně to prostě nelíbí. Tim Robbins byl ten nejsušší. Tenhle film u mě získal snad jen minusové body. Nevidím osobně jediný klad, který by mě přesvědčil o dobré průměrnosti filmu. Už nechci, děkuji.

Crash (2004)

Rasismus, pojem, který sužuje celý svět. Don Cheadle, jako policejní vyšetřovatel. Michael Peña, jako zámečník. Ludacris, jako rasově založený zloděj. Tihle všechny běloši negativně ovlivňují. Mnoho příběhů, které se odehrávají v jedné bublině. Těžko se soustředit jen na jeden. Třeba při té situaci, kdy chce policista vytáhnout ženu z auta, ze kterého teče benzín, se tají dech. Všude stříká palivo, které začne hořet. Jedna z nejemotivnějších a zároveň v uvozovkách nejlepších scén. Tohle je hodně silný film. Rozhodně žádné béčko. Hudba, provázející film mně připomene cokoliv týkající se rytířských soubojů, muslimských mešit. Takové menší království nebeské.

Ať vejde ten pravý (2008)

Od pasáže s Rubikovou kostkou na dětském hřišti, to začíná nabírat na obrátkách. Severské filmy jsou prostě jiné. Mají jiný smysl pro humor i toleranci a tak je lze chápat jinak. Tohle ovšem není komedie, ani v z kousku srdce. Oskar, typický příklad chlapce, kterého skupinka kluků šikanuje, i fyzicky. Eli, Ta víceméně 12-letá slečna krvežíznivá, v dobrém slova smyslu. Eli začne Oskarovi pomáhat. Oskar její sympatie opětuje. Rozvíjející se vztah. Stačí Vám sžít se s Oskarem a nudit se nebudete. Čas od času je dobré změnit typově kinematografickou kulturu, než jen filmy více publikované. Typické severské tempo a nikdo jim do toho nemůže mluvit, když nám to vyhovuje. Jak je vidno, dá se udělat "normální" snímek, do kterého tématicky zapadá upírka. Vyhovuje mně prostředí bez nějakého honu a střelby a míchání čehokoliv dohromady. Je krásné vidět, jak spolu Ti dva ladí typologicky a doplňují se charakterově. Krvavý polibek. Možná lepší a pravdivější název, než tento. Tři minuty pod vodou? To jsi snad ztratil hlavu člověče!

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Ze začátku si řekneme, tohle, že režíroval velký Steven Spielberg? Nervózní matka, otec, který je pro každou klukovinu a syn, který tají matčino malé tajemství. Rozvodem nám začíná tenhle příběh. Autor sázel u hlavního hrdiny na vychytralost a znalost. Opravdu se mně to zdá jako netypický Spielbergův velkofilm. Něco se mně na tom líbí, tohle je DiCapriův další milník, který mu Spielberg umožnil. Tahle spolupráce společně s Tomem Hanksem je brilantní. Typický Tom Hanks. Hraje si to svoje a i tak to vypadá jako, že se ani vlastně nemusí snažit. Taková pohodová smyslnost Frankova systému v okrádání. Frank se do toho začíná zamotávat. Nezapomeňme, že Carl už Franka chytil. Právník, pilot a lékař. LDC opět nezklamal. Každý velký film, dělá závěr.

Iron Man 3 (2013)

Například, když Tonymu helikoptéry ničily dům na útesu v Malibu, připadal jsem si jako v ukázce na nejnovější Battlefield. Nový Iron Man přidal na vtipu a rozhodně neubral na akčnosti scén. Milovník akčních a zároveň komedií si musí přijít na své, jako já. "Ty seš Iron Man?" "Už to tak bude." "Podle novin jsi mrtvej." Kupa vtipných dialogů je velmi vydařená a na vývoj filmu to zanechává velmi pozitivní pohled. Iron Man 3, mně přijde nejvíc flexibilnější. Více než předchozí dva. jako bychom byli v daleké budoucnosti a Iron Man se musí vypořádat jak se strašáky z minulosti, tak s nepřáteli ze současnosti. Iron man bude navždy nejhlavnější postavou Roberta Downeyho jr. Vynikající výkon Bena Kingsleyho v jedné z vedlejších rolí. Gwyneth byla kouzelná a má skvěle vypracované bříško, mňamka na závěr.

Pláž (2000)

Teď, tímhle filmem jsem pochopil, proč je LCD hollywoodskou hvězdou. Atmosférou mně Pláž připomíná film Sedm, ačkoliv jsou to různé žánry. Pro mě jeden z nejlepších DC výkonů. Ze začátku jsem si říkal, to bude drama na úrovni, snad se to nepotopí pod hladinu. A ono to bylo v pořádku až do konce. DC, jako Richard skvělý. V poslední době jedno z nejlepších drama, co jsem viděl. Atmosféra na ostrově, na mě dýchala a já jí nasál. Lepší než tradiční drama s velkými herci z velkoměsta. "Hra skončila." "Nikdy nezapomeneš na to, co jsi udělal, ale přizpůsobíš se."

Nelítostný Parker (2013)

Je to na 40%. Nick Nolte se neukázal, slabší béčkový film a postrádal jsem jakoukoliv jiskru ze strany Jasona Stathama. Ať už konečně je nad ním nějaký režisér, který je schopný ho kvalitně zpracovat a ukočírovat. Aspoň by z toho nevznikaly bé filmy, bez nějakého smysluplného děje. Chyběla mně kvalitní režie, škoda. Opět škoda.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Není to nic silně emotivního, jedna přestřelka střídá druhou, nebo souboje s meči. Každopádně jsem nadmíru spokojený, jelikož mně vůbec nevadí, že příběhově slabší, vynahrazuje to právě již zmíněnou akčností. Bylo by zajímavé si s tím víc pohrát ve studiu. Uvidíme, jaké bude podle mě jisté pokračování.

Cesta samuraje (2010)

Cesta samuraje, možná tak cestou v jeho myšlenkách na minulost, protože, že by nějak moc putoval po pouštích, pláních nebo lesích se říct nedá. Je to jen jedno malé městečko, které má 500 obyvatel. To je vše... Skoro mi to připadalo jako skvělý zážitek, který se po 45.minutách vytratil, protože se jakoby děj zastavil a více se nerozvíjel, ale zůstal tam kde skončil. Pro mě zklamání i když jsem nečekal nic. Nevyrovnanost děje, o tom se mluvit nedá, jelikož jak říkám, nic moc se nedělo. Hlavní hrdina se také moc neukázal. Emoce? Kde? .. Násilí? Ano, ale bez emocí a nic víc nám to nenabídne. Nemám představu o tom, jak by to mělo vypadat, ale takhle určitě ne prosím. Sem tam nějaký záblesk, toť vše. 40-45% ..

Snadný prachy (2010)

Jako procházka růžovým sadem. Jako švédskoalbánskoarabská honička za penězi. Joel hraje chlapce co to prostě dělá kvůli penězům jako každý. Zaplete se a začíná jeho osobní boj se samou samotným a hlavně s těmi, co mu mají platit. Kdo čeká přestřelky tak se jich nedočká. Střílení tu není na místě. Roztomilá holčička jednoho z aktérů je k sežrání a proto jsem dal vyšší hodnocení než na které filmové pojetí je.