Tobruk (2008)

Chápu omezený rozpočet českého filmu, ale proč omezený scénář a dialogy? Jasně nemusí tam být hollywoodská akce, ale bylo to na mně příliš minimalistické.Chápu, ne každý den musí být nabitý akcí, boj je někdy marný a vždy neúprosný a tvrdý. Asi jako Marhoulova snaha natočit světový film. Něco takového se točilo v USA před 50-ti lety.

Láska a pětačtyřicítka (1994)

Před 10-ti lety mně to s titulkama jako mlaďocha hltající filmový klub na ČT sebralo nějak víc než dnes s odstupem. Škoda.

Legendy z Dogtownu (2005)

Na můj vkus nějak moc blonďáků pohazujících okatě hřívou a zvláště ze začátku jsem se docela nudil a říkal si, že tímhle přítelkyni dokonale otrávím, nicméně další 2 třetiny už dostaly celkem příjemný spád, takže nakonec 3,5*

Red Road (2006)

Nejradši bych ji ještě hvězdu ubral za to jak mu to "darovala".

Eso es (1982)

Začínám nenávidět Českou televizi. Zabíjí mé vzpomínky na Belmonda v "podání" Krampola, event. Třísky. Možná jsem z některých filmů vyrostl, třeba tohle byla příliš sladká rodinná komedie, ale Novotného dabing, nyní se snažící o jemný chrapláček (po předchozím traumatu z dabingu Následníka z minulého týdne) je opravdu děsný. A já se ptám ČT, proč ?!!!

Následník (1973)

Předzvěst skvělého Profesionála. Trochu zmatečné a místy nevěruhodné a hlavně úděsný dabing (2010) Davida Novotného na ČT2. Ne že by to "nedokázal podat", ale na JPP už má patent Krampol a tak by to mělo zůstat. Vždyť i mladšího Belmonda daboval právě on, se svým chraplákem, který zde navíc chyběl, aby Belmondovi potvrdil roli světáka , který už měl něco zažít. Navíc když byl JPP mimo záběr a mluvil, tak jsem si těžko hlas Novotného spojoval s mluvícím Belmondem tak jsem byl chvilkama mimo. Že by byl Krampol (který film nadaboval pro DVD 2007) dle komentu blooma už mimo?

Veselé Velikonoce (1984)

Na tohle jsem byl kdysi v kině a už tenkrát se mi lži JPB líbily. Teď po letech to stále funguje. Ale asi to bude ty slabostí pro Azurové pobřeží a oblast kolem St.Paul de Vence.

Pravidla lži (2006)

Pominu-li náhodu že se jistí hrdinové sešli v jedné komunitě (nicméně větší pravděpodobnost než kdyby se to odehrávalo v rozlehlých USA, navzdory tomu, že né každý pacoš má šanci se do takové komunity dostat) pak nemohu scénáři i výkonům vysoce převyšující současnou českou kinematografii nic vytknout. Příjemné překvapení.