X-Men: První třída (2011)

To co předvedl James McAvoy je absolutní světová špička hereckého úmu. To, co předvedla a dokázala parta kolem Matthew Vaughna je naprosto fantastické. Jsem opravdu velice rád , že jsem to mohl shlédnout. Bylo mi ctí. Fantazie, fantazie, fantazie ... 95%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Je zcela nutné si uvědomit, že epilog je mistrovskou prací především Alana Rickmana a Ralpha Fiennese, jako profesora Snapea a Toma Riddla. Kdo četl knihu Relikvie smrti od J.K. Rowlingové, ví, že snímek je tak identický společně s první částí, jak jen to jde. Genialita v jejím spisovatelském trháku. Část dvě po mém druhém shlédnutí v nejvyšší kvalitě musím přiznat jak mě chytla. Mám rád obzvlášť tu část, kde je Harry u myslánky. Uvědomil jsem si jak moc toho najednou na toho chlapce je, tolik informací. V té chvíli to ve mně samotném vyvolávalo pocity naplnění a jistoty jak perfektně si to užívám. Chápu, že to někoho nebaví, nebo, že to není jeho žánr, ale dát hodnocení horší jak tři hvězdy si tato část rozhodně nezaslouží. Vyzdvihuji tvorbu Alexandre Desplata, hezky se to poslouchá a umožňuje nám se lépe vtáhnout do děje. 9/10

Cesta do zatracení (2002)

Co víc si přát jako gangsterku. Toma Hankse s Thompsonem 1928 v rukách. Nehodnotím herecké výkony, ale hodnotím pojetí se žánrem v rozdaných rolích. Koukněte se sami, a uvidíte že si možná po nějakém čase, ale na konec si ten film prostě musíte oblíbit. Aspoň trošičku.

Hačikó - příběh psa (2009)

Proč koukáme na filmy? Aby v nás vyvolávaly ty nejsilnější emoce. Tenhle film vám je přinese, takže o nějakou tu slzu příjdete. Nádherný film, s náporem na emoce.

Londýnský gangster (2010)

Vždycky od filmu něco čekáte. Třeba něco na víc... Tady jsme se nedočkali.

Obávaný bojovník (2006)

Touha a zaslepenost. Nebo odhodlání, disciplína a pokora ve víru samotnou. Nemám moc co dodat, tohle se prostě musí vidět. Snad jen, co víc si přát. Myslím, že tohle dílo je vrcholem čínských filmových pláten.

Neznámý (2011)

Nápad dobrý, provedení horší. Chtělo to kapku víc akce a rozhodně větší fofr. To Liamovi sluší více. : )

Tři dny ke svobodě (2010)

I v takovémhle podání bych to jakž takž bral. Ale u mě osobně více zaboduje Matt Damon, se svým Bourneovyským stylem. Je to poněkud na vážkách když to srovnám s podobnými filmy, ale tohle je film který má být sám o sobě. Myslím že bez Russella by to bylo na hodně ponurá a komorní atmosférická reakce. Řekněme, že být tam kdokoliv jiný, méně kvalitativní než Crowe, hodnocení by šlo asi rapidně dolů.

Sin City - město hříchu (2005)

Zrovna mě nenadechl. Podle mě průměrný thriller v komiksové adaptaci. Konfrontace několika příběhů které do sebe lehoučce zapadají po konečném The End.

Těžká váha (2005)

Líbí se mi to mnohem více než třeba série Rocky. Russell Crowe je beze sporu jeden z nejlepších amerických herců! Dokazuje to v mnoha už i předešlých filmech. V tomto filmu mu role velice sedí a zároveň je velice sympatická. Okolnosti kterými si musí projít jsou dostačující na jeho vynikající výkon. Jsem velice spokojen s výkonem Renée Zellweger, ale mnohem více se mi líbil Paul Giamatti, kterému role sedla absolutně ze všech herců ve filmu nejvíce. 4* 85%.